Makói iksz 3–1-ről, kiütötték a Tisza Volánt

Felemás hétvégét produkáltak a megyei NB-III-as focicsapatok, a Makó kétgólos előnyt adott el, a Volán itthon kapott tisztán egy ötöst.

Tisza Volán–Soroksár 0–5 (0–3)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Viczián.

Tisza Volán: Dongó 4 – Pénzváltó 4, Buzási 4, Farkas M. 4, Grünvald 4 (Kormányos 4, a szünetben) – Szélpál 4, Annus 4 (Puhalák, 65.), Szilágyi 4, Beretka 4 – Rácz D. 4, Füle 4 (Kazi 4, a szünetben). Edző: Buchholcz Gábor.

Soroksár: Bartos – Vass, Pandur, Mészáros, Tóbiás – Szabados T. (Antal Zs., 85.), Urbán, Csepregi (Tőkés, 67.), Kincses – Nagy K. (Rasztovits, 57.), Kocsis. Edző: Lucsánszky Tamás.

Gólszerzők: Kocsis (27., 59.), Csepregi (12.), Kincses (43.), Rasztovits (88.).

Azt minden hozzáértő tudta, hogy a labdarúgó NB III Alföld csoportjában szereplő csapatok közül a Soroksár is bízik a feljutásban. Ennek megfelelően olyan játékosokat találhattunk a keretében (például Csepregi, Kincses, Urbán P., Vass Zs.), akik megjárták az NB I-et is.

Súlyos vereség hazai pályán: Tisza Volán SC Szeged-Soroksár SC 0-5. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A vendégek nem is kegyelmeztek a fiatalok alkotta Tisza Volánnak, amely ugyan többször is eljutott az ellenfél kapuja elé, ám ott rossz, gyenge, könnyen leolvasható megoldásokat választottak a játékosok, a Soroksár pedig van annyira rutinos együttes, hogy ezt kihasználva sorra szerezte a góljait.

Buchholcz Gábor: – Rengeteg helyzetünk volt, azokat be kellett volna rúgni, míg az ellenfél könyörtelenül kihasználta a lehetőségeit. Ha a helyzeteink felét értékesítjük, könnyedén győzhettünk volna. Van olyan nap, amikor minden sikerül, de ez most nem az a nap volt. Remélem, a következő fordulóban javítunk.

Mórahalom–Kecskemét II. 1–2 (1–2)

Mórahalom, 400 néző. Vezette: Budai.

Mórahalom: Czirják 4 – Mészáros Z. 4 (Lázár, 69.), Gyimesi 4, Udvari 5, Gahwagi 4 – Podonyi 4 (Sarnyai, a szünetben, 5), Fülöp T. 4, Vojnics-Zelics 4, Nagy Z. 4 (Szőke, 60.), Domonkos 5 – Tóth A. 5. Edző: Tóth Ákos.

Kecskemét II.: Marton – Koszó, Póti, Farkas, Sáfár – Füle, Tölgyesi – Sztehlik (Szántó, 90.), Máté (Márton, 75.), Bertus – Maszlag (Nagy D., 90+2.). Edző: Kemenes György.

Gólszerzők: Domonkos (12.), ill. Maszlag (9.), Bertus (36.).

Az NB III-as bemutatkozás után következett a hazai debütálás a Mórahalom labdarúgócsapata számára, és ahogy Gyulán, úgy saját közönség előtt megint kikapott az együttes.

Pedig a Kecskemét II. vezető góljára Domonkos egy remek akció végén még egyenlített, sőt 1–1-nél kimaradt egy hatalmas lehetőség. És milyen a futball, a Bács-Kiskun megyei alakulat az utánpótlás-válogatott Bertus szabadrúgása révén megint megszerezte a vezetést, amelyet hiába igyekezett kiegyenlíteni a Mórahalom, nem sikerült a pontot megszereznie.

Tóth Ákos: – Az első félidő indiszponált játékára nem tudom a magyarázatot, utána mindent egy lapra feltéve próbáltunk egyenlíteni, de ilyenkor már a szerencse sem áll mellénk. Hozzáteszem, jogosan.

Makó–Vecsés 3–3 (3–1)

Makó, 200 néző. Vezette: Takács T.

