2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Lékai-Sulc gólpárbajjal: Pick-Csurgó 33-29

Bár szorongatott a Csurgó, a Pick Szeged Lékai Máté és Fero Sulc találataival a második félidőben magabiztosan múlta felül a Csurgót a bajnokságban.
Pick Szeged-Csurgó 33-29 (14-14)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Szeged: Tatai - Butenko 4, Zubai 3, BAJORHEGYI 2, Katzirz 1, SULC 8, VADKERTI A. 4. Csere: Mikler, Tóth M. (kapus), LÉKAI 9, Teimel, Baláz, Herbert, Törő 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: NIKOLICS - Miss 3 (2), Oláh 3 (2), Pavlovics 4, Szöllősi, Cifra 1, Nagy M. 4. Csere: Pallag, Hudák (kapus), Borsos, DÖMÖS 5, Trivkovics 2, Vadkerti G. 2, SZÉLES 5. Vezetőedző: Bakó Botond.
Hétméteres: 1/0, ill. 4/4.
Kiállítás: 12, ill. 14 perc.

Skaliczki László: – Tisztában voltam vele, hogy nehéz meccs lesz, és ez bebizonyosodott. Egyetlen dolognak örülhetünk csak, a győzelemnek.

60. perc: Dömös a hajrában 33-29. Vége.

59. perc: Lékai játékát öröm nézni, most Vadkertinek ad gólpasszt. Széles gólra nem ilyen szép, de az is egyet ér 33-28. Tóth Mihály állt be a kapuba.

58. perc: Katzirzot feltűnően jegeli Skaliczki mester, Dávid kötéssel a vádliján játszott az első félidőben. Reméljük nincs komoly baja. Törő, majd Dömös 32-27.

57. perc: nem lehet panasz ma Sulcra sem 31-25. "Bosszúból" kiállítják. Széles is jól játszik 31-26.

56. perc: Butenkót is kiszórják.

Pick-Csurgó 33-29. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

55. perc: megint ő, Borsos kap róla két percet 30-25.

54. perc: Lékai a kapufára, onnan Nikolics hátára, majd a hálóba. Megy ez 29-25.

53. perc: Pavlovics. Csak nehogy szoros legyen a vége 28-25.

52. perc: a csurgói Vadkerti ragaszt hatalmas gólt a kapu bal oldalába 28-24.

51. perc: beállóból egy igazi Zubai-féle gól 28-23.

50. perc: a szlovák Sulc talál be, ettől két csurgói is összeesik 27-23. Oláh két perc.

49. perc: Bajorhegyi megmutatja, miért kapott 30 évesen válogatott meghívót, támadásban is remekel 26-23.

48. perc: Vadkerti (a mienk) is vállal egy szélsőgólt 25-22. Széles cunderez 25-23.

47. perc: Bajorhegyi kap az orrára támadásban. Bosszúból gólt lő 24-21.

46. perc: Szélest kiállítják. Lékai nyerőember lesz, Bakó Botond kap sárgát 23-21.

45. perc: Tatai véd, Lékai egész pályáról az elkólicáló Pallagnak lő gólt 22-21. Törő megint két perc.

Butenko
Butenko ma sem jön zavarba a szélen.

44. perc: ma is jó helyen van a labda Sulcnál 21-20. Széles a szélről 21-21.

43. perc: Oláh büntetőből egyenlít 20-20.

42. perc: Pavlovics 20-19. Butenko a kapufára, Törő két perc.

41. perc: Lékai újabb gólja után Tatai véd nagyot 20-18.

40. perc: Dömös hozza egy gólra a Csurgót 19-18.

39. perc: Bajorhegyi két perc. Széles lövése nem volt széles 19-17.

38. perc: Vadkerti álompasszát Butenko váltja gólra 19-16. Először közte három.

37. perc: Trivkovics kiállítása után a maroknyi Csurgó-szurkoló kiabál a sporiknak. Sulcot ez nem zavarja 18-16.

36. perc: Oláh hetesével szemben tehetetlen Mikler 17-16.

35. perc: hárman sem tudják megállítani Törőt, lemásolja Sulc gólját 17-15.

