2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 3°C Még több cikk.

Megrázták magukat: Pick Szeged-Cegléd 38-21

Az eredményesen támadó Pick Szeged magabiztosan győzte le az újonc Ceglédet az újszegedi sportcsarnokban.
Pick Szeged-Cegléd 38-21 (17-8)
Férfi kézilabda NB I. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tomecskó, Unyatinszky.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 5, Ancsin 4, Larholm 3, Czina, Sulc 3, Kekezovics 6. Csere: Mikler (kapus), Zubai, Buday 2, Blazevic 1, Balogh Zs. 4, Pribanic 5, Vadkerti 1, Nagy N. 1, Hegedűs 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Cegléd: Lengyel - Pocsai 2, Takács B., Antal 4, Bíró 4, Lepsényi 5, Hódi 4. Csere: Erdélyi, Lakos (kapusok), Gyuris 1, Tóth N. 1, Savon. Vezetőedző: Kökény István.

60. perc: Hegedűs harmadszor eredményes, közben mindkét szurkolótábortól zúg a Szép volt, fiúk! 38-21 a vége, jól játszva nyert a Pick.

59. perc: Antal 37-20. Megint ő 37-21.

58. perc: Blazevic és Vadkerti villámakciójából utóbbi eredményes 36-19. Hegedűs másodszor talál be 37-19.

57. perc: Antal pattint a jobb felsőbe, Buday is eredményes 35-19.

56. perc: Lepsényi, majd elhajlásból Buday 34-18. Vendégidőkérés.

55. perc: Hegedűs Márk góllal mutatkozik be 33-17.

54. perc: Czinát állítják ki lábért. Antal gólja beállóból 32-17.

53. perc: Pribanic indul, bevágja, hason csúszik 32-16. Ráduplázott a Szeged.

52. perc: Blazevic passzából Larholm vágja a labdát a bal felsőbe 31-16.

51. perc:
Hegedűs Márk melegít a Picknél.

Pick: papírforma hazai győzelem. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

50. perc:
betörésből Balogh Zsolt 30-16. Nagy ziccere marad ki.

49. perc: Pribanic negyedszer, ő is jól játszik 29-16.

48. perc:
Lepsényi 28-16.

47. perc: Balogh Zsolt oldja meg egyedül 28-15.

46. perc:
szegedi idékérés.

45. perc: Sulc passzába rúg bele Pocsai. Nagy Norbert eredményes 27-15.

44. perc: Hódi tesz vissza egy kipattanót 26-15.

43. perc: Bíró góljával 25-14. Sulc harmadszor eredményes 26-14.

42. perc: Lepsényi kapufa.

41. perc: Tóth Norbert eredményes. Annak idején ennek Újpesten is örültek 25-13.

40. perc: Mikler passzából Pribanic 25-12.

39. perc: megint Ancsin. Kováts Anna tenyere már fájhat a folyamatos tapsolástól 23-12. Vadkertiről állítják ki Lepsényit. A hetesnél Larholm gyilkolja meg a pókokat a bal felsőben 24-13.

38. perc: Ancsin hátrányból 22-11. Bíró 22-12.

37. perc: Gyuris először talál be egykori csapatának 21-11.

36. perc: Ancsin nagy gólt lő. Van is motivációja, a lelátón ott ül kosárlabdázó kedvese, Kováts Anna 21-10. Vadkerti 2 perc.

35. perc: Pocsai 20-10. Mikler véd nagyot.

34. perc: megint Pribanic. Mondom én, a jó bemelegítés 20-9.

33. perc
: a 43. életévét taposó Savon harcolt ki hetest, Lepsényi dobta be 19-9.

32. perc:
Pribanic. Neki már a félidőben, a bemelegítésnél is nagyon ment 19-8.

31. perc: a Szeged kezd, Pribanic, Vadkerti és Nagy Norbert is a pályán. Ancsin góljával nyitunk, a közönség számol 18-8.

Félidő.

30. perc: Hódi a szélről 16-8. Ha van felhőfejes, akkor ez egy felhőejtés volt Prodanovicstól 17-8.

29. perc:
megint indulunk, négy szegedi két ceglédivel szemben, Prodanovics a befejező 16-7.

28. perc: Zubait találja arcon egy lövés.

27. perc: Balogh Zsolt a bal alsóba 14-7. Kekezovics 15-7.

26. perc: Blazevic első gólja ma 13-6. Bíró lőtt gólt 13-7. A ceglédiek ilyenkor jogosan "bíróznak".

25. perc: Lepsényi szaggatja az istrángot, ami ebben a szövegkörnyezetben egy gyors gólt jelent 12-6.

24. perc: Czinát kiállítják, Balogh Zsolt így is gólt szerez 12-5.

23. perc:
vendéghetes, Lepsényi lövését védte Tatai, de a kipattanót bevágja 11-5.

22. perc: Kekezovics ront ziccert.

21. perc: Prodanovics villámgyors, átejti Lengyelt 11-4.

A Pick Szeged mestere, Skaliczki László holnap 11 órától online interjút ad a delmagyar.hu-n, ITT ön is kérdezhet a mestertől.

20. perc: ceglédi időkérés.

19. perc: azonnal javít Kekezovics, megint beállóba futott be, onnan eredményes 10-4.

18. perc: Kekezovics szórakozik el egy ziccert.

17. perc: Tatai két ceglédi lövést is véd, ő eddig a Pick legjobbja.

16. perc: Blazevic, Buday és Balogh Zsolt a pályán.

