2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Kétezer néző látta a Szedeák visszatérését

Kétezer néző előtt a félidőig magát jól tartó Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák húszpontos vereséget szenvedett a magyar bajnok Zalaegerszeg ellen az A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 2. fordulójában.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák– Zalaegerszeg 77–97 (16–22, 23–25, 17–28, 20–22)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezeti: Földházi, Benczur, Hegedűs.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Vida 4, RUBIN 17/3, Kiss Zs. 8/6, Dukics 12/3, MCKENZIE 17. Csere: Drahos, Nyilas, TANÁCS 17, Molnár M. 2.  Vezetőedző: Fodor Péter.
ZTE: WILLIAMS 15/9, Vojvoda 13/3, KÁMÁN 17/9, WILSON 25/15, Tóth Á. 10. Csere: Tóth G. 2, Kinter, GÁSPÁR 12/9, Baki 3/3, Vertetics. Vezetőedző: Völgyi Péter.

A férfi kosárlabda minden kétséget kizáróan visszatért a szegedi sportélet vérkeringésébe. De még hogy! Tegnap a Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák első hazai bajnokiján 2000 néző biztatta a hazai együttest a bajnok Zalaegerszeg ellen. A kezdés előtt tíz perccel még állt a sor a csarnok előtt, a kispadok mögött lévő lelátók csaknem teljesen megteltek az A csoportos bajnokira – nem csoda, a Tisza-parti közönség hét éve várt, ki volt éhezve a legmagasabb szintű férfi kosárlabdára.

Szedeák: húszpontos vereség a ZTE ellen. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A vezetést a hazaiak szerezték meg Rubin büntetőivel, majd McKenzie erőszakosságának köszönhetően sokáig a Szedeáknál volt az előny, először 15–13-nál vezetett a ZTE. Az amerikai Kyle Wilson ekkor szórta be első tripláját, és bár ekkor még nem tudtuk, még négyet tartalékolt a meccsre, a vendégek összesen tizenhatig jutottak.

A második játékrészben 30–22-es vendégvezetésnél erőre kaptak Tanács Attiláék, épp az ő kosaraival kezdtek közelebb lopódzni a bajnokhoz, amely annyira jól sikerült, hogy 32–30-nál ismét a Szedeáknál volt az előny – zúgott is az újszegedi sportcsarnok minden egyes kosár után. Az utolsó percekben azonban nem volt elég kemény a hazai együttes védekezése, így a nagyszünetben nyolc pontra duzzadt a zalai előny.

Ahogy a Paks elleni nyitófordulóban, úgy most sem sikerült jól a harmadik negyed, az egyre pimaszabb hármasokat szóró ZTE fokozatosan húzott el az újonctól, és hiába volt Fodor Péter időkérése, 73–53-nál hússzal vezettek Williamsék. Innen már nem volt visszaút, és bár egyszer még 15 pontra zárkóztak fel a szegediek, végül 97–77-es vereséget szenvedtek az esélyesebb zalaiak ellen.

A Szedeák számára a bajnokság első nyerhető meccse szerdán következik, amikor szintén hazai pályán, 18 órától az újszegedi sportcsarnokban fogadják a Pécset. A felkészülés során egyszer már győztek Dukicsék a baranyaiak ellen, tehát a feladat adott: meg kell ismételni az akkori produkciót – ehhez pedig szükség lesz a szurkolók további támogatására.

Fodor Péter: – Voltak jó időszakaink a meccsen, ám védekezésben nem teljesítettünk úgy, ahogy azt elvártam volna, nem tudtunk mit kezdeni a ZTE kinti dobásaival. A jobb csapat nyert, de a különbséget túlzottnak érzem, ám ne felejtsük el, hogy a ZTE három éve építi együttesét, míg nekünk három hónap munkánk van ebben a csapatban.

• 4. hagya7 2010. október 28. 23:55
    „csak azt nem tudom hol van kedves bj029 nevű barátunk:D”
  • 3. better77 2010. október 16. 21:00
    „Mondjuk én üres székeket (oldalt) nem láttam - leszámítva a szegedi ultrák melletti sorokat -, azt viszont igen, hogy a kispadok mögött a lépcsőkön is ültek. Ha a 3200-as hivatalos befogadóképességet vesszük alapul, olyan 1600-1800 lehetett a nézőszám.”
  • 2. Hód 2010. október 16. 20:30
    „Sok diákot engedtek be ingyen, de azért így is sok üres szék volt! Azt sem értem, hogy miért csak egy helyen árulták a jegyeket???
    Szegedi szurkolás minimális volt, 7-8 srác próbált dalolászni, de a Torcida néhány részeg tagja simán túlharsogta őket, a szegedi támadásokat pedig kifütyülték.”
  • 1. spy 2010. október 16. 16:02
    „Mondjuk, ha tényleg kétezren látták - amiben azért talán egy lehelletnyi túlzás van - akkor a galériába is lehetne feltenni pár képet a közönségről.
    Egyébként jó volt látni ennyi embert kosármeccsen a csarnokban.”

Valladolid-Pick Szeged: februárban már sikerült

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ma 18 órakor Spanyolországban, Valladolidban lép pályára a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. Tovább olvasom