2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

NB III: Csak az Algyő öröme felhőtlen

Megyénk harmadosztályú labdarúgócsapatai közül csak az Algyő szerzett három pontot, a többieknek (HFC, Csongrád, Tisza Volán) egy-egy jutott az Alföld csoport 22. fordulójában.
Algyő–Vasas II. 2–0 (0–0)
Algyő, 200 néző. Vezette: Czirbuly.

Algyő: Tombácz – Varga F., Vass, Pécsek – Varga N., Gyimesi (Csamangó), Kothencz, Krucsó – Tóth A. (Török), Pálinkó, Daróczi (Tóth L.). Edző: Tóth Ákos.

Vasas II.: Nagy D. – Gáspár Z., Balogh M., Herczeg, Gáspár B. – Kiss N., Czimmermann (Ignácz), Villám, Rompos – Hajnal, Papp D. Edző: Kecskés Zoltán.

Gólszerzők: Pálinkó, Varga F.

Az alaposan felázott talajon az Algyő azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és folyamatos rohamokkal kapujához szögezte a vendégeket. Ennek ellenére a megfeszített erővel védekező Vasas II. csak egy óra elteltével tört meg egy Pálinkó-felhőfejes után, amelyet Varga F. egy védő által támogatott lövése követett közvetlenül a lefújás előtt. A piros-kékek mindössze megjelenésükben emlékeztetnek a dicső elődökre...

Tóth Ákos: – Végig uraltuk a mérkőzést, megérdemelten szereztük meg a győzelmet.

Jók: Varga F., Vass, Pécsek, Tóth L., ill. Nagy D., Hajnal.

HFC–Csongrádi Tiszapart SE 1–1 (0–0)
Vásárhely, 400 néző. Vezette: ifj. Somogyi.

HFC: Molnár – Simon, Antal, Huszár, Czibere – Nagy A., Szűcs, Kis K., Marton (Bakos Á.) – Varga N., Rácz D. (Gonda). Edző: Rostás Károly.

Csongrád: Bíró – Szeri, Forgó, Bagi, Bánfi – Keller I. (Zsigó), Túri, Deli, Sarusi, Keller Z. – Katona (Palásti). Edző: Gál Lajos.
Gólszerzők: Nagy A., ill. Forgó (11-esből).

A megyei meccs első húsz perce nagy hazai fölényt és féltucatnyi kihagyott vásárhelyi helyzetet hozott. A Csongrád átvészelve a hazai fölényt kiegyenlítetté tette a folytatást. A fordulás után Czibere remek beadásából Nagy A. a hazaiakat juttatta vezetéshez. A gólt követően többet birtokolták a labdát a vendégek, és 20 perccel a vége előtt jogos büntetőből Forgó egyenlített. A hajrában a HFC mindent elkövetett a győzelemért, de a vásárhelyi szurkolók két esetben is hiába reklamáltak büntetőt, nem fújt a bíró, aki les címén Kis K. fejesgólját sem adta meg.
Rostás Károly: – A nézők reakciója mindent elmond a játékvezetői hármas ténykedéséről. A döntetlen ellenére gratulálok a csapatnak.
Gál Lajos: – Jelen helyzetünkben az egy pont is nagyon értékes.
Jók: Marton, Nagy A., Czibere, Kis K., ill. Bíró, Szeri, Deli, Bagi.

Örkény–Tisza Volán SC 2–2 (1–1)
Örkény, 150 néző. Vezette: Csatári.

Örkény: Edelényi – Batta, Kovács, Nyeste (Gallai), Stefanek (Ulicska) – Fenyvesi, Farkas, Molnár, Kovácsik (Dzsupin) – Győrfi, Kádár. Edző: Búzás József.

Tisza Volán: Kispéter – Dargó (Buzási), Kreizler, Mórocz, Szabó A. – Kardos – Gahwagi, Burány, Brinszky, Bank (Mészáros) – Zakar (Körmöczi). Edző: Protity Sándor.
Gólszerzők: Molnár, Győrfi, ill. Gahwagi, Brinszky.

A sereghajtó Örkény otthonában a sorozatban három vereséget összegyűjtött szegediek Brinszky révén jutottak előnyhöz. A jó kezdést nem követte hasonló folytatás, a vendégek a legjobb helyzetekben is hibáztak. Nagy árat fizettek, a Pest megyeiek ugyanis fordítottak. A remélt három pont helyett egy azért meglett.
Protity Sándor: – Az ember azt hiszi, hogy a futballt csak lábbal játsszák, nálunk viszont most a fejeket kellene átprogramozni.
Jók: Edelényi, Kovács, Kádár, ill. Gahwagi, Burány, Brinszky.

További eredmények: Baja–Békéscsaba 0–2, Gyula–Szigetszentmiklós 2–3, Szolnoki S.–Kiskunfélegyháza 3–0, Dabas–Monor 1–3, Honvéd II.–REAC II. 2–2.

Megyei I. osztály: Dorozsmai ötös Zomboron

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a Kiskundorozsma öt gólt szerzett Kiszomboron, az… Tovább olvasom