2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Leckét kapott a Makó

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC súlyos, 4–0-s vereséget szenvedett a Hajdúböszörmény vendégeként.
Ritka az olyan meccs, amelyen a Makó FC-t lefutballozzák az ellenfelek. A tegnapi találkozó ezen ritkaságok közé tartozik. Az már eleve intő jel volt, hogy a Hajdúböszörmény az eddigi két hazai mérkőzését megnyerte, és most a Makó is megbizonyosodhatott arról, hogy miért.

A hajdúságiak hatalmas elánnal vetették magukat a meccsbe, emellett az agresszivitás legvégső határáig is elmentek – de nem voltak durvák –, és Nagy Dániel révén a helyzeteik nagy részét remekül használták ki. A vendégek baját még az is tetézte, hogy a házigazdáknak akadt egy másik támadójuk is, a kameruni Sintchatcha személyében, akit képtelenség volt tartani. És akkor még nem említettük, hogy az újonc fegyelmezettségben is a zöld-sárgák fölé nőtt.

Fájó emlék lesz ez a mérkőzés a vendégeknek, akiken látszott, alig várták, hogy vége legyen a szenvedéseiknek, még úgy is, hogy akadtak lehetőségeik (Ngalle, Puskás, Maróti), sőt egyszer Tóth Imre révén a kapufát is eltalálták.

Kolozsvári János: – Leckét kaptunk agresszivitásból, fegyelmezettségből, helyzetkihasználásból. Remélem, gyorsan tanulunk belőle.

A forduló további eredményei: Debrecen II.–Vecsés 1–0, Cegléd–Mezőkövesd 0–2, Kazincbarcika–MTK II. 1–3, Szolnok–Vác-Újbuda 1–1, Bőcs– BKV Előre 1–0, REAC–Békéscsaba 7–2.

Góltörténet

9. perc: Lovas a jobb oldali alapvonaltól szabadrúgásból a védők mögé ívelt, a ballal a kapu felé kanyarított labdát Nagy Dániel a rövid sarokba terelte, 1–0.

54. perc: Király húzott el a jobb oldalon, a keresztezni igyekvő Szamosszegi elcsúszott, a szélső lapos, az ötös vonalán végigguruló labdáját Nagy Dániel továbbította a kapuba, 2–0.

63. perc: Király egy passzt követően egyből a védők mögött keresztbe rúgta a labdát, amelyre megint Nagy Dániel érkezett pontosan, 3–0.

80. perc: A makói térfélen, a félpályától tíz méterre Sintchatcha egyedül indult el a kapura, majd a szóló végén Czirbus mellett 11 méterről a hálóba lőtt, 4–0.

Hajdúböszörmény–Makó FC 4–0 (1–0)

Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 5. forduló, Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Janitz.

Hajdúböszörmény: Hamar – Király, Szilágyi, Kovács R., Hortó – Kiss L., Arnótzki, Bellon, Lovas – Nagy D., Sintchatcha. Edző: Németh Károly.

Makó (a nevek mögött osztályzataink 1-től 10-ig): Czirbus 4,5 – Rakonczai 4, Tóth I. 4, Szamosszegi 4, Bakos T. 4 – Varga R. 4,5, Magyar 4, Puskás 4 – Ngalle 4, Bány 4 – Maróti 4. Edző: Kolozsvári János.

Csere: Ngalle helyett Csák (4) és Puskás h. Kulacsik (4) mindkettő az 59., Bakos T. h. Nagy N. (–) a 65., Bellon h. Kolbe a 75., Kiss L. h. Kádár a 83., Nagy D. h. Sebők a 86. percben.

Gólszerzők: Nagy a 9., az 54., a 63., Sintchatcha a 80. percben.