2018. 07. 20. péntek - Illés 18°C | 27°C Még több cikk.

Könnyed szegedi győzelem a Vác otthonában

Könnyedén nyert a Vác otthonában 35-26-ra a MOL-PICK Szeged a K&H férfi kézilabda ligában. Idén a negyedik meccsét nyerte meg a Tisza-parti csapat.
Váci KSE-MOL-PICK Szeged 26-35 (11-18)
K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló, Vác, 400 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
Vác: Rózsavölgyi - Kecskeméti 2, Török, Davidovics 1, Koller 1, Sakic 5, Holpert 3/2. Csere:  Ulicsinyi (kapus), Törteli 3, Baláz 4,  Tyiskov 1, Grbavac 4, Ménfői 1, Tárkányi 1, Bognár.  Vezetőedző: Skaliczki László.
MOL-PICK Szeged: Sierra - Sostaric 5, Zubai, Thiagus Petrus 1, Bánhidi 2, Sigurmannsson 8/3, Skube 2. Csere: Nagy : (kapus), Srsen 4, Bodó 6, Zsitnyikov 2, Blazevic, Pedro 3, Hegedüs 1, Fekete, Sunajko 1.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 2, ill.
Hétméteres: 2/2, ill. 2/2.

60. perc: Sunajko, 26-35. Nagy Martin véd, ez a vége, nyert 35-26-ra nyer a Szeged.
59. perc: Pedro a szélről, 26-34.
58. perc: Pedro repül, kínai, 25-33. Hazai hetes. Holpert, 26-33.
57. perc: Labdát szerzett a Szeged.
56. perc: Holpert, 25-32. Feketét blokkolják.
55. perc: Hegedüs fordul be, 25-32.
54. perc: Grbavac, Nagy lábai között, 25-31.
53. perc: Tyiskov, 24-30. Zsitnyikov, 24-31.
52. perc: Fekete harcol ki hetest. Sigurmannsson, 23-30.
51. perc: Hazai időkérés. Baláz a szélről, 23-29.
50. perc: Bodó, szakad a háló, 21-29. Koller, 22-29.
49. perc: Baláz a fal mellett, 21-28.
48. perc: Ménfői beállóból, 20-28. Eladja a labdát a Szeged.
47. perc: Pedro, 19-28.
46. perc: Srsen a kezek között, 19-27.
45. perc: Grbavac, 19-26.
44. perc: Sigurmannsson talpról, iszonyat nagy gól, 18-26.
43. perc: Bodó lőtte szét a hazai kapust, Davidovics, 18-25.
42. perc: Sakic, 17-25. Skube telibe a kapufát. Sierra véd nagyot.
41. perc: Sigurmannsson robog a kapu felé, 16-25.
40. perc: Sigurmannsson ziccerben, okosan, 15-24. Grbavac, szép gól, 16-24.
39. perc: Srsen pattint okosan a kapuba, 15-23.
38. perc: Rengeteg hiba. Mindkét oldalon.
37. perc: Pedro leér, hazai kapufa, jöhet a Szeged.
36. perc: Törteli, 15-22.
35. perc: Skube talpról, 13-22. Sakic üresen, 14-22.
34. perc: Törteli beállóból, 13-21.
33. perc: Labdát szerzett a Szeged, Bodó, 12-21.
32. perc: Rózsavölgyi véd, marad a Szegednél, Skube, 12-20.
31. perc: A Szeged kezd, Bodó-bomba, 11-19. Maros Baláz - egykor játszott Szegeden -, 12-19.

