2018. 10. 19. péntek - Nándor 11°C | 22°C Még több cikk.

Kár a végjátékért: Kristianstad-PICK 33-32

Kiélezett végjátékban 33-32-es vereséget szenvedett a MOL-PICK Szeged Kristianstadban a férfi kézilabda BL 9. fordulójában.
IFK Kristianstad (svéd)-MOL-PICK Szeged 33-32 (16-13)
VELUX EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 9. forduló, Kristianstad Aréna, 3500 néző. Vezette: Sondors, Licis (lettek).
IFK Kristianstad: Kappelin - Sörensen, Lagergren 12, Gudmundsson 2, Arnarsson 2, Freiman 2, Hallén 3. Csere: L. Larsson (kapus), Henningsson 4, J. Larsson, Lipovac 4, Chrintz 2/2, G. S. Jónsson 2. Vezetőedző: Ola Lindgren.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 2, Balogh 7/5, Skube 3, Bánhidi, Gorbok 1, Källman 3. Csere: Blazevic, Buntic 5, Sigurmannsson, Zsitnyikov, Gaber 5, Bodó 6. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 2, ill. 2 perc.
Hétméteres: 4/2, ill. 6/5.

VÉGE

60. perc: Skube labdát szerez, végig járatják a labdát, Buntic lövi be, 32-32. Svéd szabaddobás, 20 másodperc van hátra, szabaddobás, Jónsson marad üresen, 33-32. Támad még a Szeged, jól faultolnak a hazaiak, vége, vereség.

59. perc: Bodó bevágja, 32-31. Sostaric védekezik jól, passzív, időt kérnek a hazaiak 63 másodperccel a lefújás előtt.

58. perc: Sego véd! Källman üres a szélen, nem kapja a labdát, de Gaber igen, belövi. Ez az! 31-30. Kallman marad le Lipovacról, 32-30.

57. perc: hét a hat ellen támad a Szeged, Buntic-gól gyorsan, 31-29.

56. perc: Lagergren keze tizenkettedszer sül el, 30-28. Buntic a kapufára, Henningsson, 31-28.

55. perc: Lipovac beállóból, 29-27. Gaber összeszedi és belövi, 29-28.

54. perc: Bánhidi csúszik el, véletlen orrba rúgják, cserélni is kell. Gaber érkezik a helyére. Bodó találja telibe a kapust.

53. perc: Skube eladja, indulnak a svédek, Balogh visszaszerzi! Időt kér Pastor. Elveszik a labdát a sporik a Szegedtől, Lagergren rendezetlen fal ellen, 28-27.

52. perc: Hallén a szélről, 27-27.

51. perc: Balogh, 26-27. Sego bravúrral!

50. perc: Balogh lövését védi Kappelin. Freimanra nem lép ki Bánhidi, 26-26.

49. perc: eladja a labdát a Kristianstad. fáradhatnak.Hibázunk mi is, Jónsson végig vágtat, 25-26.

48. perc: Sostaric buta szabálytalansága, két perc. Henningsson a kapufára pattint. Buntic elemi erővel, először vezetünk kettővel, 24-26.

47. perc: Balogh hibátlanul lövi ma a heteseket, már az ötödiket, 24-25.

46. perc: Jónsson a kapufára.

45. perc: Buntic kiharcolja, Balogh belövi a hétméterest, 24-24.

44. perc: Buntic mellé, Hallén büntet, 24-23.

43. perc: Skube közbelövése után 0-1 után most veezetünk másodszor, 22-23. Lagergren tizedszer, 23-23.

42. perc: Bodó rizikós labdáját összeszedi és belövi Gaber, 22-22.

41. perc: Gaber, majd Henningsson, 22-21.

40. perc: Bodó adja kínaira Sigurmannssonnak, picit rövid. Hallén rohan, 21-20.

39. perc: ledolgozta hátrányát a Szeged, időt is kér a Kristianstad. Jól védekezünk, Sego véd.

38. perc: Bodó átlövése után 20-19. Freiman bejátszása rossz, rohanunk, Sostaric, 20-20.

