2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Magától értetődő magabiztossággal: Pick Szeged-Orosháza 33-20

Magabiztos játékkal nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az Orosháza ellen. A szegedi együttes főpróbát tartott a szombati, Benfica elleni idegenbeli EHF-kupa-meccs előtt.
Pick Szeged-Orosháza 33-20 (18-9)
Férfi kézilabda NB I, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Tomecskó, Unyatinszki.
Pick Szeged: Tatai – Mindegía 2, Balogh 2, Ilyés 2, Blazevic 1, Zubai 2, Kekezovics 5. Csere: Mikler (kapus), Parrondo 3/1, Larholm 4, Ancsin 3, Vranjes 3, Sulc 4/2, Sztojanov 1, Gidai 1, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Orosháza: Herjezczki – Balda, Buday 1, Milovics 1, Bali 1, Benmiloud 1, NÉMETH L. 5. Csere: Ivanisevics (kapus), Morva 3, Mazics 3, Cifra 2, Benák, Raffai, Knezevics, Marics 3, Varsandán. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 4/3, ill. 1/0.
Meccsfim: 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, 4-1, 5-1, 6-1, 7-1, 8-1, 8-2, 8-3, 9-3, 10-3, 10-4, 10-5, 10-6, 11-6, 11-7, 12-7, 13-7, 14-7, 14-8, 15-8, 16-8, 17-8, 18-8, 18-9 (félidő), 19-9, 19-10, 19-11, 20-11, 21-11, 21-12, 22-12, 22-13, 23-13, 24-13, 24-14, 25-14, 26-14, 27-14, 27-15, 28-15, 29-15, 29-16, 29-17, 29-18, 30-18, 31-18, 31-19, 32-19, 32-20, 33-20.

Magától értetődő magabiztossággal: Pick Szeged-Orosháza 33-20. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

60. perc: Sulc is gólt szerez, majd egy orosházi találat után Ancsin "száz méterről" lőtt góljával zárul a meccs 32-20.

59. perc: Marics eredményes 31-19.

58. perc: Blazevic húzása nem jó.

57. perc: Mikler véd szemmel.

56. perc: Hegedüs kiállítása után Vranjes labdát szerez, végigviszi, bevágja 31-18.

55. perc: Vranjes gyors góljával 30-18. Hegedüs is a pályán.

54. perc: csapkodó a játék, időt kér a Pick.

53. perc: az Orosháza betalál, Vranjes lövésére ráül Herjeczki. Mikler is véd egyet 29-18.

52. perc: Ancsin lövése megpattan, majd a kapus védi.

51. perc: betalál az Orosháza 29-16. Lent van a kapus emberhátrányban, eladjuk, Németh félpályáról belövi 29-17.

50. perc: Sztojanov meglövi első NB I-es gólját 29-15. "Ez egy tálca sör lesz!" - mondja be a szpíker. Blazevicet állítják ki.

49. perc: nem késik Larholm válasza 28-15.

48. perc: Németh megint szép gólt lő, Mikler alatt cunderez a hálóba 27-15.

47. perc: Larholm szép testcsel után lő mellé.

46. perc: Ancsin lő a jobb alsóba, szép gól volt 27-14.

45. perc: Mikler bravúrja. Sulc bejátszása nem jut el Vranjeshez, mert visszahúzták. Szabaddobás. Mazicsot kiállítják.

44. perc: egy-egy védés mindkét kapustól.

43. perc: Larholm harcol ki hetest. Sulc harmadszor, hibátlan a hetes 25-14. Kekezovics: csillagos ötös! Indulásból lőtte az ötödiket 26-14.

42. perc: Mikler leér a jobb alsóra, de Marics ismétlése ellen tehetetlen 24-14.

41. perc: Ilyés állították ki, Kekezovics megkülönböztetőben a pályán.

40. perc: második gólját szerzi Ilyés Ferenc 23-13. Mikler kivédi Buday hetesét. Larholm belejött a második félidőre 24-13.

39. perc: megint Buday passzol, Mazics pimasztul ejti át Miklert 22-13.

38. perc: ez sem volt csúnya! Buday remek labdájából Németh lő kínai gólt 21-12. Larholmé egyszerűbb találat, de ugyanannyit ér 22-12.

37. perc: indul, majd bevágja a ziccert Gidai 21-11. Megint tíz a különbség.

