2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Major Endre vb-esélye

Major Endre, az ATSK Szeged parasportolója a magyar válogatott tagjaként vett részt Egerben a Hungarian Opent nemzetközi asztalitenisz- versenyen. A csoportban legyőzte német és francia ellenfelét, majd az elődöntőben csapattársát, Kaiser Jánost is.
A döntőben szépen helytállt az aktuális világbajnok Holger Nikelis ellen, végül 3–1-re kapott ki. A sportolót Szabó Brigitta edző készítette fel. A magyar válogatott versenyzők végül hat arany-, három ezüst- és hat bronzéremmel zártak. A világbajnokságot szeptember 6. és 15. között Pekingben rendezik, Major itt is képviselheti a szegedi színeket.

A szegedi versenyző második lett a Hungarian Openen. Fotó: Schmidt Andrea

Az egyesülethez versenyzői részt vettek az országos újonc csapatbajnokságon Budapesten, ahol nagyszerűen szerepelt a fiúcsapat: a Szabó Imre, Krizsán László, Tubak Dániel, Sándor Dávid, Andróczki Zalán összetételű együttes harmadik lett. Egyéniben is sikerült érmet szerezni Szabó révén, aki az U12-es korcsoportban lett harmadik, ugyanitt Tubak a legjobb 16 közé jutott, csakúgy, mint az U13-as korosztályban Krizsán és Szabó. Sztanó Krisztina az U11-es lányok között jutott fel a főtáblára az egy évvel idősebbek között. A jó eredményeknek köszönhetően négy szegedi fiú (Szabó, Krizsán, Tubak, Sándor) és két lány (Sztanó, Tóth Nóra) kapott meghívást a szövetség kelet-magyarországi utánpótlás tehetségprogramjába, ahol háromnapos edzőtáborozáson vesznek részt Egerben, illetve Kecskeméten.

* * *

Ezüstérmes a Bethlen

Az asztalitenisz-diákolimpia országos döntőjén Csongrád megyét a fiúknál a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Gimnázium (Kalla Lajos, Szikora Norbert), a lánynál pedig a fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola (Salánki Alexandra, István Anita) képviselte, míg egyéni versenyszámokban Sztanó Ancsa (Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged), Salánki Alexandra és Kalla Lajos jutott az országos döntőbe. A Bethlen szenzációsan szerepelt, egészen a döntőig menetelt, ahol óriási csatában maradt alul. Külön ki kell emelni Kalla teljesítményét, aki 14 mérkőzéséből 13-at megnyert. Egyéniben is szépen szerepeltek a megyei versenyzők: Sztanó a 6., Kalla a 8. helyen zárt. A megyei csapatot Bácsi Bernát edző segítette a versenyen.

Vladan Matics: egy csupa szív férfi

Vladan Matics (43), a szerb férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a közelmúltban visszaköltözött a családjával Szegedre. Tovább olvasom