37. perc: Bodó 11 méterről bődületes nagy gólt lő, 19-18. Arnarsson fordul le Blazevicről, 20-18.

36. perc: Lagergren-kapufa.

35. perc: Sego! Parádésan véd ma is!

34. perc: Henningsson lövése becsúszik Sego mellett, 19-16. Buntic cunderezik, 19-17.

33. perc: Lagergren még mindig tarthatatlan, 17-15. Skube kidobja a labdát a pályáról, indulnak a svédek, Arnarsson, 18-15.

32. perc: Sego véd, oldalt megy ki. Sego ismét! Bodó bevágja, 16-14. Buntic rendezetlen fal ellen, 16-15.

31. perc: a hazaiak kezdik a második félidőt. Blazevic két blokkjával indítunk.

FÉLIDŐ

Eddig akadozik a Szeged támadása.

30. perc: Bodó a rövid alsóba, 15-13. Chrintz mattolja ismét Segót hetesből, 16-13. Bodó lövését védi Kappelin.

29. perc: Chrintz büntetőből, 15-12.

28. perc: Skube betör, 14-12.

27. perc: Källman megint üresen marad a falban, kapja is a labdát Baloghtól, nem hibázik, 12-11. Lagergren nyolcadszor eredményes, 13-11. Labdát vesztünk, Lipovac, 14-11.

26. perc: Källman beállóból, 11-10. Gaber nem bír Lipovaccal, 12-10.

25. perc: időt kér a svéd csapat. Lagergren kerül ziccerbe, elpattintja Sego mellett, 11-9.

24. perc: Freiman-ziccer, Sego mellkassal véd, Bodó egész pályás góljával egyenlítünk, 9-9. Henningsson nagy gólt lő, 10-9. Bodó átlövését Kappelin tolja a kapufára.

23. perc: Gaber újabb büntetőt harcol ki, Balogh ezt is értékesíti, 9-8.

22. perc: Blazevic blokkol, jöhetünk.

21. perc: Balogh hetese a kapufáról pattant be, 9-7.

20. perc: Källman kínaiját Kappelin védi.

19. perc: Gaber fordul le a védőjéről, 8-6. Lagergren azonnal válaszol, 9-6.

18. perc: Hallén ziccerét védi Sego, de hetes. Lagergren labdáját is fogja Sego!!!

17. perc: Zsitnyikov harcol ki büntetőt. Balogh belövi, 8-5.

16. perc: Freiman veri meg lábbal Blazevicet, 8-4.

15. perc: Balogh lő gólt, de visszafújják a sporik.

14. perc: Sego rúgja ki a labdát!

13. perc: Sörensen büntetőjét fogja Sego!

12. perc: Sego hatodik védése után Gorbok szerez gólt, 7-4.

11. perc: Lagergren előtt nyílik szét a fal, 7-3. Gorbok mellé.

10. perc: Zsitnyikov érkezik Skube helyére.

9. perc: nem jut el a labda Bánhidiig a falba. Jöhetnek a svédek, hibáznak. Källman rohan, 6-3.

8. perc: Skube lövését védte Kappelin.

7. perc: Lagergren lerohanásból, 6-2. Időt kér Pastor.

6. perc: Lagergren passzívnál talál be, 5-2.

5. perc: Lagergren, majd Balogh, 4-2.

4. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Sigurmannsson Kappelinbe, összeszedi a kipattanót, azt is védi a svéd kapus. Gudmundsson kétszer gyorsan, 3-1.

3. perc: Sostaric a szélről, 0-1. Lagergren, 1-1.

2. perc: Sörensen lerohan, Sego véd! Megint Sego, most átlövést hárít!

1. perc: mi kezdjük a meccset. Kappelin, majd Sego védésével indul a meccs.

18.56: a Barcelona ellen nagy sikerrel debütáló kék-fehér vízszintes csíkozású mezében lép pályára ma ismét a MOL-PICK Szeged.

18.49: "Isten hozott Titeket Kristinastadban!" - üdvözölte a helyi bemondó a 60 fős szegedi tábort. Járt érte a taps. Sportszerű jelenet volt.

