2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Lényeg a siker: UTC FT-Csömör 7-6

Szeged - A férfi futsal NB I-ben három hét szünet után rendeztek újra bajnoki fordulót. A hosszú pauza után az UTC Futsal Team a 8. fordulóban 7-6-ra legyőzte a Csömört.

UTC Futsal Team-Csömör 7-6 (5-2)
Férfi futsal NB I, 8. forduló, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezeti: Farkas B., Antal.
UTC: Tombácz - Koncz Zs., Tóth A., Trucz, Hernády. Csere: Dürgő, Fülöp T., Takács R., Bullás, Hegyesi, Pataki. Edző: Brinszky Adrián.
Csömör: Horváth G. - Tősér, Tihanyi, Horváth B., Varga Cs. Csere: Simon P., Hosszú, Vadászi, Smeló, Fülep. Edző: Takó Csaba.
Gólszerzők: Tóth A. (1., 37.), Hegyesi (6.), Trucz (8., 17.), Takács R. (20.), Fülöp (36.), ill. Vadászi (12.), Hosszú (20., 25.), Horváth B. (28., 34.), Fülep (40.).

Ahogy mondják: az UTC saját magának tette nehézzé a meccset, mert a második félidőben elaludt, de a lényeg a három pont.

40. perc: 7-6, Fülep. Szépen kijátszott akció végén Fülep lő gólt, 7-6.

39. perc: nincs eredménye a vendégek emberfölényének.

38. perc: csömöri időkérés. Simon P. vesz fel megkülönböztetőt, öt a négy ellen mezőnyben a csapatok. Meg is van a helyzet, de mellé. A hatodik szegedi fault, 10 méteres. Simon P. lövését Tombácz védi oldalra. Hegyesi labdát szerez, üres a kapu, megint a csel.

37. perc: 7-5, Tóth A. Sarokrúgás után Tóth A. ballal a felső lécre lő, onnan a gólvonal mögé pattan a labda, 7-5.

37. perc: Dürgő keresztpasszát lefülelik. Koncz, majd Dürgő passzát hatástalanítja a kapus. Ezek ugyan nem lövések, de ha társak találnak, majdnem biztos a gól.

36. perc: 6-5, Fülöp. A szegedi Fülöp jó tizenegy méterről lő, Horváth G. lába között,pedig bemegy a labda, 6-5.

Egy góllal nyert az UTC. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

35. perc:
szűk hat perc alatt kellene valahogy visszatalálni a játékhoz az UTC-nek.

34. perc: 5-5, Horváth B. Egy szabadrúgás után Horváth B. hátáról pattan a labda a gólvonal mögé. Nem ér hálót, 5-5.

34. perc: Tóth A. megint a kapusba belsőz. A fault most 4:1.

33. perc: elakadt az UTC játéka, ez látszik.

32. perc: Tóth A. passza elakad a védőben. Becsülettel védekezik a Csömör a kezdő szegedi sor ellen.

31. perc: Hosszú vezeti Tombáczra a labdát, lő, a kapus lent véd.

30. perc: Tóth A.kicselez két védőt és a kapust is, lő, a gólvonal előtt Fülep becsúszva ment.

29. perc: Tombácz hárítja Varga Cs. lövését. Majd Simon P.-jét is.

28. perc: 5-4, Horváth B. Életre kelt a Csömör, ennek jeleként már csak egy van közte, mert Horváth B. kilőtte a bal felsőt. A pókok elköltöztek, 5-4.

28. perc: Tősér a kapufára lő.

27. perc: most sok a szegedi hiba főleg támadásban. Simon P. hanyattesett, de már jól van.

26. perc: Hegyesi eltalálja a jobb oldali kapufát. Bullás gyönyörű cselek után Horváth G. lábát találja el.

25. perc: 5-3, Hosszú. Hegyesi eladja a labdát saját térfelén, Hosszú pedig nevével ellentétben kilövi a rövid felsőt, 5-3.

24. perc: rohanós a játék. Egymás után három csömöri oldalberúgás - eredmény nélkül.

23. perc: Tóth A. kap a levegőben labdát Hernádytól, ám pechjére a kapus teszi eléggé szét a lábát, a helyzet így kimarad. Tombácz is véd egyet.

22. perc: Tombácz hosszan indítja Tóth A.-t.

21. perc: a hosszúra nyúlt szünet után - a csömöriek elég nehezen akartak visszatérni a pályára - elindult a második félidő. Több szegedi blokk - jó a védekezés. Hernády indul meg, lassú Trucz labdája, egy védő beéri.

Kellemes kis futsaleste remek és gólerős szegedi játékkal, biztos vezetéssel - ahogy az éllovashoz illik.20. perc: 5-2, Takács R. Hegyesi lép ki, önzetlen a passz Takács R.-nek, pontos a lövés a támadótól, 5-2.

