2018. 09. 20. csütörtök - Friderika 17°C | 28°C Még több cikk.

Megérdemelt győzelem: MOL-Pick Szeged-PPD Zagreb 26-21 - képgaléria

A Bajnokok Ligája 13. fordulójában a MOL-Pick Szeged 26-21-re legyőzte a Zagrebet. Nehezen lendültek játékba az első félidő elején a hazaiak, de a szünetre kétgólos előnyt építettek fel. Imponálóan kezdték a második játékrészt Baloghék, így a győzelem már nem forgott kockán.
MOL-Pick Szeged - RK PPD Zagreb (horvát) 2621 (1412)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Oscar Raluy Lopez, Angel Sabroso Ramirez (spanyolok).
MOL-Pick Szeged: Sierra - Sostaric, Balogh 7/1, Obranovic 3, Bánhidi 3, Gorbok 4, Källman 5. Csere: Nagy M. (kapus), Gaber, Petrus, Blazevic, Pedro 1, Buntic 1, Bodó 1, Zubai, Skube 1/1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
PPD Zagreb: Skok - Eres, Miklavcic 3, T. Valcic 1, Vori, V. Markoski 1, D. Markovic 3. Csere: Stevanovic (kapus), J. Valcic 4, Pavlovic 2, Kontrec 2, Mandalinic 2, Mrakovcic 2, Horvat, Susnja 1. Vezetőedző: Silvio Ivandija.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteres: 3/2, ill. 2/0.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: – Nagyon fontos győzelmet arattunk ma este. Gratulálok a játékosaimnak a hozzáállásukért, mert nagy szívvel játszottak. A védelem és a kiváló kapusteljesítmény volt a kulcs, főleg a második félidőben. Ott dőlt el a meccs, amikor négy góllal el tudtunk lépni a Zagrebtől. Gratulálok a szurkolóknak is, mert hatvan percig nyomták előre a csapatunkat a győzelem felé. Ki kell pihennünk magunkat, valamint a szerdai meccsig a sérülteknek rendbe kell jönniük.

José Manuel Sierra, a MOL-Pick Szeged játékosa: – A legfontosabb, hogy ma nyerni tudtunk három BL-vereség után. Ez a két pont arra is jó, hogy akár a harmadik helyünket is elérjük a csoportunkban.

Silvio Ivandija, a PPD Zagreb vezetőedzője:  – Az első félidőben jól játszottunk. Hét a hat ellen tudtunk problémákat okozni a Szeged ellen. A második játékrészben rosszabbul játszottunk, több technikai hibát vétettünk és a kapusaink sem teljesítettek jól. A Celje elleni utolsó meccs fontos lesz számunkra. Az utolsó két meccsen legyőztük őket.

Matevz Skok, a PPD Zagreb játékosa: – Gratulálok a szegedi csapatnak a győzelemnek, valamint Sierrának a mai teljesítményhez. Rosszul játszottunk hét a hat ellen és hat az öt ellen is.

VÉGE

60. perc: Bánhidi ismét 26-20. Áll a csarnok, vastaps! Mrakovcic még beköszön 26-21.

59. perc: Mandalinic 25-20. Élete első BL-mérkőzésén lép pályára!

58. perc: Mrakovcic a kezek alatt, szép gól 24-19. Bánhidi befordul 25-19.

57. perc: Sierra nevét skandálja a csarnok, nem érdemtelenül. Obranovic lendületből, kapufa.

56. perc: Obranovic betör és gólt szerez, de hetest ítélnek a sporik. Skube jön lőni, aki először van a pályán. Bepattintja a lázzal küszködő irányító 24-18.

55. perc: Sierra könnyedén.

54. perc: Balogh ismét Pedrónak, most belövi 23-18.

53. perc: Balogh szép passza Pedrónak, a spanyol kihagyja. Mandalinic gyors gólja 22-18, időt kér Juan Carlos Pastor.

52. perc: Bodót blokkolják. Zlatko Horvatot állítják ki a sporik.

51. perc: nagy lövés Bodótól, kapufa. Susnaj üresen marad a falban 22-17.

50. perc: Mandalinic kapura bombázza labdát, de elsüvít mellette.

49. perc: Buntic erőtlenül, Skokról ki sem pattan. Gaber fordul be, Skok véd.

