2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: élbolyban a HFC és az Algyő

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Alföld csoport 23. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül a HFC hozta a kötelező győzelmet, az Algyő bravúros három pontot szerzett, míg a tavasszal csak botladozó Tisza Volán SC kiütéses vereséget szenvedett.
HFC–Kiskunfélegyháza 3–1 (2–1)

Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Fenyvesi.

HFC: Molnár T. – Szűcs, Lajos, Huszár, Bakos – Antal K., Kis K. – Varga M., Nagy A. (Szecskó), Marton (Mucsi) – Rácz (Czibere A.). Edző: Rostás Károly.

Kiskunfélegyháza: Borbély – Újváry, Cseke, Valkovics, Tóth I. – Szabó A. (Szalai), Keller, Péntek, Katona (Kerekes) – Drozdik, Rostás (Czibolya). Edző: Czéh László.
Gólszerzők: Kis K. (2), Rácz, ill. Drozdik.

Már a 6. percben vezetést szerzett az esélyesebb HFC, csakhogy a korai gól túlságosan is megnyugtatta. A félidő közepén – azt követően, hogy a vendégek remek kontratámadás után egyenlítettek – kénytelenek voltak ismét felrázni magukat, és ennek az lett az eredménye, hogy a játékrész utolsó percében újra örülhettek. A szünet után aztán már csak a vásárhelyieknek voltak lehetőségeik, és ezekből a 77. percben egyet Kis Krisztián ki is használt, mely találat végleg döntött a három pont sorsáról.

Rostás Károly: – Az újabb győzelmünknek természetesen örülök, abban viszont csak reménykedni tudok, hogy a folytatásban játékunk javul majd.
Jók: Kis K. (a mezőny legjobbja), Szűcs, Lajos, ill. Valkovics, Péntek, Drozdik.

Kis Krisztián két gólt szerzett a Félegyháza ellen. Fotó: Tésik Attila
Kis Krisztián két gólt szerzett a Félegyháza ellen.
Fotó: Tésik Attila

Érd–Algyő 0–1 (0–0)

Érd, 200 néző. Vezette: Susánszki.

Érd: Szabó G. – Nagy G., Horváth L., Jakab, Kocsis – Csizmadia (Bokor), Gál L. (Herczog), Flórián, Gál K. (Hajdú) – Hegedűs, Károlyi. Edző: Novák Ferenc.

Algyő: Ábrahám – Kreizler, Makra, Varga F. – Retek, Vágó, Kothencz, Krucsó – Tóth A. (Zakar), Pálinkó (Vass), Balogh N. (Varga I.). Edző: Tóth Ákos.
Gólszerző: Varga I.
Kiállítva: Horváth L.

Kettős algyői hendikeppel indult a mérkőzés: Korom a bemelegítésnél megsérült, Tóth Attilát pedig a 2. percben brutálisan leterítették. Az erélytelen játékvezetés mellett a „játékban" az első félidőben az Algyő (Pálinkó), a másodikban a hazai csapat dolgozott ki több helyzetet (Flórián, Károlyi). A 83. percben Zakar nagyszerű cselek után indította a jobb szélen(!) felfutó Kothenczet, akinek pontos beadását Varga István fejelte látványosan a bal felső sarokba. Jutalmul Horváth L. öt percen belül harcképtelenné tette a fiatal algyői csatárt...

Tóth Ákos: – Nem a héten tanultunk meg futballozni, egyszer azonban nekünk is lehet egy kis szerencsénk.

Jók: Jakab, Flórián, Károlyi, ill. Vágó, Kothencz, Krucsó, Zakar.

Tisza Volán SC–Honvéd II. 0–5 (0–3)

Szeged, Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Kőrösi.

Tisza Volán SC: Erdei – Buzási, Boldizsár, Udvari, Szabó A. – Szilágyi, Mórocz, Dargó, Baji (Bárdosi) – Füle (Harmos), Szabó T. Edző: dr. Buchholcz Gábor.

Honvéd II.: Tóth I. – Takács Á. (Élő), Simics, Madar, Szabó N. – Szőllősi (Rapó), Vasas, Sztojakovics, Fritz (Tárkányi) – Kocsis, Rivera. Edző: Borgulya István.
Gólszerzők: Kocsis (2), Rivera (2), Fritz.

A tavasszal csak egy pontot szerzett szegedi csapatnak az esélyesebb fővárosiak már a mérkőzés elején jelezték, ők bizony nyerni érkeztek a Tisza-parti stadionba. Még csak a 10. percben járt a találkozó, amikor már 2–0-ra vezetett a Borgulya-legénység. Labdabiztosabb, gyorsabb volt a vendéggárda, amely a szünetre tovább növelte amúgy is magabiztos vezetését. A folytatásban a házigazdák előtt is adódtak (nem is kicsi) gólszerzési lehetőségek, mint az elmúlt időszakban oly sokszor, ezúttal is betliztek a támadójátékért felelősök. A jobbik csapat nyert, de a különbség némileg túlzott.

Dr. Buchholcz Gábor: – Több nagy helyzetet is kialakítottunk, ám ahogy ez most tavasszal lenni szokott, megint nem tudtunk élni az óriási lehetőségekkel, az ellenfél pedig kíméletlenül büntetett.
Jók: Szilágyi, Dargó, Szabó T., ill. Fritz, Rivera, Simics.

További eredmények: Orosháza– Szolnoki Spartacus 3–4, Budafok–Kecskemét II. 1–0, Monor–Újbuda 1–2, Dabas–
Jászapáti 2–2, Izsák–Gyula 2–3.