2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Készülj, Berlin! Jövünk! Pick Szeged-Sporting 28-22

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hat góllal legyőzte a portugál Sporting együttesét, így bejutott az EHF-kupa Final Fourjába.

Pick Szeged-Sporting CP (portugál) 28-22 (16-10)
Férfi kézilabda EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek).
Pick Szeged: MIKLER - Parrondo 3, BALOGH 5, MINDEGÍA 7, Zubai 1, Ilyés, VADKERTI 4. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Larholm 3/3, Vranjes 1, Kekezovics 2, Prce 1, Ancsin 1, Laszica. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Sporting CP: Candeias - PORTELA 4, MARZO 8, Solha 3/2, Antunes 1, Magalhaes 2, Silva. Csere: Oliveira (kapus), Moreira 4, Dias. Vezetőedző: Frederico Santos.
Hétméteres: 4/3, ill. 2/2.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc.
Továbbjutott: a Pick Szeged 55-51-es összesítéssel.

További eredmények: Lugi (svéd)-Constanta (román) 34-28, továbbjutott: a Constanta 59-55-ös összesítéssel. Montpellier (francia)-Nantes (francia) 33-24, továbbjutott: a Montpellier 59-49-es összesítéssel. A Final Four mezőnye: Pick Szeged, Füchse Berlin, Constanta, Montpellier.

Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője: - Komoly csapat ellen játszottunk, amely a negyeddöntő során egyszer sem adta fel a harcot. Az első félidő döntő volt, hiszen hatgólos előnyt szereztünk, ezt pedig meg tudtuk tartani a folytatásban. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen hangulatot varázsoltak, nélkülük nem tudtunk volna bejutni a Final Fourba. Berlinben nagyon komoly négyes jött össze - az a csapat nyer majd, amely akkor a legjobb formában lesz.

Frederico Santos, a Sporting vezetőedzője: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, nem is kellett csalódnunk. Számunkra már az nagy dolog volt, hogy bejutottunk a negyeddöntőbe, ezért nem vagyunk csalódottak. Fiatal csapat a miénk, amely megérdemli a gratulációt, és amely sok tapasztalattal gazdagodott a szezonban.

Marko Krivokapics, a Pick másodedzője: - Remek érzés, hogy első éves edzőként történelmi tettet hajtottunk végre, és bejutottunk a négy közé. Az első célunkat elértük, bízom benne, hogy a végjátékban is sok örömöt szerzünk a szurkolóinknak.

Vadkerti Attila, a Pick csapatkapitánya: - Kellemetlen stílusú ellenfél a Sporting, egy nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk. Amikor reggel felkeltem, eszembe jutott, hogy történelmet írhatunk - nem szoktam izgulni, most mégis gyomoridegem lett, sőt, az is a szokásosnál jobban idegesített, amikor a feleségem bekapcsolta a porszívót. Köszönjük a közönségnek, hogy támogattak minket, igyekeztünk nekik örömet szerezni.

Pedro Portela, a Sporting szélsője: - A kiesés miatt csalódott vagyok, de ettől függetlenül számunkra az EHF-kupa egy sikertörténet volt. Portugáliában nem megszokott, hogy ilyen hangulat van egy kézilabdameccsen, jó volt ilyen környezetben pályára lépni.

Készülj, Berlin! Jövünk! Pick Szeged-Sporting 28-22. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

60. perc: Megyünk Berlinbe! - ez már a kivetítőn szerepel! Marzo közben farag a különbségen 28-22. Vége! Nyertünk, továbbjutottunk!

59. perc: Álljatok fel! - zúgja a csarnok, és mindenki fel is áll. "Irány Berlin! Csak Előre... - írják ki a drukkerek. Marzo megint 28-21.

58. perc: befér a rövidbe Prce lövése 28-20. Portugál időkérés.

57. perc: szegedi hetes. Larholm kíméletlenül bevarrja 27-20.

56. perc: Portela, most is a szélről 26-20. Antunes két perc. Eközben a Montpellier meccse véget ért, 33-24-re verték a Nantes-ot, így ott vannak a négy között.

55. perc: Mikler véd, a szurkolók a nevét skandálják. Megint Mikler, a meccs bravúrja a ziccerben lévő Moreirával szemben!

54. perc: Vadkerti labdát szerez.

53. perc: Vranjesről szinte letépik a mezt - hetes. Larholm jön, belövi 26-19.

52. perc: Vadkerti góllal tér vissza 25-18. Marzo hatodszor 25-19.

51. perc: Portela a párharcban első gólját lövi a szélről, nem volt csúnya az ejtése 24-18.

50. perc: Kekezovics ziccert ront, de Balogh összeszedi. Mit összeszedi, bevágja a bal alsóba 24-17.

49. perc: elszórtuk a labdát. Mikler megőrjíti Silvát.

48. perc: Marzo a portugálok legjobbja, most is gólt lő 23-17.

47. perc: a kapusról megy be Zubai lövése 23-16.

46. perc: belemenés a portugáloknál. Balogh 22-16.

45. perc: Silva lövésére leér Mikler. Tatai jön a kapuba! Solha neki is bedobja a hetes 21-16.

