2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Könnyed Pick győzelem Mezőkövesden

Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged csapata a Mezőkövesd elleni idegenbeli meccsen. Juan Carlos Pastor együttese 20-11-es félidő után 34-25-re nyert.
Mezőkövesd-Pick Szeged 25-34 (11-20)
Férfi kézilabda NB I, 11. forduló, Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Medve Róbert, Nagy I. László.
Mezőkövesd: Kovács - Benis 4, Grünfelder 2/1, Trivkovics 3, Dobó 3, Kleis, Szepesi 1. Csere: Kiss (kapus), Szűcs 3, Kurbely 5, Gyuris 2, Kovács, Molnár 2, Nyitrai. Vezetőedző: Avar György
Pick Szeged: Tatai - Parrondo 7, Balogh 3, Mindegía 2, Zubai 3, Ilyés 1, Kekezovics 3. Csere: Mikler (kapus), Larholm 2, Blazevic, Vadkerti 1, Ancsin 3, Sulc 4/2, Gidai 3, Vranjes 2, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteresből: 2/1, illetve 5/2.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.

60. perc: Sulc okosa, 24-34. Molnár a szélről, 25-34. Ez a vége.

59. perc: Vadkerti 2 perc. Labdát szerzett a Pick.

58. perc: Mikler véd.

57. perc: Gyuris 2 perc. Vranjes mellé. Időt kér a Kövesd.

56. perc: Gidai kapufa. Gidai ziccer, 24-32. Mikler véd, Gidai, 24-33. Mikler ismét. Ilyés eladja.

55. perc: Benis, 24-31.

54. perc: Gyuris, 23-30. Larholm a kezek között, 23-31.

53. perc: Blazevic sánc, Kurbely kapufa, hazai időkérés.

52. perc: Sulc éppen mellé.

51. perc: Kurbely, 21-30. Sulc mellé. Dobó a kapuba, 22-30.

50. perc: Grünfelder dupla kapufa, Benis ziccer, 20-29. Ancsin, szakad a háló, 20-30.

49. perc: Gidai, belemenés.

48. perc: Mikler könnyedén. Sulc lő, Kovács véd, marad a Picknél a labda.

47. perc: Balogh Sulc passza után, 19-28. Vranjes 2 perc. Gidai ziccer, 19-29.

46. perc: Eladja a labdát a Pick. Kurbely, 19-27.

45. perc: Zubai ziccer, kapufa. Mikler lábbal.

44. perc: Benis, 18-26. Baélogh ziccert ront. Mikler véd, már ő a kapuban. Parrondo, hetedik, 18-27

43. perc: Kurbely, 17-26. Kekezovics ront.

42. perc: Tatai véd. Parádés támadás végén Zubai, 16-26.

41. perc: Szegedi labdaszerzés - Zubai. Kekezovics ejt, 16-25.

40. perc: Mindegía hátrányból is, 16-24.

39. perc: Balogh, Kovács kapus nyer. Szűcs, 16-23.

38. perc: Parrondo 2 perc + hazai hetes. Tatai védi.

37. perc: Ilyés lövését védi Kovács, Grünfelder, 15-23. Zubai újabb hetest harcol ki, Sulc kihagyja, lábon lövi Kovácsot.

36. perc: Avar edző kap sárga lapos figyelmeztetést.

35. perc: Molnár közelről, 14-22. Balogh gyors válasza, 14-23.

34. perc: Kekezovics a szélről, 13-22.

33. perc: Dobó átlövésből, 13-21. Ilyés kapufa.

32. perc: Zubai hetest harcol ki. Sulc, 12-21.

31. perc: A hazaiak kezdenek. Trivkovics beállóból, 12-20.

30. perc: Parrondo kapufa, a kipattanót bevágja, 10-19. Kurbely, 11-19. Vranjes hetest harcol ki. Időn túli lesz. Sulc. 11-20.

29. perc: Labdát szerzett a Pick. Kovács véd, Sulc labdát szerez. Vranjes hetest harcol ki.

28. perc: Larholm az egekben, 10-18.

27. perc: Ancsin-bomba, Kovács állja, bár fáj neki... Szepesi talpról, 10-17. Zsinórban két hazai gól, ilyen még nem volt ma.

26. perc: Ancsin, brutál nagy gól, 8-17. Szűcs a kezek mellett, 9-17.

