2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 19°C | 29°C Még több cikk.

NB III: a Volán örülhetett

A labdarúgó NB III Alföld csoport 3. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül csak a Tisza Volán SC nyert, a még mindig pont nélküli HFC és a KITE-Szeged vereséget szenvedett.
HFC–Újbuda 1–2 (0–2)
Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Miklós M.
HFC: Kovács K. – Szűcs (Mucsi D.), Sipos, Juhász S., Bakos – Batik (Konc K.), Marton – Török Á., Varga M., Bata (Nuszpán) – Rácz D. Edző: Kandó Róbert
Újbuda: Petrovics – Huszty, Horváth T., Budai (Balogh F.), Lókai – Kövesdi, Kovács D., Nagy T., Kun, Laki – Potemkin (Pleszkán). Edző: Suskó Ferenc
Gólszerzők: Varga M., ill. Potemkin, Kun.
Jók: Juhász S., Bakos, ill. Horváth T., Nagy T., Kun, Potemkin.

Az első nagy helyzet a vásárhelyiek előtt adódott, de a szünetre mégis kétgólos előnnyel a vendégek tértek pihenőre. A fordulás után mindent egy lapra téve támadott a HFC, de körülményes, kiismerhető játékával komolyabb gólhelyzetet sem sikerült kialakítaniuk. A hajrában felcsillant a remény a pontszerzésre, hiszen egy jobb oldali beívelést Varga Máté remek fejessel csúsztatott a vendégek kapujába, 1–2. A hátralévő szűk negyedóra a hazaiak meddő mezőnyfölényét hozta, de eredmény nélkül.

Kandó Róbert:
– Sajnos nem tudtunk kilábalni a saját magunk által ásott mély gödörből. Innen kell talpra állnunk, bár a hétvégén Gyulán sem vár „menyasszonytánc" ránk.

A Volán nagy csatában tartotta itthon a 3 pontot.   Fotók: Karnok Csaba
A Volán nagy csatában tartotta itthon a 3 pontot.
Fotók: Karnok Csaba

Tisza Volán SC–Szolnoki Spartacus 3–2 (0–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Rácz Béla.
Tisza Volán SC: Dongó – Mészáros, Vida, Boldizsár (Dargó), Grünvald – Vágó, Mórocz (Huszárik) – Búzási, Beretka, Végh (Pénzváltó) – Kazi. Edző: Buchholz Gábor.
Szolnoki Spartacus: Szabó M. – Lécz, Rónyai, Boda, Horváth K. – Szabó T., Szoboszlai, Horváth Cs. – Ruskó, Hadad (Varga K.), Mile (Markót). Játékos-edző: Horváth Csaba.
Gólszerzők: Beretka, Mórocz, Végh, ill. Szoboszlai, Marót.
Jók: Végh, Mórocz, Kazi, Beretka, ill. Ruskó, Szoboszlai, Marót, Horváth Cs.

Az első félidőben nem ment a játék a Volánnak, lassúak és pontatlanok voltak. A szünet után viszont egy teljesen más szemléletű gárda futott ki a pályára. Beretka előbb egyenlített, majd a hosszú idő után ismét betaláló Mórocz már a Volánnak szerzett vezetést. Sokkal jobb volt a szegedi együttes, a rohamozásnak pedig az lett a vége, hogy Végh 24 méterről nagy gólt lőtt, 3–1. Eldőlt a meccs, a vendégek szépítése számukra már csak szépségtapasznak bizonyult.

Buchholcz Gábor: – Ez a csapat Szeged városáé, a szegedi emberekért ölt szerelést nap mint nap, szeressük őket.

Szolnok II.–KITE-Szeged 1–0 (0–0)
Szolnok II.:
Rézsó – Bálint, Urbán-Szabó, Mile – Szalai, Szecsei E., Pintér, Kalmár, Németh – Marozas, Benedek. Edző: Bontovics Ferenc.
KITE-Szeged: Belecan – Saulic, Czibere, Gellér, Keller J. – Laczkó, Balogh, Brinszky, Varga I. – Kovacsics, Nomel. Játékos-edző: Brinszky Adrián.

A százszázalékos Szolnok II. otthonában jól tartotta magát az újonc KITE-Szeged. Az első félidőben kimondottan élvezhető futballt láthattunk, annyi szépséghibával, hogy a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. Már ekkor érezni lehetett, amelyik csapat gólt szerez, az valószínűleg három ponttal gazdagodik majd. A második játékrészben többet támadott a Szolnok II., de a mezőnyfölénye helyzetekben nem realizálódott. Öt perccel a vége előtt Brinszky szabadrúgása csak milliméterekkel ment mellé, és milyen a futball, a 92. percben Kalmár kihasznált egy szöglet utáni kavarodást, 1–0...

Brinszky Adrián: – Borzalmas minőségű pályán lejátszott küzdelmes mérkőzésen megérdemeltük volna a döntetlent.
Jók: Mile, Szalai, ill. Gellér.

Következő forduló

NB III, Alföld csoport, 4. forduló, szeptember 4. (szombat), 16.30: Tisza Volán–Szolnok II., Újbuda–KITE-Szeged. Vasárnap, 16.30: Gyula–HFC.

• 5. Tisza 2010. augusztus 30. 12:54
    „Hát , ha minimális esze van a szegedi labdarúgás főszereplőinek, ezt a bajnoki évet így kellene végigjátszani!
    A KITE el lesz az osztályban , ez egy NB III-as jog jövőre is.
    A Volán utolsó lehetősége , hogy megszerezze az NB II-es jogot!
    Nem biztos, hogy el kellene tünteni őket, egy NB II-es és egy NB III-as csapat, az előbbi felnőtt, az utóbbi inkább junior játékosokkal, egymásra épülve lenne az igazi!”
  • 4. ultra 2010. augusztus 30. 12:01
    „Valamitől nagyon fének, talán be lesznek olvasztva, edző kirugva, Halkó elküldve, Kővári kirakva a fociból ? !