2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Labdarúgó NB III: hat Csongrád megyei pont

A labdarúgó NB III Alföld csoport 14. fordulójában megyei csapataink közül a Tisza Volán SC Csongrádról hozta el a három pontot, a HFC pedig vesztett állásból fordítva nyert. Az Algyő teljesítményére sem lehet panasz, de a külső körülmények nem kedveztek számára a Honvéd II. ellen.
Algyő–Honvéd II. 1–3 (0–1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Czirbuly.
Algyő: Tombácz – Varga N., Vass, Sípos, Kothencz, Krucsó – Retek, Gyimesi (Tóth L.), Végh, Daróczi – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Honvéd II.: Gyenes – Mogyorósi, Pomper, Debreczeni, Bojtor – Montana (Varga Cs.), Magasföldi, Szőllősi (Hock), Diego (Fritz) – Abbas, Koós. Edző: Csábi József.
Gólszerzők: Retek, ill. Abbas, Pomper (11-esből), Koós.

Nyílt csatában, óriási küzdelemben veszített az Algyő a hét profival felálló vendégekkel szemben. A szerencsétlenül bekapott gól után a hazaiak minden erejükkel támadtak, ám mégis a Honvéd szerzett újabb gólt, Pomper vitatott tizenegyesével. Retek szépségdíjas találata visszahozta ugyan a reményeket, ám Koós lesgyanús helyzetből szerzett gólja végleg szertefoszlatta az algyői álmokat. A vesztes Algyő a nézők tapsától kísérve jöhetett le a pályáról, a beugró sípmesternek viszont bizonyára nem ez volt a legjobb mérkőzése...

Tömegjelenet az algyői kapu előtt. Fotó: Schmidt Andrea

Tóth Ákos: – A Honvéd profijaitól tartottam, de a játékvezető döntött...
Jók: az egész csapat, ill. Abbas, Pomper, Varga Cs.

Csongrádi Tiszapart SE–Tisza Volán SC 0–3 (0–1)
Csongrád, 200 néző. Vezette: Rácz B.
Csongrád: Bíró – Szeri, Bagi, Forgó (Kozma), Bánfi – Deli – Keller I., Szűcs D. (Antal), Keller Z., Bárdosi – Bertók. Megbízott edző: Gál Lajos.
Tisza Volán: Czirják – Laczkó J., Kreizler, Mórocz, Radnai – Kardos – Szélpál T. (Bubori), Burány, Brinszky, Zakar (Harmos) – Homma (Péter). Edző: Protity Sándor.
Gólszerzők: Zakar, Homma, Bubori.

A vendégek már az első félidőben véglegesen eldönthették volna a mérkőzést. Több helyzetet is kidolgoztak, de ekkor még – egy kivétellel – Bíró kapus jól állta a sarat. A szünet után a Tisza Volán átengedte a területet a Csongrádnak, amely előtt adódtak szépítési lehetőségek, de ezek kimaradtak. A találkozó a 71. percig, Homma kontrából elért találatáig tartogatott izgalmakat, majd a házigazdáknak a végső kegyelemdöfést tíz perccel a lefújás előtt Bubori adta meg. A szegediek sikere egyértelmű és megérdemelt, de az összképet nézve a gólkülönbség kissé túlzott.

Gál Lajos: – Sajnos ott folytattuk, ahol abbahagytuk...
Protity Sándor: – Ha nem is könnyen, de hoztuk a kötelező győzelmet.
Jók: Bíró, Bagi, Szeri, ill. Mórocz, Kardos, Burány, Zakar.

HFC–Szolnoki Spartacus 3–2 (0–2)
Vásárhely, városi stadion, 150 néző. Vezette: Kelemen.
HFC: Sós – Szűcs, Pécsek, Antal, Huszár – Mészáros (Nagy A.), Borbás Zs., Frank (Czina), Marton (Rácz D.) – Varga M., Bernát. Edző: Rostás Károly.
Szolnoki Spartacus: Koncz – Balázs, Boda, Kővári, Bezzeg – Gódor (Bogdán), Dálnoki, Fülöp, Lippai – Sárkány, Ruskó (Horváth Cs.). Edző: Gömöri Béla.
Gólszerzők: Szűcs (11-esből), Borbás Zs., Rácz D., ill. Ruskó, Sárkány.

Sáros, mély talajú pályán vásárhelyi támadásokkal indult, és szolnoki találattal folytatódott a mérkőzés. A gól megfogta a HFC-t, és ezt kihasználva, a szünet előtti percben már kétgólosra növekedett a vendégek előnye. A fordulás után azonnal góllal kezdett a házigazda, sőt: tíz perc elteltével már döntetlenre állt a meccs. A folytatásban a lendületben lévő hazai gárda helyzetek sokaságát hagyta ki – közte egy tizenegyest is –, de az utolsó előtti percben szerzett Rácz-góllal végül megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Rostás Károly: – A második félidőben óriási energiákat mozgósítottunk, így megérdemelten szereztük meg a győzelmet.
Jók: Szűcs, Pécsek, Antal, Borbás Zs., Bernát, ill. Boda, Fülöp, Sárkány.

További eredmények: Monor– REAC II. 1–1, Békéscsaba–Szigetszentmiklós 2–1, Baja–Örkény 5–1, Vasas II.–Kiskunfélegyháza 2–2, Dabas–Gyula 0–0.

Labdarúgó megyei I. osztály, 14. forduló

A labdarúgó megyei I. osztály őszi, utolsó előtti bajnoki fordulójában pályaválasztóként csak a… Tovább olvasom