18.48: Kigyúlnak a fények, fél ház, 2 ezer néző, igaz, még jönnek, de nincs egyáltalán félelmetes hangulat. Elég visszafogott mindenki.

18.45: Nem lesz telt ház. Már a Vardar ellen sem telt meg a csodaszép Aréna. Mivel azért elég későn, és vasárnap kezdődik a meccs, így jóval kevesebb család jött el. A Szeged eddig háromszor játszott itt a svéd bajnok ellen, és mindháromszor nyert. Most is szeretné folytatni ezt a sorozatot.

18.38: Egyre több magyar szurkoló a lelátón. Az Aréna egyik sarka már "bekékül" a szegedi szimpatizánsoktól.

Szegedi szurkolók a lelátón.

18.15: Már mindkét csapat a pályán melegít. A Szeged a Barcelona elleni győztes mezben, a szurkolók által csak argentin meznek becézett szerelésben játszik majd.

Már melegít a Szeged. Fotó: Süli Róbert

17.45: Pontban 17 órakor indult a szállodából a csapat, 17.10-kor már a játékosok az öltözőben voltak. Balogh Zsolt és Fekete Bálint jött ki elsőként, mindketten labdáztak miközben a helyiek a bevonulást gyakorolták. Nincs meleg az Arénában, de ez nem újdonság a Szegednek, hiszen 2013 óta immár negyedik alkalommal szerepel a svéd városban.

A PICK-zászló. A bevonulást gyakorolják a svéd gyerekek.

Vasárnap, 10 óra: Ma ébredéskor szebbik arcát mutatta Kristianstad. Előbújt a nap, egy-két felhő van csak az égen. Mindenki jót pihent, a szobák hőmérséklete is rendben volt, szerencsére mindenki rendben, így már mindenki meccslázban ég. Ma 19 órakor kezdődik az év utolsó idegenbeli BL-meccse. Tegnap a Nantes 32-30-ra verte a Plockot a csoportban. Hamarosan közös sétára megy a csapat, utána következik még egy taktikai értekezlet. 17 órakor indul a szállodából a MOL-PICK Szeged az Arénába. A találkozót a Sport1 TV élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.

A szülinapos Mario Sostaric nyilatkozata​

Szombat, 18.40: 18 órától edz a MOL-PICK Szeged, azonban nem a csodaszép Arénában, mert a holnapi meccsre éppen most építik a pályát. Egy bemelegítőcsarnokban csiszolja a taktikát a Pastor-csapat. "Abban a sok vonalas teremben tréningezünk majd!" - mondta Marko Krivokapics, a PICK másodedzője. Tényleg annyi vonal van a pályán, mint egy kisgyerek irkafirkáján.
GALÉRIA - Bemelegítőcsarnokban csiszolja a taktikát a Pastor-csapat. Fotó: Süli Róbert

Szerencsére mindenki rendben, így teljes intenzitással tréningezik a csapat. A délelőtt látott hazai játékot játssza a támadócsapat, vele szemben pedig védekezik az a fal, amely minden bizonnyal kezd majd  a BL-meccsen. Miközben megy a taktika tökéletesítése, addig a másik oldalt Nenad Damjanovics kapusedző előbb Marin Segóval, majd José Manuel Sierrával edz külön. A csapat másfél órás foglalkozáson vesz részt, vasárnap még lesz egy közös taktikai értekezlet, viszont nem vezényel edzést a spanyol szakember.

Már sok-sok szegedi szurkoló megérkezett, többen ma Koppenhága és Malmö városát fedezték fel. Többen lesznek olyanok is vasárnap 19 órakor a lelátón, akik Svédországban dolgoznak, így 60 MOL-PICK Szeged szurkoló biztatja majd a csapatot.

Balogh Zsolt nyújt.