15. perc:
Sulc passzát blokkolták, indulásból Hódi eredményes 9-4. Időkérés hazai oldalon.

14. perc: Larholm indítása után Sulc dobja be a ziccert 9-3.

13. perc: Tatai parádés, Kekezovics nemkülönben 8-3.

12. perc:
Antal helyzete kimarad, a túloldalon szegedi hetes. Prodanovics vágja be 7-3.

11. perc: megint Kekezovics, ezt indulásból vágta be a bal felsőbe 6-3.

10. perc
: Kekezovics fut be beállóba, kapja a labdát, gól 5-3.

9. perc: támadásban eddig döcögünk, most Zubait állították meg. Lesz ez jobb is.

8. perc: Tatai kap sárgát reklamálásért.

7. perc: Bíró góljára Larholm felel, eddig szívós ellenfél a Cegléd 4-3.

6. perc:
Hódi, majd Kekezovics 3-2.

5. perc:
Tatai újabb bravúrja, jól kezd.

4. perc: Sulc lövése blokkal együtt megy be 2-1.

3. perc:
ceglédi kapufa után Prodanovics egyenlít 1-1.

2. perc:
Pocsai javít, vezetnek a vendégek 0-1.

1. perc:
Tatai fog hetest az első percben, majd Ancsint blokkolták.

18.04:
a vendégeknél az egykori szegedi Gyuris Patrick és José Savon neve lehet ismerős, érdekesség, hogy a Cegléd négy kapust nevezett a találkozóra.

18.02: bár a sportcsarnokban csak egyharmadház van, a szurkolók igencsak behangoltak a kezdés előtt.

17.56: hamarosan kezdődik a mérkőtés, a Pick ellenfele az újonc Cegléd.

Három meccs, három sima győzelem eddig a Pick Szeged mérlege a férfi kézilabda NB I-ben. A szegedi kedvencek előbb a Pécset (42–29), majd a Gyöngyöst (36–21) és a Kecskemétet (37–22) győzték le simán. Eddig 115-ször zörgette meg a kétszeres magyar bajnok az ellenfelek kapuját, a jubileumi 100. találatot a péntek esti kecskeméti meccsen Kekezovics Marinko szerezte.

Továbbra is teljes a keret, mindenki egészséges, rendben van. Skaliczki mesteredző a hét végére pihenőt adott a fiúknak. „Ez már jól jött! Rég volt ilyen, hogy nincs meccs, nincs edzés a hét végén!" – mondta a sikeres Kecskemét elleni bajnoki után Tatai Péter, a Pick válogatott kapusa.

A héten újból két bajnoki következik. Ez az újoncok hete lesz. Előbb szerda 18 órakor a Cegléd érkezik az újszegedi sportcsarnokba, majd szombaton 18 órakor a Csurgót meglepetésre megverő (26–25) Vác otthonába látogat a szegedi alakulat.

Larholmék egy hét alatt két újonc ellen is játszanak. Fotó: Schmidt Andrea
Larholmék egy hét alatt két újonc ellen is játszanak.

A Cegléd két vereséggel kezdte a bajnokságot. Előbb Csurgón 30–23-ra kaptak ki, majd otthon 1200 néző előtt a Veszprémtől 39–21-re. A csapat legeredményesebb játékosa Pocsai, aki eddig 13-szor talált a kapuba. Egy olyan játékos szerepel a Pest megyei együttesben, aki játszott a Pickben, a beállós Gyuris Patrick eddig egyszer volt eredményes.

A Cegléd legismertebb játékosa José Savon, aki augusztus 7-én töltötte be a 43. életévét. Az idei szezonban még nem szerzett gólt, az elmúlt idényben azonban az NB I/B-ben 24 meccsen 278 (!) gólt jegyzett – 11,5 volt a meccsenkénti gólátlaga. A Dabasnak 20-at, a Csömörnek és az Ózdnak 16-16-ot vágott be. A leggyengébb meccsét a Békés ellen játszotta, ekkor „csak" négy gólt ért el. Igaz, jól mutatja, hogy az idei szezon nem a másodosztályé, hiába villogott az alacsonyabb ligában, a nagyok között már jóval nehezebb, ott nem tudott gólt szerezni.

• 5. pinksugar 2012. szeptember 22. 08:49
    „Majd ha a Veszprém ellen lesz ennyi a végeredmény akkor mondják,hogy megrázták magukat. Cegléd ellen győzni nem nagy kihívás.”
  • 4. DDD80 2012. szeptember 20. 09:29
    „Örömteli végre, hogy (mint a Veszprém) a kisebb csapatokat mi is "tizengólokkal" verjük.”
  • 3. lukrecia 2012. szeptember 20. 09:20
    „Megnéztem a tegnapi meccset. A riporter istenítette néha a fiúkat a Tv ben. Sajnálatos ez a riporteri viselkedés amikor zsinórban 5 ziccert hagynak ki a fiúk. Huszti is erről írt a búcsú levelében amikor elhagyta a válogatott focicsapatát. Egy riporter a tv-ben miért nem a valóságról beszél amikor a nézők is látják a műsort. Nem kell mindent újságírói köntösbe varázsolni.
    A Mecsről 38 gól elégségesnek tünik, voltak szép helyzetek, szép gólok. DE ami a kihagyott ziccereket jelenti mélyen elkeserít. Ilyet nem tehet egy profi csapat a leglazább helyzetben sem. !!”
  • 2. TUTI 2012. szeptember 19. 19:59
    „Egy komolyabb csapat elleni meccset varok! :) :)