36. perc: Mazicsot kiállítják. Balogh az égig ugrik, majd a bal felsőbe lő 20-11.

35. perc: Buday remek no look-passzából Németh talál be 19-11. Gidai a pályán.

34. perc: Parrondót rántják le a kezénél fogva.

33. perc: Mikler első védése.

32. perc: orosházi gól, Németh lőtte a szélről 19-10.

31. perc: mi kezdjük a második félidőt. Zubai harcol ki hetest Némethen. Parrondo gond nélkül bedobja 19-9.

Jó játékkal vezet 18-9-re a Pick Szeged az Orosháza ellen bajnokiján. A gólkon megosztoznak a játékosok. Tartsanak velünk a második félidőre is.

30. perc: Sulc kap két kezes lökését két perces kiállítást. Félidő.

29. perc: Knezevics Tatai lábai között 18-9. Pastor mester magyaráz Vranjesnak, nem tűnik elégedettnek a spanyol mester.

28. perc: Tatai "röplabdázik" kicsit, így véd, majd Sulc góljánál közte tíz 18-8. Számolnak is a szurkolók.

27. perc: Parrondo kivár, egy az egyben megveri emberét, majd Herjeczki lábai között betalál 17-8.

26. perc: hoppá! Blazevic fent marad, és gólt is szerez betörésből. Ruffait kiállítják, 16-8. A fiatal Sztojanov Nikola első bajnokiján lép pályára a Pick Szegedben.

25. perc: a svéd Larholm bombáz a bal felsőbe, szép gól volt 15-8.

24. perc: Kekezovicsnak nagyon megy, negyedik góljával 14-7. Tatainak most nincs szerencséje, már véd, bepattan róla a labda 14-8.

23. perc: Tatai szedi ki a jobb felsőből.

22. perc: Vranjes indul, bevágja a ziccert 13-7.

21. perc: Larholm szerez labdát.

20. perc: Fero Sulc is beszáll. Ancsint blokkolják. Sulc első bombája a jobb alsóban köt ki 12-7.

19. perc: Czifra második átlövésgóljával 11-7. Vranjes a pályán. Herjeczki remekül véd.

18. perc: meg is villan Ancsin, átlövésével 11-6.

17. perc: Balogh blokkol remekül. Buday első gólját lövi nevelőegyesülete ellen 10-6. Ancsin a pályán.

16. perc: Czifra átlövésből 10-5. Tatai védi Mazics ziccerét.

15. perc: Mazics megküzd a góljáért, három védő között lövi 10-4.

14. perc: Mindegía harcol ki hetest. Larholm a pályán, kihagyja a büntetőt.

13. perc: Zubai dob be egy kipattanót 10-3.

12. perc: Mindegía ziccerét Herjeczki védi.

11. perc: Mindegíát megfogják, de így is betalál. Kicsit fájlalja a bokáját 9-3.

10. perc: itt a harmadik orosházi gól 8-3.

9. perc: Tatai véd ziccert!

8. perc: Mazics köszön be 8-2.

7. perc: Zubai is beköszön. A tízfős orosházi szurkolótábor ennek ellenére nem halkul, dicséret jár nekik 7-1. Kekezovics megint leindulja a vendégeket 8-1.

6. perc: máris megvan a meccs gólja! Mindegía három ember szorításában, estében pörget Herjeczki felett a hálóba 6-1.

5. perc: Milovicsé az első orosházi gól 4-1. Parrondo állítja vissza a négygólos különbséget 5-1.

Kezdés előtt.

4. perc: ugyanaz a képlet, megint Kekezovics a befejező 4-0. Vendégidőkérés.

3. perc: labdát szerzünk, indulunk, Kekezovics bevágja 3-0.

2. perc: gyors akció végén Ilyés eredményes 2-0.

1. perc: az Orosháza kezd, Tatai véd. Balogh Zsolt góljával vezetünk 1-0.

18.01: a meccs előtt négy neves nézőt, a mai találkozóra ellátogató olimpiai bajnokokat, Rejtő Ildikó vívót, Básti István labdarúgót, Szalai Miklós labdarúgót és Varga János birkózót köszöntik.

17.59: ott van a Pick keretében a fiatal Sztojanov Nikola is, Vadkerti Attila viszont nincs, mert kisebb kézsérülést szenvedett.

