2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Kikapott a Mediteam az elődöntő első meccsén

A Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata 83–58-ra kikapott a bajnoki címre pályázó MKB-Euroleasing Sopron otthonában a női kosárlabda NB I A csoport elődöntőjének első mérkőzésén. Folytatás vasárnap Szegeden.
MKB-Euroleasing Sopron–Mediteam Szeged 83–58 (20–13, 24–6, 20–17, 19–22)
Női kosárlabda NB I A csoport, elődöntő, 1. mérkőzés. Sopron, 600 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Frányó.
Sopron:  Honti 6, Németh 8, HOLT 14/6, KRIVACSEVICS 12, TAMANE 11. Csere: Eördögh 9/3, Horti 4, FŰRÉSZ 14/3, Varga Zs. 3, Szabó F. 2. Vezetőedző: Székely Norbert.
Mediteam Szeged: Laklóth 2, Szazonenko 2, RASHEED 15/3, Roglics 5, Zserzserunova 6. Csere: FEJES 12/6, Kováts 5/3, FARKASINSZKI 11, Békefi. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Sopron javára.

Nem borult a papírforma, a Győr elleni hárommeccses párharc fáradtságával a lábában pályára lépő Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata 83–58-ra vereséget szenvedett az MKB-Euroleasing Sopron otthonában az A csoportos elődöntő első meccsén.

MKB-Euroleasing Sopron-Mediteam Szeged 83-58. Fotó: Petyus András (galéria)

Bár a szegediek nem adták fel a párharcot, az azért az összeállításból látszott, fél szemmel már a várhatóan a Zalaegerszeg ellen sorra kerülő bronzcsatára készül az együttes, Mészárosné Kovács Andrea vezetőedző Zserzserunovát például csak 20, Roglicsot csak 18 percig játszatta, a légiósok helyén viszont helyet kaptak az addig kevesebbet szereplő centerek, Fejes Réka és Farkasinszki Orsolya. Mindketten éltek a kapott lehetőséggel, bebizonyították, éles helyzetben is lehet rájuk számítani, együtt 23 pontot dobtak a Sopronnak (amelynek kezdőcsapatában ott volt az exszegedi Németh Bernadett).

Pécsi előny

A másik elődöntőben a ZTE-t hazai pályán 93–54-re legyőző Pécs került előnybe. Az 5-8. helyért megrendezett mérkőzésen az FTC 87–72-re verte a Baját, így 1:0-ra vezet a párharcban.

A kisalföldiek csak a második negyedben voltak nagy fölényben, de Laklóthék például a második félidőt döntetlenre hozták (39–39), ami még akkor is nagy dolog, ha tudjuk, magabiztos előnye birtokában a Sopron sem adott ki mindent magából.

A két csapat legközelebb vasárnap 17 órától, Szegeden csap össze az újszegedi sportcsarnokban, az esetleges harmadik mérkőzésre pedig szerdán 18 órától Sopronban kerül sor.

Mészárosné Kovács Andrea: – A második negyedet kivéve nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, főleg úgy, hogy egy hét alatt ez volt a negyedik meccsünk. Fejes Réka és Farkasinszki Orsi kiválóan élt a kapott lehetőséggel.

• 2. jordanbasket 2011. április 01. 11:41
    „Tökmindegy, kikaptak. Második meccs vasárnap, lehet javítani. Az eredményen is...”
  • 1. favágó 2011. április 01. 08:21
    „"MKB-Euroleasing Sopron-Mediteam Szeged 83-58" , "Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata 83-60-ra vereséget szenvedett " Most akkor mennyi az annyi?”