13.30: A csapat egy közel 40 perces taktikai megbeszélésen vett részt. Juan Carlos Pastor vezetőedző a Kristianstad-Vardar meccset elemezte közösen a játékosokkal, és hívta fel a figyelmet, hogy mi a svéd bajnok erőssége, mire kell figyelni védekezésben, kinek hová kell helyezkednie. A spanyol mester többször is kérdezett, hogy mi a helyes mód, hogy sikerüljön semlegesíteni az IFK támadásait, amire minden szegedi játékos jól válaszolt. Ezután ebéd, majd újabb pihenő következik, 17.45-kor indult a MOL-PICK Szeged a Kristianstad Arénába, amely 5 percre található a Quality Hoteltől.

Pastor edzp taktikai értekezletet tartott.
Pastor edző taktikai értekezletet tartott.

12 óra: Csendes, nyugodt kisváros Kristianstad. Semmi feszültség. Igaz, ez jellemző a svédekre, hogy igazán nem stresszelik magukat semmin sem. A boltok már karácsonyi lázban, és a helyiek már vásárlási lázban égnek, bizony nem egy üzlet dugig megtelt. Skandináviában megszokott, hogy ablakokban lámpák égnek, és mindegyikben található egy. Most az ünnepek közeledtével karácsonyi fények vették át a főszerepet. A köd továbbra is megmaradt. Néhányan a csapatból sétáltak egyet, Juan Carlos Pastor vezetőedző, Marko Krivokapics másodedző és Szögi Nándor operazív igazgató is tett egy kört. Bánhidi Bence és Bodó Richárd is kimerészkedett, a kabátra nagy szükség volt, hiszen hideg a levegő.
GALÉRIA - Körbenéztek a ködös Kristianstadban a MOL-Pick Szeged játékosai

10 óra: Ködös reggelre - amint halljuk, otthon sem jobb a helyzet - ébredt a MOL-PICK Szeged Kristianstadban. Nem volt mindenkinek zökkenőmentes az éjszakája, mert több szobában is hideg volt. Zubai Szabolcs elárulta - Thiagus Petrus lábfejsérülés miatt nem jött, Pedro kimaradt a keretből -, hogy amikor a magyar válogatottal ebben a szállodában laktak, akkor négy nap alatt hétszer cseréltek szobát, éppen a hideg miatt. Természetesen a szegedi vezetők jelezték, hogy gondok akadtak, a hotel munkatársai orvosolják a problémát.
Mario Sostaric napja viszont sok-sok öleléssel indult, a szlovén szélső ma ünnepli 25. születésnapját, ezért köszöntötték a társak.
12.30-kor közös videózás szerepel, este lesz edzés, 18 órakor egy másfél órás foglalkozást vezényel Juan Carlos Pastor.

Pénteki összefoglaló: Minden rendben alakult az úton, így késés nélkül, pénteken 23.30-kor szerencsésen megérkezett Svédországba, Kristianstadba a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata. A magyar együttes vasárnap 19 órakor a svéd bajnok IFK ellen csatázik.

15.30-kor indult a PICK-busz az újszegedi sportcsarnok elől, majd a Liszt Ferenc reptérről Koppenhágába repült a társaság. Amikor földet ért a gép a dán fővárosban, akkor a személyzet külön köszöntötte a magyar csapatot, és sok sikert kívánt a Bajnokok Ligájában. Taps járt érte a szegedi játékosoktól.
Másfél órás buszozás után érkezett meg a PICK a 60 ezres városba, ahol 2013 óta rendszeresen feltűnik, immár negyedik alkalommal csap majd össze a környék legnépszerűbb csapatával, az IFK Kristianstaddal.
A meccs vasárnap lesz, mivel szombaton bonyolult lett volna utazni, ezért jött el egy nappal hamarabb a Pastor-alakulat. Szombaton videózás, majd edzés szerepel a programban.

Elmaradt a bravúr, kikapott a SZEOL SC

A labdarúgó NB III Közép csoportjának tavaszról előrehozott, 16. fordulójában nem ismétlődött meg az a bravúr, ami a nyitófordulóban megtörtént, hiszen az első játéknapon a SZEOL SC hazai pályán nyerni tudott a Pécs ellen, most viszont idegenben nem sikerült, a szegediek 2-0-ra kikaptak. Tovább olvasom