20. perc: 4-2, Hosszú. A fiatal csömöri becsapja Tombáczot egy körzős csellel, és az üres kapuba lő, 4-2.

19. perc: Smeló fölélő, majd összeesik. Csere. Fülep passzol mellé a hetes vonalról, szép csömöri támadás után. Tombácz állja útját Hosszú labdájának.

18. perc: faultban immár 3:4.

17. perc: 4-1, Trucz. Koncz indítja Truczot a bal oldalon, aki megint megcsinálja a visszahúzós cselt, és jobbal a jobb alsóba tüzel, 4-1.

17. perc: Trucz a jobb oldali oldalvonal mellől a hosszú kapufát célozza, a kapus kirúgja a lapos passzt,

16. perc: Koncz kavarodik az ellenfél hatosára, jobbal lő, Horváth G. spárgázva hárít.

15. perc: Koncz felpasszol Tóth A.-nak, aki rosszul találja el a labdát háttal a kapunak, a hatoson belül. Faultban még csak 1:3. Most már 1:4.

14. perc: Bullás lövi kapu elé a labdát, amely mély Tóth A.-nak, a kapus kiüti.

13. perc: Tóth A. egy legurított szabadrúgást lő el, a kapus véd. Tóth A. pörgeti mellé Hernády centerezését.

12. perc: 3-1, Vadászi. Vadászi egy védő lábán megpattintva a labdát csapja be Tombáczot, 3-1.

12. perc: Fülep lő, Tombácz ismét bravúrkodik.

11. perc: Hegyesi elcselez egy kecsegtető szitut. Bullás bevetődve ment.

10. perc: gyönyörű szegedi egyérintő, Hegyesi a végén felpörgeti a labdát, amely föléhullik. Hegyesi megint, ezúttal a cipő orrával, a labda mellégurul a bal oldalon. Hosszú belsőz fölé.

9. perc: Trucz szabadrúgását védi Horváth G.

8. perc: csömöri időkérés. Egy bírói baki: Trucz rápöccintette az ellenfélre a labdát, szegedi dobás jönne, ám a vendégek következnek.

8. perc: 3-0, Trucz. Trucz indul, visszahúzós csel jön, majd jobbal kilövi a jobb alsót balról, a kilencesről, 3-0.

8. perc: Trucz jó messziről, a védő picit löki, így a lövés két méterrel mellémegy.

7. perc: Varga Cs. spiccel tízről lő, Tombácz lábbal véd.

6. perc: 2-0, Hegyesi. Nagyon járt már a gól a hazai kilencesnek, aki labdát szerzett a támadóharmadban, egy bokacsel jött, majd jobbal a jobb alsó a hatos vonaláról, 2-0.

6. perc:
Simon P. takarásból, hat méterről tüzel, Tombácz véd. A sarokrúgás után is a hazai kapus hárít.

5. perc: Fülöp rosszul indít, pedig ha pontos a passz, hazai ziccer van.

4. perc: Fülep helyzetben mellélő. Dürgő majdnem megcsinál két préscselt, de csak az egyik sikerül a hatos vonalán.

3. perc: Trucz spiccel lő, Horváth G. bajjal véd. Hernády és Tóth A. megy egy az egyben a kapusra, ám Hernády röviden passzol, a védő hazaér.

2. perc: Hernády hagy ki ziccert közelről.

1. perc: 1-0, Tóth A. Felébredni sem volt idő, Tóth A. máris ballal a jobb alsóba lőtt, 1-0.

Az éllovas szegediek ma 19 órától az újszegedi sportcsarnokban, a nyolcadik játéknapon azt az együttest fogadják, amely két hete már járt az újszegedi sportcsarnokban: a Csömör a magyar kupa második fordulójában tette tiszteletét Szegeden, ám az akkori meccsről nem őriz kellemes élményeket, mert az UTC magabiztosan 6–2-re nyert, és továbbjutott.

A két együttes az előző szezonban két gólgazdag mérkőzést vívott: a szegedi, 5–2-es hazai sikert hozó találkozó azonban eltörpült az idegenbeli összecsapás mellett, amelyen az UTC 8–6-ra diadalmaskodott. És ha ehhez hozzávesszük a legfrissebb emléket, a kupameccset és annak nyolc találatát, akkor nyugodtan kijelenthetjük, nem csalódhat, aki sok gólt szeretne látni. Reméljük, az sem, aki bízik a szegedi győzelemben és az UTC tabellaelsőségének megőrzésében.

A találkozót a delmagyar.hu-n élőben közvetítjük.

12 másodperccel a vége előtt szerzett góllal nyert a Szentes

Nem mindennapi csatában, Rácz 12 másodperccel a vége előtt szerzett góljával 8-7-re nyert a Hungerit Szentes női vízilabdacsapata a Héraklész ellen a Vodafone OB I-ben. Tovább olvasom