2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Kásás mester szégyelli magát

A férfi vízilabda OB I nyolcadik fordulójában a várt magabiztos szegedi győzelem helyett nyögvenyelős teljesítménnyel tudta csak megszerezni a három pontot a Beton az alsóházba tartozó OSC otthonában.
OSC–Szeged Beton VE 5–7 (1–2, 1–1, 1–0, 2–4)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 8. forduló. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 néző.
OSC:  ÁTS – BENCZÚR 2, Szécsi, Gergely 1, Cseh 1, Balla, Hangody Gy. Csere:  Ürögi, Klie, Ibolya, Lipey 1, Tiba. Edző: Bíró Attila.
Szeged: NÉMETH ZS. – Juhász Zs., Vindisch, Molnár T. 1, Komlósi 2, Török 1, Lehmann. Csere:  Busila 1, Kuncz, Kayes, Somogyi 2. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/0.

Bár jó lenne, nincs idejük pihenni a szegedi pólósoknak. Pedig biztosan rájuk férne, nem lenne baj, ha lenne rá lehetőségük, hogy soraikat rendezzék. Egy hete a Fraditól a LEN-kupában kaptak ki (9–10), aztán szerdán szintén a zöld-fehérektől, csak akkor már a bajnokságban (5–9), a legfájóbb viszont a pénteki, egri vereség volt. Két és fél perccel a vége előtt még 8–6-ra vezettek, a végén mégis a hevesiek örülhettek (8–9). Sok idő nem volt a sebek nyalogatására, tegnap este már az OSC otthonában kellett vízbe ugraniuk a kötelezően megszerzendő három pontért.

Úgy indult a találkozó, hogy a jóval esélyesebb, a négy közé jutást célul tűző Tisza-partiak könnyedén nyerik a meccset. Két perc játék után ugyanis Török és Komlósi találatával gyorsan elhúztak 2–0-ra. Utána viszont az elmúlt hetek hibái köszöntek vissza, a rossz passzok, lövések domináltak. Ennek pedig egyenes következményeként vérszemet kapott a lelkes OSC, a második negyed közepén már 2–2 virított az eredményjelzőn. Szerencsére Somogyi is betalált, de a félidei 3–2-es eredmény miatt nagyon nem lehetnek büszkék magukra a betonosok.
Hát még a harmadik negyed végén, amikor 3–3-ra állt a meccs.

Kínkeserves Beton-győzelem az OSC ellen. Fotó: DM/DV
Kínkeserves Beton-győzelem az OSC ellen.
Fotó: DM/DV

Sorozatban maradtak ki a szegedi fórok, sőt még büntetőből sem sikerült bevenni a fővárosiak kapuját. Az első negyedben Vindisch, a harmadikban pedig Juhász Zsolt hibázott. Az önbizalmát vesztő vendégalakulat végül kínok közepette csak megnyerte a találkozót, de csak az utolsó fél percben nyugodhatott meg végérvényesen, 5–7. Ez volt az a mérkőzés, amelyet amilyen gyorsan csak lehet, el kell felejteni. Különben rémálomként üldözni fog.

Kásás Zoltán: – Nagyon örülök a győzelemnek, nagy csatában remekül játszva fektettük két vállra az OSC-t. A csapat helyett is szégyellem magam...

• 2. insideman 2009. december 07. 21:17
    „Edzőkérdés van....”
  • 1. Yucca 2009. december 07. 19:10
    „Nem tudom, mi van a fiúkkal, hogy zsinórban egyre gyöngébben játszanak. Így nehéz lesz még a 4 közé is bekerülni. Pedig valóban sok kiváló tehetség van a csapatban, de valahogy nem akar összeállni az egység, csak időnként.
    ÉBRESZTŐŐŐŐŐŐ!!!!!!”

HPQ: megtört a jég

A férfi röplabda Extraligában nyolc vereséget követően a MAFC elleni hazai meccsen megszerezte… Tovább olvasom