2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Kisiklott a vasút: fölényesen nyert a Hungerit a BVSC ellen

A Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata a szerdai bajnokin fölényesen, 13–6-ra verte a kupagyőztes BVSC-t.
Hungerit-UniBauÉpszer Szentes–BVSC 13–6 (2–2, 3–3, 4–0, 4–1)

Szentes, 200 néző. Vezette: Füzesi, Horváth M.

Szentes: GUNDL – Hevesi, KESZTHELYI 4, Takács O., Kotova, KÖVÉR-KIS 3, Gémes 2. Csere: Győri 1, Miskolczi 2, Bakos, Kádár 1, Rácz, Magariyama. Edző: Zantleitner Krisztina.

BVSC:
Szilágyi – Csabai, Takács V., Ráski, KISTELEKI H. 2, Tóth I. 1, Illés 1. Csere: Farkas K., Horváth Á. 1, Ipacs 1, Kele. Edző: Petrovics Mátyás.

Gól – előnyből:
11/3, ill. 12/2.

Ötméteresből:
2/2, ill. 3/1.

Kipontozódott:
Takács O., Győri, Hevesi, ill. Takács V.

Visszavágni! Ez a revansvágy fűtötte a szentesi vízilabdás lányokat, hiszen másfél hete a magyar kupa döntőjében 9–8-ra kikaptak mostani ellenfelüktől, a BVSC-től. De úgy tűnt, a revans nem lesz egyszerű, a házigazdák az ötödik percben vezettek először (2–1), ezután pedig több mint tíz percet kellett várni, hogy újra szentesi előnyt mutasson a helyi eredményjelző, addig csak futottak ellenfelük után Gémesék. A nagyszünet végén „Gyerünk, lányok, hajrá, Szentes!" buzdítással küldte csatába a B közép sajátjait, a riadót a harmadik játékrész elején Kövér-Kis gólja jelentette (6–5), majd jött a Miskolczi, Gundl sorminta: előbbi két gólt szerzett, utóbbi két ötméterest hárított, illetve a másodikba belepiszkált, és így került a kapufára a labda. Fordulás után már csak a Hungerit volt a medencében, a fővárosi vasutasok nemigen tudtak hozzászólni a mérkőzéshez. Jól jelzi ezt, hogy a második félidőben a nyolc Kurca-parti találatra egyetlen válaszra telt erejükből. A végeredményt a fiatal Kádár – jól csengő név Szentesen – állította be, és a visszavágás ugyan alaposan sikerült, ám ezt a győzelmet a hazaiak valószínű elcserélték volna egy egygólos mk-sikerre.

Zantleitner Krisztina: – Az első két negyedben álmosan vízilabdáztunk, utána azonban teljesen más arcát mutatta a csapat. Örülök, hogy hat gólon tudtuk tartani a BVSC-t, vagyis a védekezéssel is maximálisan elégedett vagyok.

További eredmények: Heraklész–Dunaújváros 4–16, Eger–Honvéd PÓLÓ 21–7.

Kék Mókus-kupa: elkészültek a csoportok

Elkészült Kék Mókus-kupa szegedi kispályás labdarúgótorna csoportbeosztása. Tovább olvasom