2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Kapufákra gólok a megyeegyben

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a Kiskundorozsma remek mérkőzésen 2–0-ra legyőzte a Tápét. Ötöt rúgott a Nagymágocs és az Algyő is
A találkozó a múlt héten elhunyt, kiskundorozsmai származású Kenéz Imre rendőr emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött. Az első eseményt a 14. percben lehetett feljegyezni, amikor a Szabó, Kárász akció után utóbbi lövése a felső kapufán csattant. A 30. percben Bubori a félpályán labdát szerzett, majd elindult Trepák hálója felé, a 16-os vonaláról lövésre szánta el magát, a labda újra a kapufát – a jobb oldalit – találta el. Az 55. percben a 16-os jobb sarkáról végzett el szabadrúgást a hazai alakulat, és Radnai beadása után Mórocz három védő közül kibújva fejelt a kapuba, ezzel vezetett a Kiskundorozsma. A 67. percben a pálya közepén az alapvonal mellett Kéri labdát szerzett, betört a 16-oson belülre, és kilőtte a hosszú sarkot.

A két csapat az első félidőben egyenrangú találkozót vívott, bár a Tápé a két kapufa alapján megérdemelte volna a vezetést. A szünet után a Kiskundorozsma folyamatosan átvette az irányítást, és ezt a megszerzett gólok jelezték.

Kiskundorozsma–Tápé 2–0 (0–0) Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

Kiskundorozsma, 250 néző. Vezette: Farkas Cs.

Kiskundorozsma: Trepák 7 – Győri 7, Mórocz 8, Kiss Cs. 6, Radnai 6, Marjanucz 7, Kiss D. 7, Csányi 6 (Nagy), Kéri 8, Farkas 7 (Fődi 6), Pócs 8. Edző: Bóka Ferenc.

Tápé: Kispéter 8 – Cseh 6 (Kecskés), Hegyesi Á. 7, Szélpál 7, Kozó 6, Németh 7, Márki 7, Brinszky 8, Kárász 7 (Pöszmet 7), K. Tóth 7, Bubori 7. Edző: Paksi Péter.

Gólszerzők: Mórocz, Kéri.

Bóka Ferenc: – Izgalmas első félidő után a másodikban felőröltük a masszív Tápét, és így arattunk meggyőző, megérdemelt győzelmet.

Molnár János szakosztályvezető: – Jobb lett volna a Dorozsmával játszani, és úgy kikapni, nem tudom, hogy Csongrád megye labdarúgásának miért jó ez?

Ifjúságiak: Kiskundorozsma–Tápé 2–0, gólszerzők: Csamangó, Vangel.

Mindszent–Kistelek 2–1 (2–0)

Mindszent, 250 néző. Vezett: Fodor L.

Mindszent: Molnár M. – Galambosi, Szobácsi, Kispál, Brizik-Bodrogi T., Szabó B., Tóth Cs. (Terbán), Bartucz M. (Kocsis Z.), Rideg (Papp Z.), Antal S., Szecskó. Edző: Bartucz Sándor.

Kistelek: Keresztes – Kailinger, Tóth, Batancs, Zuh, Zámbori, Bárkányi (Getyinás), Rostás (Vámos), Szél, Kispál, Piacsek. Edző: Hódi Mihály.

Gólszerzők: Szabó B., Bartucz, ill. Vámos.
Jók: Antal, Molnár, Tóth Cs, Szecskó, ill. senki.

Bartucz Sándor: – Nehezen, de végre győztesen hagytuk el a pályát. Gratulálok a csapatomnak.

Hódi Mihály: – Nem titkolom, hogy ezen a mérkőzésen elfogytunk, mint nyáron a hóember.

Ifjúságiak: Mindszent–Kistelek 1–4, gólszerzők: Kallai, ill. Lajos (2), Szalkai, Jójárt.

Csanádpalota–HFC II. 2–0 (0–0)

Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Csamangó.

Csanádpalota: Hajdu – Nagylaki, Piue (Bóna), Veréb (Bogdan), Cotuna (Sepsik), Erdélyi, Siclovan, Lakatos (Trényi), Vladan, Halász, Szellelki. Edző: Molnár László.