34. perc: Sulc remek gólja, talpról, két védő között 16-15.

33. perc: Lékai is a kapufát forgácsolja.

32. perc: Baláz vágja a ziccert Nikolicsba. Oláh átlövi a falat 15-15.

31. perc: mi kezdtük a második félidőt. Butenko gól 15-14.

Eddig nem brillírozik a Pick, a védekezéssel nagy baj nincs, de támadásban főleg a félidő elején nem találta a lövőtávolságot a Skaliczki-csapat. Lesz ez még jobb is.

30. perc: átlövésből Sulc, szép volt 14-14. Döntetlen a félidő.

29. perc: Pavlovics leüti Butenkót, két perc a jutalma.

Vadkerti
Vadkerti Attila a jók közé tartozik.

28. perc: leindul a Csurgó, Nagy Máté nem ront 13-14.

27. perc: Lékai félpályás remek passza után Törő harcol ki hetest, de kii is hagyta.

26. perc: Butenko pókhálózza ki a jobb felsőt 13-13.

25. perc: Darko Pavlovics lövi meg első gólját, nem tudunk elszakadni 12-12. Dömös a Csurgónak szerez vezetést 12-13.

24. perc: Lékai vajcsuklója villan 12-11.

23. perc: Butenko első gólját szerzi. Nagy már a harmadikat 11-11.

22. perc: Vadkerti Attila kap két percet, a nézők számon kérik a játékvezetőket. Remekül zár a Herbert, bajorhegyi sánc, ám beállóból Trivkovics a másodikat bedobja 10-10. Jön Törő!

21. perc: harmadszor sül el Lékai keze, Dömös is beleszól 10-9.

20. perc: Vadkertié a gól, kár, hogy ezúttal a csurgói, Vadkerti Gábriel talál be 9-8.

19. perc: a most beálló Trivkovics talál be 8-7. Ezt teszi Zubai is, neki is a második 9-7.

18. perc: micsoda szélsőgól! Vadkerti ejti át Nikolicsot 8-6. Vendégidőkérés.

17. perc: Zubai beállósgóljával először vezetünk 7-6.

16. perc: a csapatkapitány, Katzirz egyenlít 6-6.

14. perc: jön Teimel is, Szöllősi két perc.

13. perc: Miss dunaújvárosiként is bevágta a heteseket, most is ezt teszi 5-6.

12. perc: most is ő indul, nem is ront ziccert, egyenlő 5-5.

11. perc: Lékai bele is kezd a gólgyártásba 4-5.

10. perc: Tatai ziccert fog, de Cifra ellen már tehetetlen 3-5. Jön Lékai.

9. perc: Sulc egyenlít, Miss használja ki, hogy Tatai kint áll, belövi a negyedik vendéggólt 3-4.

8. perc: megint ő, villámgyors indulásgól 1-3. Sulc lő nagy gólt 2-3.

7. perc: Nagy Máté talál be 1-2.

6. perc: Vadkerti töri meg a csendet 1-1.

5. perc: négy és fél perc alatt nem dobtunk gólt...

4. perc: Sulc lő a kapufára. Szöllősi kap két percet, előnyben vagyunk.

3. perc: Butenko indul, de elhagyja a labdát.

2. perc: Tatai véd egy nem túl erős lövést.

1. perc: Miss hetesből szerez vezetést a vendégeknek 0-1.

Bajorhegyi Ádám, a Pick Szeged 30 éves játékosa számára egy biztos: a 2010–2011-es szezon örökre emlékezetes marad. A Tisza-parti klub saját nevelésű játékosa hosszú, kacskaringós út után talált vissza Szegedre. A kőkemény védő az ősszel mutatkozott be a Bajnokok Ligájában, majd hétfőn jött számára az újabb jó hír, Mocsai Lajos kapitány meghívta a magyar válogatott bő keretébe.