25. perc: Gyuris préseli be, 8-16.

24. perc: Sulc nagy átadás, Vranjes, 7-16.

23.perc: Tatai véd.

22. perc: Sulc telibe Kovácsot. Ancsin talpról, 7-15. Remekül védekezik a Pick.

21. perc: Tatai véd, Larholm kapufa. Trivkovics ejt, 7-14.

20. perc: Vranjes rázza le a védőjét, 6-14.

19. perc: Eladja majd visszaszerzi a labdát a Pick. Sulc volt a hős.

18. perc: Zubai ziccert ront. Kurbely büntett, 6-13.

17. perc: Vadkerti a szélről, 5-13.

16. perc: Szűcs, 5-12.

15. perc: Sulc-bomba, 4-12.

14. perc: Ilyés kap 2 percet. Hazai hetes. Grünfelder, 4-11.

13. perc: Banis széípt, 3-10. Parrondo, mondom: 3-11

12. perc: Zubai Szabolcs okosan fordul be 2-10.

11. perc: Parrondo az elrontott ziccer óta tarthatatlan, 4. gólja, 2-9. Tatai véd. Zubai lövését védi Kovács. A legjobb hazai játékos. Grünfelder és Kekezovics kap 2-2 percet. Trivkovics 2 perc. Jogos, ütésért.

10. perc: Balogh, majd Trivkovics, 2-8.

9. perc: Parrondo briliáns mozdulattal, 1-7. Tatait lövi ki Dobó. Ápolni kell a Pick válogatott kapusát.

8. perc: Eladja a labdát a Pick, majd Parrondo visszaszerzi.

7. perc: Balogh, Kovács véd. Marad a Picknél. Kekezovics a szélről, 1-6.

6. perc: Dobó szépít, 1-5.

5. perc: Zubai, ziccer, 0-4. Parondo, most okosan, 0-5.

4. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, Parrondo ziccert ront, marad a Picknél a labda. Mindegía-bomba, 0-3.

3. perc: Ilyés labdát szerzett, ziccer, 0-1.
Parrondo ziccer, 0-2.

2. perc: Kekezovics labdát szerzett. Balogh ellépi, Mindegía visszaszerzi, majd Balogh eladja.

1. perc: Zubai hetest harcol ki, Larholm kihagyja.

Zubai nagy ünneplésben részesül. Nem véletlen, Mezőkövesden született.

Pirosban játszik majd a Pick. Premier, hiszen ebben a bajnokságban még ebben a mezben nem játszott a kétszeres magyar bajnok.

17.25: A Pick Szeged juniorok időntúli szabaddobással nyertek 24-23-ra a Mezőkövesd ellen. Molnár Bence volt a gólszerzőt, és ezt a találatot hétfőn a Szeged VTV Aréna műsorában meg is nézhetik a drukkerek, ez lesz a "Hét jelenete!"

17.06: Grünfelder Péter, a Pick egykori beállósa rendesen lefogyott. "Irányítót játszom, így kötelező volt a fogyás. Minden rendben, jól érzem magam Kövesden" - nyilatkozta Grünfelder.

17 óra: 16 óra előtt 10 perccel érkezett meg a Pick Szeged Mezőkövesdre. A csapat 12.30-kor indult az újszegedi sportcsarnoktól, mindenki rendben, teljes a csapat. Nagy a várakozás a meccsel kapcsolatosan, a juniorok bajnokiján szépen megtelt a lelátó. A hazai oldalon több ismerőst is felfedezhetünk, Avar György edző, Grünfelder Péter, Kiss Olivér és Fekete László is szerepelt egykor a Pickben.

A hazai együttes újonc az idei szezonban, a Borsod megyei gárda trénere Avar György, aki egykor játszott a Pick Szegedben, illetve volt másodedzője is a csapatnak. Több ismerős kézilabdázó is szerepel jelenleg a bajnokságban sereghajtó együttesben, Kiss Olivér kapus, Gyuris Patrik, Fekete László és Grünfelder Péter. A Mezőkövesd a hét közben búcsúzott a magyar kupától, az alaposan megerősödött és NB I-es feljutást maga elé kitűző Balmazújvárostól 26–24-es vereséget szenvedtek.