44. perc: Mindegía remek passza után Zubai lőhetne, de közbefújnak, lépéshiba volt a spanyolnál.

43. perc: Mindegíáról állítják ki Antunest.

42. perc: Mikler újabb védése.

41. perc: Kekezovics a szélről pattint a rövid felsőbe, nem volt kis gól 21-15.

40. perc: Magalhaes 20-15. Mindkét kapus véd egyet.

39. perc: Mindegía átveri a védelmet, Candeias a padlót üti mérgében a gól után 20-14.

38. perc: a jobb szélről talál be Ancsin 19-13. Ilyést állítják ki. Moreira beállóból 19-14.

37. perc: Solha hetese bent 18-13.

36. perc: első gólját lövi Kekezovics 18-12.

35. perc: Mikler véd, Mindegía indul, de elveszik a sporik.

34. perc: Mindegía lövése csak "döcög", de így is bemegy 17-12.

33. perc: Kekezovics megkülönböztetőben a pályán. Moreirát ott felejtjük 16-12.

32. perc: Marzót üti arcon Balogh, nem volt szándékos, de jár a kiállítás. Marzo átlövésből 16-11. Ancsin a pályán.

31. perc: nézzük a folytatást!

Félidő. A Pick Szeged továbbjutásra áll, de van még 30 perc. A másik ágon az idegenben egy góllal nyerő Montpellier hét találattal vezet a Nantes ellen, így valószínűleg ott lesznek a négy között.

30. perc: Marzo fölédurrant. Kekezovics mellépattint, félidő!

29. perc: mi támadunk, Pastor időt kér.

28. perc: Mikler lefelé megy, Marzo felfelé lő 16-10.

27. perc: most keményen védekezik a Sporting.

26. perc: Vranjes kiharcolja, Larholm bedobja a hetest 16-9.

25. perc: Kekezovics a pályán. Prce eladja, indulnának, de Balogh labdát szerez.

24. perc: Ilyés és Blazevic blokkol. Vadkerti Vranjest is kikerüli, úgy dob gólt! 15-9. Roli is véd egyet!

23. perc: Vranjes átveri Candeiast 14-9. Szép gól volt. Ollézik a közönség.

22. perc: megint Balogh Zsolt, neki is megy! 13-9.

21. perc: Vadkerti ront, Antunes büntet 12-9. Prce a pályán.

20. perc: Balogh három védőt ver át a gólja előtt 12-8. Silva esik nagyot a semmitől. Miénk a labda.

19. perc: Mikler véd, Mindegía végigmegy, ezt is bevágja! 11-7. Dias két perc. Portela góljában benne volt Mikler 11-8.

18. perc: Mindegía nagy formában, futtából lő a bal felsőbe 10-7.

17. perc: Balogh lövése a kapufáról a gólvonalra pattan, sajnos. Marzo becsapja Miklert 9-7.

16. perc: Moreira bevágja 9-6. Vranjes a pályán.

15. perc: Ilyés labdát szerez, Parrondo meg gólt 8-5. Megint Parrondo! becsapja a kapust, 9-5! Portugál időkérés.

14. perc: Mindegía emberrel a nyakán! Nagy gól! 7-5. Marzo második két percét kapja, ez nem nagy baj.

13. perc: labdát szerzünk, végigvisszük, majd Vadkerti a befejező 6-5.

12. perc: Solha, nagy gól a bal alsóba 5-5.

11. perc: két perc Marzónak. Hetes, amelyre Larholm jön. Kivédi a kapus...

10. perc: Magalhaes a bal alsóba lő 5-3. Portela, az első góljuk indulásból 5-4.

9. perc: labdát szerez Vadkerti, nagyon koncentrál, végigviszi, bevágja 5-2.

8. perc: Mindegía passzából Parrondo 4-2. Halkan jegyezzük meg: ez az eredmény jelenleg szegedi továbbjutást jelent.

7. perc: Marzo másodjára már eredményes 3-2.

6. perc: Balogh Zsolt a bal alsóba! 3-1.

5. perc: Marzo lő, Mikler kitolja. Balogh lövését Candeias kirúgja.

4. perc: megint Mindegía, most betörésből 2-1. Nem hagyjuk indulni őket.

3. perc: Zubait lebirkózzák, jár a sárga. Mindegía góljával vezetünk! 1-0! Moreira van bent támadásban, ő egyenlít 1-1.

2. perc: a portugálok irányítója, Silva ma is szemüvegben játszik. Mikler első védése! Balogh elszórja, Mindegía visszaszerzi.

1. perc: mi kezdünk. 5-1-et védekeznek, Solha kint zavarón. Hajrá, Pick! Mindegía eladja.

Kezdünk!
Kezdünk!

19.10: most vonul be a Sporting. Telt ház lesz a sporiban, sőt sokan állnak is, 3200-3500 néző a lelátókon. Már most remek a hangulat.

19.09: és itt a szegedi keret: 5 Mindegía, 6 Kekezovics, 7 Vadkerti, 10 Larholm, 12 Tatai, 14 Prce, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Laszica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Ez sem változott.