– Nagy öröm, nagy megtiszteltetés, hogy a kapitány gondolt rám – kezdte a beszélgetést Bajorhegyi Ádám. – Egy éve, amikor még a Mezőkövesd játékosa voltam, nem gondoltam volna, hogy ennyi minden történik velem. Szerencsére a Valladolid elleni meccsre teljesen rendbe jöttem, előtte hetekig betegeskedtem. Milyen állapotban van a bokám? Most láttam éppen a felvételt a BL-meccsről, csoda, hogy nem lett súlyosabb a sérülésem. Köszönöm, jól van, nem lesz semmi gond, ott leszek a mai Csurgó elleni mérkőzésen.

Bajorhegyi a BL után a nemzeti csapatban is bizonyíthat. Fotó: Schmidt Andrea
Bajorhegyi a BL után a nemzeti csapatban is bizonyíthat.

Ma 18 órakor a Csurgó elleni bajnoki következik. A Somogy megyei együttes leginkább saját otthonában veszélyes az ellenfelekre, idegenben gyengébben megy Bakó Botond csapatának. Ennek ellenére a Valladolid ellen aratott szenzációs győzelem után nem lesz könnyű újból felpörögnie a Picknek.

– Kötelező feladat nyernünk, szerencsére Stranovskyt és Beocsanint leszámítva mindenki egészséges. Megnéztük kedd délelőtt az őszi csurgói meccsünket, idegenben csak nagy nehezen nyertünk egy góllal. A csapat nagyon együtt van, a spanyolok elleni diadal még jobban összekovácsolt bennünket, erőt ad a folytatáshoz, így nem kérdés, hogy a Somogy megyeiek ellen begyűjtjük a két bajnoki pontot.

Kilenc szegedi a keretben

Mocsai Lajos szövetségi kapitány 28 fős keretet jelölt ki a jövő heti macedónok elleni Európa-bajnoki selejtezőre. A Pick Szeged együtteséből kilenc játékos kapott meghívót: a két kapus, Mikler Roland és Tatai Péter, valamint Törő Szabolcs, Zubai Szabolcs, Lékai Máté, Vadkerti Attila, Katzirz Dávid, Herbert Gábor és Bajorhegyi Ádám.

• 12. zehn 2011. március 03. 07:18
    „Csak a győzelemért jár az elismerés.A játék bizony igen gyengécske volt. De, a lényeg a kötelező két pont.Dániára kell összeszedni magukat a fiúknak. Hajrá Pick!”
  • 11. pinkfloyd60 2011. március 02. 21:23
    „Hát ha nagy dicséretet érdemelt a csapat a Spanyolok ellen ,akkor most egy nagy letolást!!! Szégyenletes teljesítmény volt! Átlövők nélkül ezen a szinten is nehézkes nyerni,mint ahogy a példa is mutatja!!! EZT A BALÁZ GYEREKET MIKOR TAKARÍTJÁK MÁR EL A CSAPATBÓL!!! Ez közröhej tárgya már a szurkolók körében is,hogy átlövő létére gólképtelen már meccsek óta!!! Reméljük a vezetés is látja a hiányosságokat!!!”
  • 10. dobi 2011. március 02. 19:17
    „helyreállt a rend...”
  • 9. PickSzeged007 2011. március 02. 19:07
    „na azért király, ha a végén hazai pályán kikapunk a csurgó ellen... európa legjobb 16 csapata közt van.. aha...”
  • 8. körtefalevél 2011. március 02. 18:54
    „Nem mindenki játszik úgy mintha ezt tudná”
  • 7. PickSzeged007 2011. március 02. 18:50
    „körtefalevél szerintem ezt tudják...:D reméelm azért a 2. félidőben hozzák a (ha nem is sima) győzelmet.”
  • 6. körtefalevél 2011. március 02. 18:48
    „Vki szóljon már nekik,hogy gólra szokták játszani ezt a sportot.....”
  • 5. PickSzeged007 2011. március 02. 18:40
    „hát.. ez már bocs, de szégyen.:S és az újszegedi sportcsarnokban.. az elején még valahogy kibírtam szó nélkül, de azért nme ártana összekapni magunkat...”
  • 1. PickSzeged007 2011. március 02. 18:09
    „Na, csak hogy sikerült már gólt dobni...:D”

Taylor&Nash: három negyed után vezettek, de kikaptak

Három negyeden át nagyszerűen pólózott a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata a… Tovább olvasom