2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -1°C | 7°C Még több cikk.

Kerékpárosérmek több helyszínről is

Több fronton is érmeket nyertek a szegedi kerékpárosok.
Blazsó Márton, a Bike Team Szeged versenyzője a hegyikerékpáros Intersport Duna Maratonon, a Top Maraton-sorozat második állomásán, egyben a maratoni szakág országos bajnokságán állt rajthoz. A Pilis emelkedőin 12. alkalommal megrendezett nemzetközi viadalon hét ország 1406 versenyzője vett részt. Blazsó a 86 kilométeres távon indult, ahol 3 óra 46 perc 35 másodperces idejével a második helyen ért célba.

Feigl László a 19 éven aluliak között nyert.  Fotó: DM/DV
Feigl László a 19 éven aluliak között nyert.
Fotó: DM/DV

A Szegedi Kerékpáros Sport Club és a Cervélo Team Prolog versenyzői az utánpótlás és felnőtt egyéni időfutam-ob-n vettek részt a horvátországi Varasdon. Illich Márk (SZKSC) az U15-ös mezőny 7,5 kilométeres távján harmadik lett, ugyanitt Fekete András (SZKSC) hatodikként ért célba. A 19 éven aluliaknál 22,5 kilométeren Feigl László (SZKSC – képünkön) bronzérmet nyert, a kategóriában a másik szegedi, Forrai Ferenc (SZKSC) nyolcadik lett. A felnőtteknél 30 kilométeres versenyt rendeztek, ahol Hemmert János (Cervélo) szintén harmadik lett.