2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Megye I.: továbbra is veretlen a Volán

Egy távoli lövésre egy tizenegyesből szerzett góllal válaszolt a Tisza Volán, így 1–1-es döntetlennel ért véget az UTC elleni rangadó a labdarúgó megyei I. osztályban. A Volán továbbra is vezeti a tabellát, de már csak két pont az előnye a HFC-vel szemben.

500 néző. Ennyien voltak a labdarúgó NB I-ben a hétvégén lejátszott Honvéd–Haladás és Paks–Mezőkövesd bajnokikon. És ennyien voltak a Csongrád megyei I. osztály 7. fordulójának rangadóján, a Tisza Volán és az UTC összecsapásán. A nézőszámra büszke lehet mindkét megyei együttes, és bár sokan szidták az NB-s bajnokságok szezon előtti átalakítását, ennek köszönhető, hogy ilyen kiváló körítés mellett rendeznek bajnokikat a negyedosztályban.

Az első félidőben nem született gól, fordulás után viszont kettőt is láthatott a közönség. Az 52. percben Végh Ariel talán a szezon eddigi legnagyobb gólját lőtte: 30 méterről ballal bombázott a bal felsőbe, a kint álló Dongó Dénes nem védhette a kapufáról a hálóba pattanó lövést. A gól után rögtön cseréltek a hazaiak, Tóth Attila állt be Szalma helyére. Alig volt ideje bemelegedni, amikor a tizenegyespontra állíthatta a labdát, miután egy lövése után újszegedi kézhez ért a labda. A büntetőt a Toci becenevű játékos a kapu jobb oldalába helyezte a 65. percben, kiegyenlítve ezzel az eredményt. A folytatásban lehetőségek még voltak, gólok azonban nem, így a két bajnokesélyes meccse döntetlennel végződött.

Ennek nevető harmadikként a HFC örülhet a legjobban, amely a Volán mellett az egyedüli veretlen csapat a mezőnyben, és az FK 1899 Szeged ellen aratott sikerével feljött a második helyre, két ponttal Tóth Ákos csapata mögé.

Tisza Volán–UTC 1–1 (0–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 500 néző. Vezette: Szöllősi Ferenc (Barta, Juhász).
Tisza Volán: Dongó – Kormányos (Buzási), Vida, Hacker, Grünvald, Dargó, Szalma (Tóth A.), Szilágyi, Puskás, Beretka, Faragó (Kulacsik). Edző: Tóth Ákos.
UTC: Tombácz – Szűcs, Tumbas, Kerepeczki, Mészáros, Ondrejó, Bitó (Gajdacsi), Dürgő, Brinszky (Dobi), Végh, Bernát (Erhardt). Edző: Major László.
Gólszerzők: Tóth A. (11-esből), ill. Végh.
Tóth Ákos: – Nagy iramú mérkőzésen az ellenfél váratlan bombagólja után a hátralévő időben csak az egyenlítésre futotta az erőnkből.
Major László: – A mi csapatunk állapotában ez egy jó eredmény. Egy kivételesen nagy gól is látható volt a mérkőzésen Végh kivitelezésében. Úgy érzem, az eredmény igazságos.

Megye I.: továbbra is veretlen a Volán. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Algyő–Mórahalom 0–3 (0–1)
Algyő, 150 néző. Vezette: Szeles Ádám (Csöngető Endre, Takács János).
Algyő: Szűcs – Mohácsi, Gábor, Gonda, Daróczi, Takács, Orosházi (Sebők), Gyimesi, Pataki, Hegedűs (Kohajda), Hadár (Kiss). Edző: Takács Zoltán.
Mórahalom: Ótott-Kovács – Szűcs, Vojnics-Zelics, Udvari, Barna, (Bokányi B.), Szabó (Bokányi R.), Tóth, Gahwagi (Patarcsity), Ngalle, Szőke (Kothencz). Játékos-edző: Magyar György.
Gólszerző: Szőke, Szabó, Ngalle.
Kiállítva: Gábor (10.).
Takács Zoltán: – A mérkőzés elején elkövetett hatalmas egyéni fegyelmezetlenség meghatározta a meccs végeredményét. Az ellenfelünk rutinosan kihasználta létszámfölényét, és teljesen megérdemelte a győzelmet.
Magyar György: – A rangadónak induló mérkőzést a korai kiállítás nagyban befolyásolta, és el is döntötte. A hazai csapat megpróbált ugyan mindent, de a 80 perc emberelőnyt sikerült a magunk javára fordítani.
Ifjúságiak: Algyő–Mórahalom 10–1 (4–0), gólszerzők: Bella D. (4), Bella Sz. (3), Tix, Miklós, Ibriksz, ill. Kiss.

