2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Kiütéses sikereivel már továbbjutó az A-Híd Szeged a kupában

Az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata két sima győzelmet aratott Nagykanizsán, a magyar kupa csoportkörének első játéknapján.
A magyar kupa nagykanizsai csoportkörében a címvédő A-Híd Szeged VE első ellenfele a házigazda volt, amely csak 11-0-nál szerezte első gólját a második negyedben, ebben a játékrészben viszont Somogyiék egy tucatszor zörgették meg a hálót. Molnár Tamás volt a legeredményesebb, az új csapatkapitány hatszor talált be, a mezőnyjátékosok közül edig csak Kunac nem volt eredményes. A szegedi kapuban Molnár Dávid és Baksa László is lehetőséget kapott, utóbbi hálóőr száz százalékkal védett, egy büntetőt is hárított.

A nap második találkozókán a Kaposvár volt az ellenfél, amely hiába volt ezúttal OB I-es csapat, nem okozott gondot Vincze Balázs tanítványainak. Korábbi eltiltását Baksa László ezen a mérkőzésen töltötte le, így a kapukban két fiatal szegedi párharcát láttuk, hiszen a somogyiaknál a minden harmadik lövést hárító Nagy Péter védett, a junior Európa-bajnokságon szereplő Molnár Dávid viszont a lövések felét hatástalanította. A Tisza-partiaknál most is csak egy játékos nem lőtt gólt, ezúttal Decker nem örülhetett találatnak, sima győzelemnek és már biztos továbbjutásnak viszont igen.

Az A-Híd Szeged VE vasárnap az FTC ellen küzd a csoportelsőség kiharcolásáért.

A-Híd Szeged VE-Nagykanizsa 26-4 (4-0, 12-1, 4-1, 6-2)
Magyar kupa, első csoportmérkőzés, A csoport, Nagykanizsa. Vezette: Vojvoda, Székely.
A szegedi gólszerzők: Molnár 6, Kayes 4, Decker 3, Juhász, Younger, Varga, Hegedüs, Kiss 2-2, Somogyi, Vincze, Szivós 1-1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
A nagykanizsai gólszerzők: Kéri 2, Kádár, Takács 1-1. Vezetőedző: Németh Zsolt.
Emberelőny/gól: 10/7, ill. 3/2.
Ötméteres/gól: 1/1, ill. 1/0.

Kaposvári VK – A-Híd Szeged VE 7-16 (1-6, 1-5, 2-1, 3-4)
Magyar Kupa, első csoportmérkőzés, A csoport, Nagykanizsa. Vezette: Birri, Székely.
A kaposvári gólszerzők: Balogh Z., Pataki 2-2, Hoppál, Horváth D., Berta 1-1. Vezetőedző: Bereczky Miklós.
A szegedi gólszerzők: Somogyi, Kiss, Molnár T., Szivós, Kunac 2-2, Younger, Varga, Vincze, Hegedüs, Juhász, Kayes 1-1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Emberelőny/gól: 5/1, ill. 7/4.
Ötméteres/gól: 1/1, ill. 2/2.
Kipontozódott: Bakó (30').