17.57: az AC/DC Thunderstruck című számára vonulnak be a csapatok. Csak hogy érezzék, miről van szó:

AC/DC: Thunderstruck

17.54: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a Pick Szeged Orosháza elleni bajnokija. Eddig jó hetünk van, a Szedeák ugyanis tegnap remek játékkal nyert meccset Jászberényben.

12 meccs, 12 győzelem. Eddig ez a mérlege a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának az NB I-ben. Juan Carlos Pastor együttese ma este növelheti sikerei számát, 18 órakor az Orosházát látja vendégül az újszegedi sportcsarnokban.

A szegedi együttes az elmúlt két meccsen gólerős játékkal rukkolt elő, előbb Mezőkövesden, majd Cegléden nyert magabiztosan. Sőt a Pest megyei együttes ellen az idény legnagyobb különbségű sikerét (43–18) könyvelhette el, illetve megszületett az idény gólcsúcsa is.

Vladmir Vranjes és a Pick Szeged főpróbát tart szerda este az Orosháza ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Vladmir Vranjes és a Pick Szeged főpróbát tart szerda este az Orosháza ellen.

A Pick a mai meccs esélyese, de fontos állomás lesz ez a találkozó, hiszen szombaton jóval komolyabb kihívás vár a Tisza-parti alakulatra. Magyar idő szerint 21.30-kor Lisszabonban, a Benfica ellen az EHF-kupa 3. fordulójában szerepel a Pick. A továbbjutás oda-visszavágós rendszerben dől el. A visszavágót november 30-án (szombat) 16.15-kor rendezik, a jegymester.hu-n elővételben lehet már belépőt vásárolni. Visszatérve a nemzetközi összecsapásra, a tét a legjobb tizenhat közé jutás, itt a küzdelem már négy darab négyfős csoportban zajlik majd.

Álomcsapat

A hetmeteres.com kézilabda szakportál elkészítette a férfi kézilabda NB I 2013–2014-es szezonjának eddigi Álomcsapatát. A férfi kézilabda NB I a féltávhoz érkezett, ennek apropójából állították össze az általuk vélt legjobb csapatot, amelyben három Pick Szeged-játékos is szerepel, az edző pedig Juan Carlos Pastor. Az Álomcsapat: Mikler (Pick Szeged) – Aquirrezabalaga (Csurgó), Ancsin (Pick Szeged), Mindegía (Pick Szeged), Szöllősi (Csurgó), Ilics (Veszprém), Ugalde (Veszprém). Védő: Schuch (Veszprém). Edző: Juan Carlos Pastor.

A Pick Szeged pénteken kora reggel kel útra, a Szeged–Budapest–München–Lisszabon útvonalon érkezik meg a portugál fővárosba. Este már a csarnokban tréningezik, majd szombat este következik a meccs, amelyet élő online szöveges tudósításban egyedül csak a delmagyar.hu közvetít. A Benfica nem tudott megegyezni a helyi tévétársaságokkal, így nem lesz közvetítés a meccsről.

A Pick Szeged Fehér Miklós emlékének szenteli a két találkozót. A kétszeres magyar bajnok péntek este megkoszorúzza a fiatalon, 2004. január 25-án elhunyt labdarúgó szobrát a Benfica-stadion mellett. A szegedi visszavágóra pedig meghívta a Fehér szülőket. A kezdődobást Fehér Miklós édesapja végzi majd el. Az EHF-kupa-visszavágóra elővételben november 28-án (csütörtök) és 29-én (péntek) lesz jegyárusítás az újszegedi sportcsarnokban.

• 3. zehn 2013. november 21. 08:37
    „Remélem Portugáliából is győztesen térnek haza a fiúk!”
  • 2. ashmore 2013. november 20. 20:45
    „Remélem kint is Kekezovic kezd, és akkor lesz baloldalunk is.”
  • 1. TUTI 2013. november 20. 19:19
    „CSak masszivan! Ezt várjuk Lisszabonban is!
    Egy massziv, hajtós meccset!
    HAJRA PICK SZEGED!”

Tiszta szívvel

Nem sikerült a bravúr, a papírforma érvényesült, így az NB I-es Debrecen női kézilabdacsapata jutott tovább a magyar kupában. Tovább olvasom