30. perc: Tárkányi, 11-18. Ez a félidő.
29. perc: Bánhidi a beállóból, 10-17. Sierra idnít, Spostaric passzol, Thiagus Petrus svédcsavarból!!!, 10-18.
28. perc: Labdát veszít a PICK, Grbavac, 10-15. Sigurmannsson a szélről, 10-16. Sierra! Ennyi!
27. perc: Tárkányi lepi meg Sierrát, 9-15.
26. perc: Labdát szerzett a Szeged, Zsitnyikov a kígyó, 8-15.
25. perc: Bodó emelkedik, 8-13. Baláz sokkal fölé. Srsen kap remek labdát, betör, 8-14.
24. perc: Tyiskov kap 2 percet.
23. perc: Törteli átlövésből, Sigurmannsson zunder, 8-12.
22. perc: Sierra véd, de marad a Vácnál a labda. Sierra, hihetetlen formában, Sostaric vágja be a szélről, 7-11.
21. perc: Bodó vágja be, 7-10. Zubai ziccerben ront.
20. perc: Sresennél lépést fújnak, Sakic, 7-9.
19. perc: Sresen talpról, Sierra véd.
18. perc: Baláz, 6-8.
17. perc: Zubai harcol ki hetest. Sigurmannsson, 5-8.
16. perc: Hazai hetes. Holpert, 5-7.
15. perc: Zsitnyikovot blokkolják.
14. perc: Sierra parádés, Sostaric ront, Kecskeméti nem, 3-7. Sakic beállóból, időt kér a Szeged.
13. perc: Sukbe mellé, majd Sierra ismét, Sigurmannsson önző, kapufa.
12. perc: Szabálytalan zárásért elveszik a Szegedtől, Sierra ziccert véd, Sigurmannsson mellé, Sierra ismét!
11. perc: Kecskeméti indul, 2-7.
10. perc: Jó védekezés, Török sokkal mellé.
9. perc: Jó szegedi blokk, Zubai szerzi meg a labdát. Bánhidi, 1-7.
8. perc: Időt is kér a Vác.
7. perc: Bánhidi szerzett labdát, Sostaric vágja be, 1-5. Sierra indít, Sostaric, 1-6.
6. perc: Sierra véd, Sakic vágja be, Sostaric kínaiból, 1-4.
5. perc: Sierra ismét. Thiagus Petrus lő, véd a hazai kapus.
4. perc: Labdát szerzett a PICK, Bánhidi fordul, 0-3.
3. perc: Sierra lábbal, Skube hetest harcol ki, Sigurmannsson könyörtelen, 0-2.
2. perc: Sierra véd, Sostaric vágja be, 0-1.
1. perc: Labdát szerzett a Szeged, majd eladja.

17.55: Nincs félelmetes hangulat, félig a váci csarnok. Taps köszönti a szegedi csapatot.

17.39: Skaliczki László, a hazai csapat mestere dicsérete a szegedi csapatot a Löwen ellen aratott győzelme után. Kiemelte, hogy a PICK mindenre jól reagált meccsközben, és a hét a hat elleni játékot remekül megoldotta, ami döntőnek is bizonyult szerinte. Tetszett neki az a tempó, amit Szeged diktált, és végig bírt. A PICK-kel 1996-ban bajnoki címet szerző trénere elmondta, hogy nekik a Szeged meccs után jönnek azok a meccsek, amelyeket szeretnének megnyerni, most a tisztes helytállásban bízik.

17.26: Mindkét csapat már melegít.

Melegít a Vác ellen a MOL-PICK Szeged. Fotó: Süli Róbert

17.15: Üdvözlünk mindenkit Vácról, a MOL-PICK a vasárnap németországi győzelem (37-35 a Löwen ellen) ma este 18 órakor a Vác otthonában játszik bajnokit. Továbbra is a négy sérült, Sego, Balogh, Gaber és Gorbok hiányzik. A Szeged 17 játékossal jött, ha minden rendben lesz a meccsen, akkor Stefan Sunajkót írják be a jegyzőkönyvbe, így Jonas Källman pihenőt kapna.

Három szegedi érem a XI. Főnix kupán

Rekordmezőnnyel rendezték meg Debrecenben a XI. Főnix-kupát, amelyen a PC Trade Szeged KKSE U10-es és U11-es csapata aranyérmet, az U13-as bronzot nyert. Tovább olvasom