19.05: nézzük a kerteteket, előbb a portugálokét: 1 Oliveira, 4 Portela, 6 Moreira, 7 Barros, 11 Ligeiro, 13 Marzo, 14 Silva, 15 Solha, 16 Candeias, 17 Goncalves, 18 Dias, 20 Antunes, 80 Magalhaes. Tökugyanaz, mint egy hete, az odavágón.

19.02: a kivetítőn a szezon legszebb Pick-góljai mennek. Ma is megnéznénk ezekből párat.

18.58: idegenben két góllal, 29-27-re kapott ki a Pick. Hogy hogyan, azt elolvashatják útinaplónkban, amelyet a lisszaboni túra során készítettük.

18.52: A világ egyik legjobb csapata ellen kell bizonyítanunk - nyilatkozza a meccsre kiadott magazinban Ricardo Dias, a Sporting CP kapitánya. Hozzáteszi: a Pick rutinos együttes, tele válogatott és nemzetközi meccseken edződött játékosokkal. Dias a négy közé a Berlin mellett a Constanta és a Montpellier csapatát várja - na meg saját magukat. A románok már ott vannak, mivel tegnap kiejtették a svéd Lugit. A Montpellier-Nantes ma 19 órakor kezdődik.

18.44: Irány Berlin!!! - olvasható a lelátó mellett felállított óriáskivetítőn! A Pick egyébként eddig négyszer jutott elődöntőig nemzetközi sorozatban, a legutóbbi a City-kupában volt 1996-ban. Ma meglehet a második is! Irány a Final Four!

18.42: őket kell legyőzni! Portela és társai tegnap már az újszegedi sportcsarnokban edzettek, erről a gólerős szélső a Facebook-ján is beszámolt az alábbi fotóval:

Portela és társai. Fotó: Facebook

18.35: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. A Pick Szeged fennállásának egyik legfontosabb nemzetközi meccse jön, hiszen Final Fourban még sohasem szerepelt a csapat. Most egy lépésre van ettől az együttes, amelynek az idegenbeli 29-27-es siker után kellene megfordítania a párharcot. Hajrá!

„Kipp-kopp, kopogok, találd ki, hogy ki vagyok!" – ismerős kis mondóka. A Pick-hívek azt szeretnék, hogy a berlini rendezők azt vágják rá, hogy aki kopog – a Brandenburgi kapu képzeletbeli ajtaján –, az a Pick Szeged! Hiszen ez azt jelentené, hogy a magyar együttes bekerült az EHF-kupa négyes döntőjébe.

A német fővárosban rendezik majd meg május 17-én és 18-án a Final Fourt, amelynek egyelőre egy résztvevője ismert, a Füchse Berlin, de a román Constanta és a francia Montpellier is közel áll hozzá.

A Pick is szeretne csatlakozni, kiharcolni vasárnap este a továbbjutást a portugál Sporting Lisszabon ellen.

Egy biztos: a Pick Szeged csapatként harcol majd a Sporting ellen. Fotó: Frank Yvette

A luzitán zöld-fehérek – talán nem vitás, az egyik legszebb mezzel rendelkeznek a nemzetközi porondon – az első meccsen 29–27-re nyertek. Kétgólos előnnyel érkeznek az újszegedi sportcsarnokba. Ez a hátrány nem vészes, ledolgozható. Azonban éppen az első meccs mutatott arra rá, hogy nem szabad könnyelművé válni.

Balogh második

Továbbra is Bajusz Sándor vezeti a Pick Szeged EHF-kupa házi góllistáját. A közönség nagy kedvencét immár Balogh Zsolt követi, aki a Sporting elleni 7 góljának köszönhetően előzött.
Az élcsoport állása: Bajusz Sándor 94, Balogh Zsolt 60, Buday Dániel 54, Eklemovics Nikola 53, Jonas Larholm 46, Bartók Csaba 35, Bécsi János 33, Berta Róbert 29, Nagy László 28, Jonas Källman 23.

Nem, mert a szélsebesen induló Sporting-szélsők a hibákat könyörtelenül büntetik. Nem lehet vitás, hogy a Pick Szeged kerete jóval erősebb, több olyan kézilabdázó is szerepel a csapatban, akik képesek eldönteni egy-egy meccset.

A szegedi drukkerek sokat segíthetnek a csapatnak. Az idény utolsó hazai nemzetközi meccsét vívja Juan Carlos Pastor együttese, amely jól hangolt, egy nem túl izgalmas találkozón 30–23-ra nyert a Csurgói KK elleni bajnoki elődöntőben.

A keretből két szélső hiányzik majd, Jonas Källman és Gidai Máté, mindketten sérültek. A nemzetközi meccseken megszokott, hogy Czina bekerül a keretbe, így lesz ez most is a Sporting ellen, amely a 28. EHF-kupa-találkozója lesz a magyar csapatnak.

Az összecsapást a Digi Sport1 élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig online tudósításban számol be.

Vasárnap 16 órakor nyit a pénztár, a belépő 3000 forintba kerül, a családi jegy 3500 forint.

Megyekettő: hiába volt emberelőny

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Makó II. az Üllést fogadta. Tovább olvasom