NB III: Bernáth eldöntötte a Volán-KITE rangadót

A labdarúgó NB III Alföld csoport 26. fordulójának városi derbijén Bernáth Péter mesterhármasával a KITE-Szeged magabiztosan, 3–0-ra legyőzte a Tisza Volán SC-t.
Tisza Volán SC–KITE Szeged 0–3 (0–1)
Labdarúgó NB III Alföld csoport, 26. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 600 néző. Vezette: Aradi.
Tisza Volán: Dongó 5 – Buzási 6, Mórocz 5–2=3, Szabó A. 5, Grünvald 6 – Dargó 5 (Boldizsár), Szilágyi 5 (Bursac) – Kéri 5, Beretka 7, Végh 5 (Kazi) – Bozsovics 5. Edző: Buchholcz Gábor.
KITE-Szeged: Belecsan 6 (Tímár) – Vaga F. 6, Kazán 6, Saulics 6, Gellér 6 – Laczkó J. 6, Batik 6 – Varga I. 7 (Kulacsik), Brinszky 7 (Huszárik), Gahwagi 7 – Bernáth 9. Edző: Major László.
Gólszerzők: Bernáth (35., 69., 85.).
Kiállítva: Mórocz (37.).

A mérkőzés kezdete előtt 25 perccel azt gondolhatta az ember, a drukkereket egyáltalán nem érdekli a városi derbi. Akkor még alig nyolcvanan lézengtek az őskori, ütött-kopott Felső Tisza-parti stadion lelátóján. Aztán mintegy varázsütésre elkezdett szállingózni a nép, össze is verődtek jó hatszázan.

És ők azt láthatták, hogy a játékvezető mindjárt a második perc végén hatalmasat hibázott, mert a meglóduló villámgyors Kérit Belecsan hálóőr a kapujából 18 méterre kifutva elütötte. A spori annak rendje és módja szerint azonnal a sípjába fújt, belenyúlt a zsebébe, de a kezével nem a jogos piros, hanem csak a jóval fakóbb sárga lapot húzta elő. A KITE-Szegedből nagyon hiányzott az őszi 5–1-es siker legfőbb letéteményese, a három gólig jutott Nomel. De csak a pályáról, mert a nézőtéren felfedezhető volt fehér színű szafaris szerkójában. A Volántól átvette a játék irányítását a KITE, mégis a TVSC szerezhetett volna gólt, de a leshatárról startoló Bozsovics a jó ütemben kilépő Belecsanba lőtte a labdát. Azt gondolhatta magában a KITE gólzsákja, Bernáth, na itt az idő valamit virítani, a 31. és a 33. percben még elhibázta a helyzetét, de két perc múlva Dongó kapus „segítségét" megköszönve befejelte a tiszta fehérben pompázó „vendégek" vezető találatát. Rá egy percre pedig már emberhátrányba is kerültek Beretkáék. Mórocz jogos kiállítása után a Volán becsületére váljon, nem állt be bekkelni, tíz emberrel is felvállalta a támadójátékot, de ezzel csak azt érte el, hogy a védelme fellazult, a KITE kontrái egytől egyig gólveszélyt jelentettek. Varga I. a jobb, Gahwagi a bal szélen izzasztotta meg a kék-feketék hátsó alakzatát, de a legfőbb veszedelmet a középen játszó Bernáth okozta.

Tisza Volán-KITE-Szeged, a derbi. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A remekül irányító Brinszky tömte labdákkal a gólfelelőst, aki a 69. percben másodjára, a hajrában pedig harmadjára is beköszönt Dongó portásnak. Csak azért nem lett nagyobb a gólkülönbség, mert az utolsó percben Kulacsik elfutása után az amúgy kimondottan jól futballozó Gahwagi megmutatta, hogyan lehet a kihagyhatatlan ziccert mégiscsak kihagyni.

A minden tekintetben jobb KITE magabiztos sikerével zárult a II. Szegedi derbi alla natura, de az örök talány marad, mi lett volna, ha a játékvezető a 2. percben kiállítja Belecsant, a KITE kapusát...

Kapitányok mondták
– El kell ismernem, megérdemelte a KITE a győzelmet – mondta szomorúan a Volán kapitánya, Mórocz Zsolt. – Jogos volt a kiállításom, de ellenfelünk kapusával kellett volna a bírónak kezdenie. A KITE a vezetése után mindjárt létszámfölénybe került, és onnantól kezdve nyugodtan játszhatta a játékát.
– Végig mi irányítottuk a meccset, végig az történt, amit előzetesen elterveztünk – fogalmazott a méltán boldog Laczkó János, a KITE csékája. – Tudtuk, hogy az elején nem szabad nekikrontani, az eredmény úgyis jön majd. Elsősorban csapatjátékban múltuk felül a Volánt.

Buchholcz Gábor: – Dicséret illeti a tíz fővel küzdő csapatomat, játékosaim mindent megtettek annak érdekében, hogy emelt fővel hagyhassák el a pályát. Más lett volna a játék képe, ha a Kérit elütő kapust kiállítják. Ennek ellenére gratulálok a KITE-Szegednek.

Major László: – Az eslő negyedóra kivételével minden tekintetben jobbak voltunk városi riválisunknál, azt gondolom, rájuk nézve hízelgő a gólkülönbség. A Szolnoki Spartacus kiütése után újfent gratulálok csapatomnak, különös tekintettel Bernáth Petinek.

Megye I.: röszkei szépségtapasz

A Röszke nyerte a sereghajtók csatáját az Üllés ellen a labdarúgó megyei I. osztály 26.… Tovább olvasom