FK 1899 Szeged–HFC 1–3 (0–2)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfű, 250 néző. Vezette: Kovács Attila (Borbás, Juhász).
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Makai (Gyurkovics), Turján, Szecska, Barta (Mihalkó G.), Heredea, Csuka (Dóra J.), Forró, Imre Z., Péter-Szabó, Varga Ma. (Szalai). Edző: Hüvös Gábor.
HFC: Vasas (Nagyistván) – Jesenszki, Antal K., Tóth, Szakál (Szentirmai), Kökény, Keller, Huszka (Szabó), Varga Má. (Huszár), Hatvani , Konc A.. Edző: Dezső Ferenc.
Gólszerzők: Dóra J., ill. Konc A., Hatvani, Varga Má.
Hüvös Gábor: – Becsületesen küzdöttünk, de ezért nem járnak pontok. Forró Attila játéka kiemelkedett. Köszönöm a két szurkolótábornak, hogy igazi futballhangulatot teremtettek.
Dezső Ferenc: – Jó iramú mérkőzésen szimpatikus csapat ellen megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a szurkolóknak.
Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–HFC 1–8, gólszerzők: Beke, ill. Gera (3), Brizik-Bodrogi (2), Varga (2), Kiss. Pótolt mérkőzésen: FK 1899 Szeged–SZVSE 8–1, gólszerzők: Katona (3), Fekete (2), Hegedűs, Enyedi, Németh, ill. Kiss.

Ásotthalom–Sándorfalva 2–3 (1–1)
Ásotthalom, 100 néző. Vezette: Bartucz Tamás (Gera, Samu).
Ásotthalom: Ábrahám – Török, Vastag, Kiszner, Németh (Baji Sz.), Rencsár, Kothencz, Bogdán, Hatvani (Bokányi Á.), Baji R., Csáki. Megbízott edző: Kószó László.
Sándorfalva: Garamvölgyi – Tóth A., Bálint D., Bálint T., Grósz, Kanász N., Molnár, Szabó T., Fodor, Széll (Gyarmati), Koncz (Kovács). Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Rencsár, Baji R., ill. Kanász N., Fodor, Szabó T.
Kószó László: – Gratulálok a jobb napot kifogó Sándorfalvának.
Tóth János: – Háromszor vezettünk, de kétszer két perc alatt sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak, így izgultunk a harmadik gólunk után is. Gratulálok csapatomnak a sikerhez.
Ifjúságiak: Ásotthalom–Sándorfalva 2–2, gólszerzők: Kovács, Hatvani, ill. Tóth L. (2).

Makó–SZVSE 3–1 (0–0)
Makó, 200 néző. Vezette: Vereska Mátyás (Soós, Kószó).
Makó: Czirbus – Horváth K., Sarnyai (Pataki), Horváth G., Szilvási, Kalász, Jovetics, Bakos T. (Bány), M. Guberinics (Béres), V. Guberinics (Győri), Veszelinov (Tóth T.). Edző: Bódi Attila.
SZVSE: Pluhár – Ágoston, Fülöp, Báló R., Nagypál, Lévai, Tanács A., Simon (Papp), Báló M. (Kiss B.), Szántó (Bagi), Busa. Edző: Berki István.
Gólszerzők: V. Guberinics, M. Guberinics, Bány, ill. Kiss B.
Kiállítva: Szilvási (74.).
Bódi Attila: – Az első félidőben rossz szokásunkhoz híven kihagytuk a helyzeteket. A fordulás után egy már a meccs előtt megbeszélt támadásból megszereztük a vezetést, onnantól kezdve magabiztos játékkal gyűjtöttük be a három pontot.
Berki István: – A tavaszi szezonban sok futással és gyors kontrákkal győztük le ellenfeleinket. Ebben a megerősödött bajnokságban sokszor védekezésre kényszerülünk, ami csak 50-60 percig működik tökéletesen, a kontrázni tudó játékosaink pedig sérültek