48. perc: Miklavcic szépen pattintja be az átlövést Sierra spárgája mellett 22-16.

47. perc: Skok ismét a Zagreb kapujában. Erős horvát lövés, Sierra kiüti!

46. perc: Obranovic nagy gólt ragaszt a honfitársai kapujába 22-15.

45. perc: Blazevic kap kétperces kiállítást. Ezúttal Buntic a labdaszerző.

44. perc: Petrus már a sokadik labdát szerzi védekezésben, Källman köszöni szépen gólt szerez 21-15.

43. perc: miénk a labda, gyorsan felvisszük, de Blazevicnél bemenést fújnak a játékvezetők...

42. perc: Sierra! Elképesztő, már a második hetest védi, most Horvat nem járt túl az eszén. Balogh bevágja 20-15.

41. perc: Bodó felugrik, beleér a blokk, de gól 19-15.

40. perc: Mandalinic 18-15.

39. perc: Sierra véd, mi jövünk. Buntic kíméletlen átlövésből 18-14.

38. perc: Buntic passzolna Källmannak, de lábat ér a labda. Kontrec kontrából 17-14. Balogh újabb rossz lövés.

37. perc: Bánhidi harcol ki hétméterest, Balogh belelövi Stevanovicba.

36. perc: jól védekezünk, Blazevic blokkol.

35. perc: Petrus ismét labdát lop, Källman szépen veszi észre Baloghot, aki ma még nem hibázott lövést 17-13. Időt kérnek a vendégek.

34. perc: Josip Valcic 15-13. Balogh érkezik Obranovic passzára, Skok csak beleér 16-13.

33. perc: Petrus labdát szerez Obranovic végigviszi, de Stevanovic véd. A kipattanót szerencsére Källman belövi 15-12.

32. perc: Gaber kap kétperces kiállítást.

31. perc: a vendége kezdik a második játékrészt, a kapujuk Skok helyére Stevanovic érkezik. Pavlovic sokkal fölé. Bodó jön támadásban a Szegedbe.
MOL-Pick Szeged-PPD Zagreb 26-21. Fotó: Kuklis István (galéria)
FÉLIDŐ

30. perc: Sierra véd és a kipattanó is a mién! Petrus felviszi, nagy passz Källmannak, gól 14-12. Mrakovcic jobb kézzel szinte a jobbszélről, nem is lőheti be Sierrának. Négy másodperc van hátra, időt kér Pastor. Sierra Obranovicot futtatná, az elgondolás nem volt rossz, de nem sikerül. FÉLIDŐ

29. perc: Balogh egyedül megoldja 13-12.

28. perc: passzív Zagreb-támadás, rossz bejátszás Kontrecnek.

27. perc: Miklavcic lövése a felső lécről bepattan 12-12.

26. perc: Baloghnál fújnak belemenést.

25. perc: Miklavcicot szorongatják a szegedi védők, nem is talál kaput.

24. perc: Josip Valcic belemegy, Källman a gyors lerohanást gólra váltja. Vezetünk! 12-11. Időt kér rögtön a Zagreb.

23. perc: Sierra újból, bravó! Bánhidi fordul be, Skok.

22. perc: szerencsére Gorbok átlövései eddig ülnek 11-11. Sierra átlövést véd!

21. perc: jól védekezik a Zagreb, Obranovic passzolna Baloghnak, de Markovic lefüleli. Végigviszi és bedoba 10-11.

20. perc: Gorbok átlövése valahogy beakad 10-10. Kidobja a Zagreb a labdát a pályáról. A vezetésért támadunk!

19. perc: rossz bejátszás, rohannak a horvátok, Kontrec 9-10.

18. perc: Obranovic kínaira Baloghnak, hibátlan 9-9. Sierra újabb bravúrja, ezúttal Josip Valcic ellen.

17. perc: Sierra!

16. perc: J. Valcic pókhálózza a jobbfelsőt 7-9. Gorbok Skok lábai között 8-9.

15. perc: elszórjuk a labdát, Markovic büntet 7-8. Gorbok nagy bomba, mellé.

14. perc. Markovic ugrana be, Sostaric meglöki. Két perc, hetes. Markovic lövi Sierra kivédi, a kipattanót is. Bravó!