HFC II.: Vígh – Jesenszki, Tóth, Bokor, Huszár, Szabó (Aladics), Brizik-Bodrogi I., Király (Cernak), Huszka, Mucsi (Hufnágel), Juhász S. Edző: Dezső Ferenc.
Gólszerző: Piue (2).

Jók: Cotuna, Siclovan, Lakatos, Halász, ill. Huszár, Bokor.

Molnár László: – Az első félidőben csak meddő fölényig jutottunk, de a második játékrész első húsz percében olyan nyomás alá helyeztük az ellenfelet, amelynek meg is lett az eredménye.

Dezső Ferenc: – Helyzet nélküli mérkőzésen háromperces rövidzárlat okozta a vesztünket.
Ifjúságiak: Csanádpalota–HFC II. 2–1, gólszerzők: Kapitány, Makán, ill. Horváth Cs.

Algyő–FK 1899 Szeged 5–1 (5–0)

Algyő, 200 néző. Vezette: Csöngető.

Algyő: Szűcs – Makai (Fejes), Gábor, Gonda A., Daróczi, Balogh, Sebők (Koza), Pataki, Farkas (Kiss), Hegedűs (Orosházi D.), Bogdán. Edző: Takács Zoltán.

FK 1899 Szeged: Brunczvik – Simon, Turján, Dedovics, Degovics, Gonda M. (Dóra T.), Csuka, Gyurkovics (Stefkovics), Imre (Klippel), Holecska (Temesvári), Dóra J. (Herczeg). Edző: Hüvös Gábor.

Gólszerzők: Bogdán (2), Pataki, Hegedűs, Balogh, ill. Csuka.
Kiállítva: Csuka.
Jók: Gonda A., Balogh, Pataki, Bogdán, ill. senki.

Takács Zoltán: – Egy félidőnyi nagyszerű játék is elég volt a sikerhez. A győzelmet törzsszurkolónk, Sándor Jenő születésnapjára ajánljuk.

Hüvös Gábor: – Az első félidőben az Algyő lefocizott bennünket, a másodikban viszont tisztességgel helytálltunk. Gratulálok, és további sikereket kívánok az Algyőnek.

Ifjúságiak: Algyő–FK 1899 Szeged 8–1, gólszerzők: Ibriksz (2), Sötét (2), Révész M., Bella, Miskur, Kiséri, ill. Hegedűs.

Röszke–Csongrád-Turbó 1–3 (0–0)

Röszke, 150 néző. Vezette: Bán I.

Röszke: Szabó G. – Mácsai, Papdi, Fülöp, Cinder, Tanács, Lőrincz, Lacak, Balogh (Szabó Á.), Kohajda, Nagy-Torma (Répás). Edző: Molnár Tibor.

Csongrád-Turbó: Bíró – Tóth (Sarusi), Szabó, Bodor, Bánfi, Somodi (Sándor), Lévai, Deli, Budai, Kovács (Bálint), Bertók. Edző: Keller Mihály.

Gólszerzők: Kohajda, ill. Lévai, Bertók (2).
Jók: Fülöp, Cindel, Lacak, ill. Bertók, Budai, Deli, Somodi.

Molnár Tibor: – Mindent megtettünk a győzelemért, ennyire futotta.

Keller Mihály: – Szívós ellenfelet sikerült legyőznünk, ha a helyzetkihasználásunk jobb, könnyebb lett volna a mérkőzés. Annál jobb a Röszke, mint amit a helyezése mutat.

Ifjúságiak: Röszke–Csongrád-Turbó 1–0, gólszerző: Somogyi.

Nagymágocs–Bordány 5–2 (3–0)

Nagymágocs, 200 néző. Vezette: Szeles Á.

Nagymágocs: Kovács – Fejes, Kerekes, Markovics N., Sándor L. (Füredi), Markovics I., Makai, Marsovszki (Sándor Z.), Szepesi (Fazekas), Lászlai (Nagy S.), Takács Á. (Török). Edző: Plenter Ferenc.