Makó: Czirbus 5 – Rakonczai 5, Czibere 5, Gellér 7, Horváth G. 5 – Kulacsik 5 (Nagy A., 63.), Magyar Gy. 6, Puskás Cs. 6, Horváth K. 5 (Bány, 63.), Zámbori 4 (Tóth A., a szünetben, 5) – Erős 4. Játékos-edző: Bány Tamás.

Vecsés: Gecse – Soóky, Hungler, Tell, Fekecs – Sztancsek, Kollár, Berki (Kozó, 60.), Petruska (Králik, 89.) – Piros (Magyar G., a szünetben), Czipper. Edző: Nahóczky Attila.

Gólszerzők: Magyar Gy. (4.), Gellér (9., 29.), ill. Sztancsek (14., 69.), Czipper (49.).

Parádés első negyedórát produkáltak a csapatok, hiszen Magyar Gy. és Gellér góljával hamar kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat. A szépítés sem szegte kedvét a Makónak, amelyben Gellér megint eredményes tudott lenni – miközben Kulacsik egy támadáson belül kétszer találta el a kapufát.

A szünet után rögtön szépített Czipper, majd a vendégek mindent egy lapra feltéve rohamoztak. A törekvésüket siker koronázta, úgy, hogy előbb Erős fejelt a kapufára, majd Gellér is – utóbbi azonban a saját lécét találta el, amiből végül nem lett gól. A csereként beálló játékos-edző, Bány kihagyott egy helyzetet, majd a hajrában a Makó még az egy pontnak is örülhetett.

Bány Tamás: – Sikerült egy megnyert mérkőzést úgy elrontanunk, hogy a végén még a döntetlenért is remegnünk kellett.

Dunaharaszti–HFC 2–1 (0–1)

Dunaharaszti, 150 néző. Vezette: Kőrösi.

Dunaharaszti: Vasvári – Lázár Sz., Ughy, Rétsági, Dallos – Grimm, Kovacsik – Németh, Dabasi, Mészáros (Kerezsi, 88.) – Miholics (Rebecsák, 78.). Edző: Króner Péter.

HFC: Kovács K. 7,5–2=5,5 – Juhász S. 6,6, Boros 8, Antal 7, Marton 6,6 – Hanyecz H. 6,5 (Varga L., 65.), Varga M. 6,5 – Klimaj 7,5, Kökény 7–2=5, Gazsó 6,5 (Kovács V., 70.) – Harangozó 6,5 (Gábor V., 90.). Edző: Szűcs Róbert.

Gólszerzők: Kovacsik (57.), Mészáros (61.), ill. Boros (10.).

Kiállítva: Varga L. (81.), Kovács K. (89.), Kökény (89.).

Már a 10. percben vezetéshez jutott a HFC, amikor egy szöglet után Boros a hosszún érkezve helyezett a kapuba. Utána mezőnyben folyt a játék, a Dunaharaszti a sok-sok szabálytalanság miatt rengeteg felíveléssel próbálkozott, de a vásárhelyi csapat sokáig állta a sarat, miközben több helyzetet is kialakított, fájdalom, ki is hagyott.

A szünet után a HFC volt kezdeményezőbb, ám az első negyedóra végén négy perc alatt fordított a hazai csapat. A hajrában Varga Leventét két sárgával állították ki, a kapus Kovács Krisztiánt reklamálásért, Kökény Tamást pedig szövegért küldték le. A HFC győzelmet érdemelt volna a bajnoki címvédő ellen, ám a bírók ezt nem igazén szerették volna.

Szűcs Róbert: – Fiatal csapatom rendkívüli módon helytállt, de a nem várt hazai segítség nem egy, hanem három pontunkba került.

• 3. imre57 2012. augusztus 27. 17:58
    „150-200.néző.Ez azért sokat elárul!”
  • 2. zehn 2012. augusztus 27. 06:50
    „Gratulálok, ilyen eredményt egy Retek utcai Panel SC is elért volna.”
  • 1. haresz 2012. augusztus 26. 23:25
    „Látszik, hogy a srácok előtte éjjel hülyére vedelték magukat a szin-en. :D”

Siker Fábiánsebestyénben - rendezés és pálya: aranyérem

A Duna-Alpesi Kupa kettesfogat-hajtó versenyen egyéniben Lázár Vilmos, csapatban a magyar válogatott bizonyult a legjobbnak. Tovább olvasom