Szentesi Kinizsi–Kistelek 4–3 (3–1)
Szentes, 150 néző. Vezette: Barta Gábor (Sipos, Ártim).
Szentesi Kinizsi: Szél B. (Gömöri) – Szabó D., Polyák, Lajos, Bordács, Németh, Lekrinszki (Széll), Páger (Polyák), Kovács N. (Martók), Mihály, Orovecz (Szeles). Edző: Bozóki Zoltán.
Kistelek: Szalkai – Tóth (Kiss), Bosánszki M., Mészáros, Rácz (Zuh), Bárkányi, Zámbori, Lévai, Fődi, Rostás, Szél R. (Lajos). Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Orovecz (2), Bordács, Mihály, ill. Lévai (3).
Kiállítva: Németh (73.).
Bozóki Zoltán: – Sima győzelemnek indult, de a vendégek megnehezítették a dolgunkat, mert szépen zárkóztak a végén.
Szabó Zsolt: – Idegenben rúgtunk három gólt, de ez is kevés volt a pontszerzéshez, ez mindent elmond a jelenlegi helyzetünkről.
Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi–Kistelek 1–1, gólszerzők: Horváth, ill. Muhel.

Nagymágocs–Csanádpalota 1–1 (1–0)
Nagymágocs, 100 néző. Vezette: Viczián Mátyás (Korbely, Zahorecz).
Nagymágocs: Vígh – Sándor L., Takács B., Takács Á., Markovics N., Szepesi (Kovács), Sándor Z., Markovics I., Fejes (Farkas), Makai (Erdélyi). Edző: Györgyi István.
Csanádpalota: Potoret – Vlad, Veréb (Kapitány), Cotuna, Corbu, Siclovan, Negru, Halász (Varga), Luculescu, Goldis, Gabor. Edző: Molnár László.
Gólszerzők: Markovics N., ill. Negru.
Györgyi István: – Stabil, fegyelmezett védekezésünkből remek kontrákat vezetve gólokkal nyerhettünk volna, de a mérkőzés 94. perce két
pontunkba került.
Molnár László: – A mai napon a hazai csapat jobban akarta a győzelmet, de a döntetlen így is igazságos.
Ifjúságiak: Nagymágocs–Csanádpalota 2–10, gólszerzők: Nagy Sz., Tóth Cs., ill. Coriteac (6), Nyerges, Szabó G., Hoksza, Krémusz.

Csongrád-Turbó–Tápé 0–1 (0–0)
Csongrád, 250 néző. Vezette: Bán Imre – kiválóan (Fülöp, Török).
Csongrád-Turbó: Bíró – Bánfi, Bodor, Orovecz(Tomasovszki), Sándor (Siha), Cseh (Keller), Deli, Budai, Bálint, Baktai (Busa), Bertók. Edző: Keller Mihály.
Tápé: Erdei – Szűcs (Németh), Szélpál (Márki), Cseh, Cindel, Mike, Bárkányi, Pócs, Vangel, Pöszmet (K. Tóth), Péter. Edző: Paksi Péter.
Gólszerző: Péter.
Keller Mihály: – Tovább kísért a balszerencse, helyzeteinket nem tudjuk értékesíteni, így a felzárkózás elmaradt.
Paksi Péter: – Küzdelmes mérkőzésen több helyzetet dolgoztunk ki, és megérdemelten nyertünk.

Tudósítóink: Halkó Pál (Tisza Volán), Takács Zoltán (Algyő), Keresztúri János (FK 1899 Szeged), Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom), Bódi Attila (Makó), Bozóki Zoltán (Szentesi Kinizsi), Dobics László (Nagymágocs), Kiss István (Csongrád-Turbó).