Bordány: Lippai – Szabó, Bosánszki Zs., Sádt, Dobó, Bosánszki M., Nógrádi, Király (Ruzsinszki), Kószó (Veres), Kovács S., Szentmártoni. Edző: Bozó Csaba.
Gólszerzők: Makai, Markovics I., Szepesi, Marsovszki, Kerekes, ill. Sádt, Kovács S.

Jók: Markovics I., Kerekes, Szepesi, ill. senki.

Plenter Ferenc: – Kitűnő játékvezetés mellett végre gólokat tudtunk szerezni. Külön öröm számomra, hogy pontosan azt játszották a fiúk, amit az öltözőben megbeszéltünk.

Bozó Csaba: – Sajnos a mai napon semmi sem jött össze! Személy szerint szégyellem magam, remélem, a játékosok is ezt teszik.

Ifjúságiak: Nagymágocs–Bordány 5–1, gólszerzők: Farkas K. (2), Erdélyi S. (2), Rácz M., ill. Bitó M.

Sándorfalva–UTC 4–1 (2–0)

Sándorfalva, 250 néző. Vezette: Brezovai.

Sándorfalva: Vasas – Bálint D., Grósz, Kanász L., Molnár (Bálint T.), Mihalkó M., Bitó R. (Fröhlich), Túri, Takács (Fodor), Drogba (Major), Dénes (Lippai). Edző: dr. Tóth János.

UTC: Béry – Péczely, Szántó, Szanka, Gonda, Drágity, Deák (Papdi), Joó (Dobi), Szűcs, Gajdacsi (Kovács), Bokányi. Edző: Pálfi Zoltán.

Gólszerzők: Takács (2, egyet 11-esből), Gémes, Major, ill. Szűcs.
Jók: Takács, Mihalkó M., Bálint D., Kanász L., ill. Bokányi, Gonda.

Dr. Tóth János: – Ez is megvan, gratulálok a csapatomnak.

Pálfi Zoltán:– A jobb erőkből álló hazai együttes a bíró nélkül is meg tudta volna nyerni a mérkőzést.

Ifjúságiak: Sándorfalva–UTC 10–0, gólszerzők: Csamangó N. (3), Landler (3), Széll (2), Tápai, Faragó.

Ásotthalom–SZVSE 4–1 (1-0)

Ásotthalom, 180 néző. Vezette: Wittmann.

Ásotthalom: Ábrahám – Patarcsity (Török), Vastag, Kiszner (Szlobodnyik), Németh (Baji Sz.), Rencsár, Bogdán, Csáki (Kothencz), Hatvani (Frank), Baji R., Szűcs. Edzők: Hevesi Tibor, Gyenge Balázs.

SZVSE: Pluhár – Márkus, Pécsek (Bálint), Ágoston, Papp, Busa (Bali), Nagypál, Szalma (Kozma), Hegyesi Zs., Németh (Szántai), Árva (Balogh). Edző: Berki István.

Gólszerzők: Szűcs, Baji R., Rencsár, Bogdán, ill. Szántai.
Jók: Szűcs, Baji R., Kothencz, Bogdán, Vastag, ill. Pluhár, Németh.

Hevesi Tibor: – Sok helyzetet dolgoztunk ki, és ezekből négyet gólra is váltottunk. Hazai szempontból közönségszórakoztató játékot láthattak az ásotthalmi drukkerek.

Berki István: – Megérdemelt hazai győzelem született, de nem ilyen különbséggel. Gratulálok a 16 éves Szántai Dávidnak az élete első felnőtt meccsén szerzett góljához.

Ifjúságiak: Ásotthalom–SZVSE 1–0, gólszerző: Hatvani.

Tudósítónk: Tanács Attila (Kiskundorozsma) Hevesi Tamás (Mindszent), Molnár László (Csanádpalota), Horváth Nándor (Algyő), Sztuparity József (Röszke), Plenter Ferenc (Nagymágocs), Hegedűs András (Sándorfalva), Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom).

A hétvégi program. 10. forduló, szombat, 14.30: UTC– Mindszent, Tápé–Csanádpalota, Csongrád-Turbó–Bordány, 17: FK 1899 Szeged–Sándorfalva. Vasárnap, 14.30: Ásotthalom– Nagymágocs, SZVSE–Algyő, Kistelek–Kiskundorozsma, HFC II.–Röszke.