2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

LEN-kupa: megnyerte csoportját a Hungerit

Első lett a Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK női vízilabdacsapata a LEN-kupa hazai medencében zajló selejtezőtornáján, miután a vasárnapi matinés zárómérkőzésen nyert az orosz Uralocska ellen, így három győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel jutott be a kontinentális sorozat negyeddöntőjébe.
Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK–Uralocska Zlatoust (orosz) 6–5 (2–2, 1–0, 0–1, 3–2)
Női vízilabda LEN-kupa 2. csoportkör, 3. játéknap. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Bonnay (francia), Taccini (olasz).
Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK: GUNDL – KESZTHELYI 1, MISKOLCZI, GÉMES 1, KOTOVA, TAKÁCS, KÖVÉR-KIS 3. Csere: GYŐRI 1, HEVESI, MAGARIJAMA. Edző: Zantleitner Krisztina.
Uralocska Zlatoust: Govorova – Belova, NIZSEBOJCSENKO 2, Nukova, Sirokova, NYEZNAMOVA 1, Boronyina. Csere: Gafarova, SAVCSUK 2, Oparina, Samsonova. Edző: Mihail Nakorjakov.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 8/0.
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –.

Szombati eredmények: Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK–NUP Patrasz (görög) 15–7 (3–1, 3–1, 4–1, 5–4), gólszerzők: Keszthelyi 7, Miskolczi 4, Hevesi 2, Kövér-Kis, Magarijama 1-1, ill. Szolanaki 5, Dimitrokali 2. Uralocska Zlatoust (orosz)–Zseljeznicski Zenta (szerb) 25–1 (4–1, 7–0, 7–0, 7–0). A másik vasárnapi mérkőzésen: NUP Patrasz (görög)–Zseljeznicski Zenta (szerb) 12–8 (6–1, 2–1, 2–3, 2–3).

A csoport végeredménye: 1. Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK 9, 2. Uralocska Zlatoust 6, 3. NUP Patrasz 3, 4. Zseljeznicski Zenta 0 ponttal. Továbbjutott a 8 közé: a Szentes és az Uralocska.

Sejthető, sőt tudható volt már az első, a pénteki nap eredményei után, hogy melyik két gárda jut a legjobb 8 közé a LEN-kupában. A házigazda Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK és az orosz Uralocska Zlatoust – s ennek megfelelően szombaton tulajdonképpen eldőlt minden.

Gólzáporos Hungerit-győzelem a LEN-kupában. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Az oroszok egész pályás letámadással (a védekezést az ellenfél kapujánál megkezdték), villámgyors akciókkal, pontos lövésekkel szinte „kivégezték" a Zentát. Egykori kollégánk, Bíró Dániel, aki a Szentesi VK-nál edzősködik, arra tippelt, a zentaiak gólt sem lőnek. Nem lett igaza, hiába, „nem ért" ehhez a szép játékhoz – egyszer betaláltak, 25–1 lett a vége. Az Uralocska-tréner, jégkorongos módra, végig sorokat cserélt, a negyedeken belül 4-4 percet adva.

Gundl Diána, Keszthelyi Rita, Miskolczi Kitti. Azért e rendhagyó névsorolvasás, mert hazai részről ők dominálták a görög NUP Patrasz elleni mérkőzést. Gundl remekül védett – ez volt az eddigi legjobb szentesi meccse! –, két társa pedig nagyüzemi méretekben gyártotta a gólokat (ketten 11-et), amire a hellének a találkozó második felében már csak „idegbajjal", durvasággal válaszoltak: hozzádobták a bíróhoz a labdát, és ütöttek. Szerencsére a hazaiak maradtak az eredeti sportágnál, a pólónál. A meccs után Zantleitner Krisztina vezetőedző összegzett, és kiadta a jelszót: – A továbbjutás megvan, vasárnap cél a csoportgyőzelem.

És megvalósult! De nem könnyen. Az Uralocska és a Szentes parázs, magas színvonalú meccset, csatát vívott egymással, és másfél perccel a vége előtt még az orosz együttesnél volt az előny, 4–5. De a hazaiak elhitték, hogy lehet fordítani, a drukkerek támogatásával verhető a Zlatoust. Az utolsó két támadást góllal fejezték be Kövér-Kisék, és 6–5-re nyertek! – Nagyon boldog vagyok, örülök, hogy a harmadik meccsünket is megnyertük. Elsősorban a jó védekezés volt a sikerünk kulcsa – mondta a találkozót követően a három nap alatt 14 gólig jutó Keszthelyi Rita.

– Küzdelmes meccs volt, amelyen önmagunknak és a közönségünknek is bizonyítani akartuk: verhető az Uralocska. A küzdelem hevessége, intenzitása miatt akadtak pontatlan megoldások, rossz próbálkozások, sok kapufát lőttünk, ezt tavaszra korrigálni kell. A magyar kupa után már a szerdai bajnokin is látszott, ki akarjuk javítani a fináléban elkövetett hibákat, ez a tendencia a LEN-kupa három napján tovább folytatódott, felvettük a nemzetközi ritmust is, ami csakis használhat a fejlődésünknek – értékelt Zantleitner Krisztina.

A sorsolás hétfőn lenne, de megeshet, hogy a negyeddöntős párosítás elkészítése késik, mivel több – válogatott játékosai révén – érintett ország is kérte a kupaprogram halasztását a januárban esedékes hollandiai Eb miatt.