A Pick Szeged a legjobb nyolc közé jutásért a Balatonfüred csapatát kapta ellenfélül az mk-ban, a továbbjutás egy meccsen dől el, a találkozót pedig idegenben játssza a hatszoros mk-győztes Pick, az időpont viszont még nem ismert.

Visszatérve a Mezőkövesd elleni bajnokira: Juan Carlos Pastor együttese a legerősebb összeállításban készülhet a bajnokira. Minden játékos egészséges, teljes a keret. Különös izgalommal esetleg Zubai Szabolcs készülhet, a magyar válogatott beállós a városban született, így őt biztos, hogy különös szeretettel fogadják majd a helyiek.

Két hét múlva már EHF-kupa-meccset játszik a Pick Szeged Portugáliában, a Benfica ellen. A visszavágó időpontja is eldőlt, a Tisza-parti együttes november 30-án (szombaton) 16.15-kor fogadja a luzitán együttest az újszegedi sportcsarnokban.

• 11. fszabi2009 2013. november 10. 20:04
    „Kreativ! Lehet menni kézilabdázni neked is... És ha eljutsz ide, erre a szintre, neked is lesz kocsi, 3 milliós fizu...? ??? ?????, ? ??? ?????. Remélem lesz ünnepelni való a tavasszal, és remélem nem fogsz itt ünnepelni, meg a Széchenyi térre sem jösz le, mert nem lesz ott keresni valód...”
  • 10. TUTI 2013. november 10. 19:42
    „Emberek! Ne töröljétek mar kreativot!
    Ennyi beszolást birjunk már ki, azért is mert van igazsága!
    JObb ezt itt is hallani! Nem kell ettől félni!
    Amit zsebre tesznek az nem kevés! Ennyiért a kritikát is birni kell! :)
    HAJRA PICK SZEGED!!!”
  • 9. vassmazsola 2013. november 10. 19:12
    „Kedves kreatív! Lelki nyomorod megosztottad velünk amit köszönünk, anyukád készítse el a fürdővizedet igyál egy forró kakaót nézd meg az esti mesét aztán szép álmokat.A SZURKOLÁS NEM NEKED VALÓ! Köszönjük az újabb győzelmet és HAJRÁ PICK SZEGED!!!”
  • 8. kreatív 2013. november 10. 17:16
    „Akkor kezdjük elölről!
    M.o-n van egy jó csapat. Ez nyeri a bajnokságot. Tény. Van egy kevésbé jó csapat, az lesz az ezüstérmes. Tény. Van még egy-két falusi gárda, edzőpartnereknek sem jók. Tény. A masodik helyezett csapat iszonytatú anyagi támogatásnak örvend, tagjai alá autókat tesznek, a lentiek szerint havonta 3 MILLIÓ forintot kapnak. A teljesítmény: ja az teljesen mindegy. A nívós kupából már kizúdultak, de mindig van újabb és újabb színvonaltalan megmérettetés, a lényeg: a PÉNZ meg a ZSEBbe!, amely nem is kevés! No ezért is állítom, sőt meggyőződésem, hogy bohózat az egész! Ahhoz, hogy a cenzor a fenti véleményt ne törölje, szándékosan nem használom a .....mérgezettek kifejezést.”
  • 7. vennerke 2013. november 10. 12:53
    „Nahát Vadkerti a másik...többéves szerződésekkel a zsebükben”
  • 6. ashmore 2013. november 10. 12:14
    „Ilyés helyett inkább Vadkerti alibi Attilát kellene fikázni.”

• 4. vennerke 2013. november 10. 08:01
    „Bábkacsa!Akkor olvasd el a tudósítást inkább!”
  • 3. TUTI 2013. november 10. 07:06
    „4-kor érkeztek Kövesdre. 6 kor meccc az ucsó
    csapat ellen! Szvl ne értékeljünk túl egy idegenbeli edzést!!!! :)”
  • 2. Bábkacsa 2013. november 09. 21:35
    „vennerke okoska ott voltál a meccsen? nem, mert csak védekezett!!!”
  • 1. vennerke 2013. november 09. 20:36
    „Ilyés jól belehúzott megint.Végül is havi 3milkóért mi a fenének kapkodjon.”

Szeged 2011-GA: rázós egy pont

Három kiállítás, egyenlítés emberhátrányban: nem volt egyszerű meccs. Tovább olvasom