2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Kosárbalett, drámai elemekkel

A legjobb krimiket idéző csatában 70–66-ra győzött a Győr ellen a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, ezzel öt forduló után is megőrizte veretlenségét az Európa-kupában.
A mérkőzés feldobását a Szeviép-Szeged és a Szegedi Kortárs Balett együttműködési megállapodásának első passzusaként Juronics Tamás, a társulat művészeti vezetője végezte el. A már biztos csoportelső szegediek ennek megfelelően ihletett állapotban kezdték a partit: az első kosárhoz mindössze hat másodperc kellett, Fürész remek átadását Almind értékesítette. A folytatás már korántsem alakult ilyen gördülékenyen, a két csapat legutóbbi bajnokiján betliző Fűrész Diána ugyanis öt perc alatt tíz pontot dobott, és 17–12-es vendég vezetésnél Donkó Orsolya időt kért. Fürész Emőke triplája, Szakács kosár plusz büntető kombinációja szegedi fordítást eredményezett, ugyanakkor a nagy adok-kapok közepette a csapatok megfeledkeztek a védekezés fontosságáról, amit az első negyed 49 pontja tökéletesen igazol.

A felek a későbbiek során is ragaszkodtak egymás társaságához, 33–33 után azonban Almind légtornászokat meghazudtoló mutatványa felrázta a publikumot és a hazai játékosokat is. Az amerikai légiós egy támadólepattanót tessékelt bravúros mozdulattal a gyűrűbe, Németh hármasával pedig már 40–33 virított a táblán. Aki azt hitte, a félidő hajrája döntően befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét, óriásit tévedett. A nagyszünet kifejezetten rosszul jött a lendületben lévő hazai együttesnek, a második félidőt ugyanis 9–0-s sorozattal kezdték a kisalföldiek, és pillanatok alatt átvették a vezetést. Az első szegedi találatot majdnem négy és fél perc múltán jegyezhettük fel, de a gondokat Fürész ziccere sem orvosolta, Borovickova égből bepottyanó triplájával 56–51-re lépett el a Győr.

Kosárbalett, drámai elemekkel. Fotó: DM/DM
A feldobást Juronics Tamás, a Szegedi Kortárs Balett
művészeti vezetője végezte el.
Fotó: DM/DM

Mélyről kellett a Szeviépnek visszakapaszkodnia, az aggodalomra nem a hátrány, sokkal inkább a döcögős játék adott okot: míg két negyed után csupán két eladott labda állt a statisztikában, a zárószakasz elején már kilenc éktelenkedett a lapon. Az akaraterő és a szív azonban most is kisegítette Szakácsékat.

Soproni siker

A női kosárlabda Euroliga tegnapi mérkőzésein: MKB-Euroleasing Sopron–TTT Riga 69–59, Halcon Avenida–MiZo Pécs 77–67.

Öt perccel a vége előtt 63–61-es győri előnynél Zserzserunova „tizes listára" illő prakkerrel takarta be Fűrészt, sőt az ukrán center néhány pillanat múlva ki is egyenlített. Az utolsó perc 65–65-tel kezdődött. A kedélyeket játékvezetői hibák sokasága borzolta, a sípmesterek Zserzserunovának befújták a meccs első három másodpercét (!), ám a túloldalon Németh labdát szerzett, és az ellenakcióból Zserzserunova elővarázsolt egy „kettő plusz egyes" variációt. A Győr 68–65-nél az egyenlítésért támadott – sikertelenül. A fault után Fűrész ugyan szándékosan a gyűrű tövére vágta a második büntetőt, a lepattanó viszont szegedi kézbe került, ezzel el is dőlt a csata. A Szeviép százszázalékos teljesítménnyel várhatja a svéd bajnok Solna elleni jövő heti csoportzárást.

A találkozót követően a Szeviép és a Kortárs Balett képviselői aláírásukkal is szentesítették szerződésüket. Első közös társadalmi szerepvállalásukkal a Szegedi Gyermekszívek Gyógyulásáért Alapítványt kívánják támogatni, amely – dr. Katona Mártának, az SZTE Gyermekklinika professzorasszonyának elmondása szerint – egy 12,6 millió forint értékű ultrahang készülékre gyűjt. Az adományos doboz a jövőben mind a kosarasok, mind a művészek fellépésein megtalálható lesz.

A feldobást Juronics Tamás, a társulat művészeti vezetője végezte el. Fotó: DM/DV
 Kosárbalett, drámai elemekkel. Fotó: DM/DV

Donkó Orsolya: – Harmincnyolc perc hibáit az utolsó kettő feledtetni tudta. Értékes győzelmet arattunk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeviép-Szeged–Seat Foton Győr 70–66 (26–23, 19–14, 10–21, 15–8)

Női kosárlabda Európa-kupa-mérkőzés, 5. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Papp, Cziffra.
Szeviép: Németh 5/3, FÜRÉSZ 11/3, ALMIND 14, Tomova 8, ZSERZSERUNOVA 17. Csere: Szakács 11/6, Vincze 2, Laczi 2, Russai. Edző: Donkó Orsolya.
Győr: Borovickova 6/6, Fűrész 15/6, KOVÁCS 14/3, Imbergerova 7/3, RADUNOVICS 20. Csere: Izsák, Keller 2, Vida 2. Edző: Tapodi Péter.

Lékó győzött

A magyar férficsapat 2,5–1,5-re nyert a Kolumbia ellen a drezdai sakkolimpia hatodik… Tovább olvasom