13. perc: Obranovic eddig jól játszik 7-7.

12. perc: Källman a szélről 6-6. Petrus kilép a falból, majdnem labdát halászik, de nem, így a szélen üresen marad Markovic 6-7.

11. perc: Obranovic szép gól 5-5 Kontrec azonnal válaszol 5-6.

10. perc: Pavlovic és Josip Valcic addig passzolgatnak egymás között, míg előbbinek kinyílik a fal 4-5.

9. perc: Sostaric labdát szerez! Gorbok kapufás gólja 4-4.

8. perc: Josip Valcic fölé. Bánhidi 3-4.

7. perc: Pavlovic lendületből 2-4. Bánhidi ziccerét védi Skok, a kipattanót Källman mellé cunderezi.

6. perc: Balogh ugrik magasra, bevágja a rövid alsóba 2-3.

5. perc: Balog a bal felsőbe lövi a büntetőt 1-1. J. Valcic 1-2. Obranovic középkezdés után belemegy, Markoski lerohanásból 1-3.

4. perc: Eres fogja meg Bánhidit, sárga lap és hetes.

3. perc: szórják a sporik a sárgákat az első horvát támadásnál. Gaber és Blazevic megkapja. Miklavcic átlövésébe csak beleblokkolunk 0-1.

2. perc: Skok védi az első szegedi ziccert.

1. perc: a Szeged kezdte a mérkőzést, Obranovic kapufával nyitott.

17.26: érkeznek a pályára a szegedi kedvencek!

17.24: kezdődik a bemutatás, először a zágrábi játékosokat szólítja a pályára a műsorközlő.

17.15: negyedórával a kezdés előtt már szépen gyűlnek az emberek, a B közép már elkezdte a hangolást.

17.05: mintegy 25 horvát szurkoló is a helyszínen szurkolja majd végig a találkozót.

17.00: üdvözöljük kedves olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A csapatok már a pályán melegítenek, a mérkőzés 30 perc múlva kezdődik.

Korábban:

Továbbra is zajlik az élet a VELUX EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Csütörtök este a szlovén Celje olyan magabiztosan győzte le 37–31-re a német Rhein-Neckar Löwent, mintha Luka Zvizejék vezetnék a csoportot. A MOL-Pick Szeged szempontjából kedvező eredmény született. Bármily hihetetlen, de még mindig él a remény, hogy Juan Carlos Pastor csapata a harmadik helyen végezzen, így az A csoport 6. helyezettjével játsszon a legjobb 16 közé jutásért.

Ennyire azonban ne szaladjunk előre, mert a Pick nincs jó passzban. Zsinórban háromszor szenvedett vereséget úgy, hogy a hajrához érve mindhárom összecsapáson – Breszt, Vardar, Kielce – még vezetett. Pedig előtte éppen ebben rejlett a Szeged ereje, kiélezett meccseket tudott megnyerni, a maga javára fordítani a hajrában.

Pastor mester is érzi, hogy ma 17.30-kor hihetetlen fontos meccset játszik a csapata. Csütörtökön és pénteken is zengett a csarnok, ha nem csinált jól valamit a csapat. A spanyol mester szeretné kirángatni a játékosokat a hullámvölgyből, abból a sok hibával tarkított játékból, amit a kétszeres magyar bajnok produkál.

Denis Buntic vádlija nem tökéletes, a horvát klasszis a Vác elleni meccsen érzett szúró fájdalmat, ezért cserét kért. A többiek rendben vannak. Az új kapusedző, Nenad Damjanovics is munkába állt. A mai meccsen José Manuel Sierra és Nagy Martin alkotja a kapuspárost. A találkozót spanyol játékvezetők vezetik, a Sport 1 TV élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.

Minden bizonnyal telt ház lesz, a Pick számára olyan fontos a győzelem, mint egy falat kenyér. Ha ez megvan, és jövő szerdán (20.45) Frankfurtban nyer a Löwen ellen, akkor harmadik lehet. Ennyit a matekról, egyelőre ma győzni kell.

Izgalmassá tették a végét, de a bravúr elmaradt: Szeged-Eger 13-16 - fotók

A ContiTech Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata 6 gólos hátrányból zárkózott fel, 13-14 is volt az állás, de végül az Eger nyerte a bajnokit. Tovább olvasom