2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Nem tudnak szívből örülni a Szeged Beton pólósai

A férfi vízilabda OB I rangadóján a sérülésektől megtizedelt otthon játszó Szeged Beton hiába vezetett szinte végig a címvédő Vasas ellen, a végén 7–7-es döntetlen született.
Minden pont fordítva alakult, mint a két gárda novemberi, Szegeden játszott Euroliga-csoportmeccsén. Akkor a Vasas húzott el négy góllal, onnan hozta döntetlenre a találkozót a fővárosi gárda, most viszont a Beton ment három találattal, mégis megosztozkodtak a pontokon a felek.

A Tisza-parti szimpatizánsok akár kesereghettek is volna a győzelem elmaradása, a biztos vezetés utáni két pont elherdálása miatt, mégsem tették. Inkább megtapsolták a Szeged játékosait, mert látták, hogy a csapat valamennyi tagja kitette a lelkét, a szívét, hatalmasat harcolt a címvédővel. Nem keseregtek a drukkerek, mert tisztában voltak vele, hogy a sérült Komlósi, Vindisch, Lehmann távollétében nagy eredménynek minősül a 7–7-es döntetlen. Nem beszélve arról, hogy az együttes vezére, Molnár Tamás a harmadik negyed közepén a játékvezetőknek intézett kiszólása miatt cserével végleg a kiállítás sorsára jutott, majd három perc múlva a csapat román bekkje, Busila is kipontozódott. Ennek tükrében a komplett Vasas ellen igenis megsüvegelendő a döntetlen.

Kemény, mint a Beton: döntetlenre mentett a Vasas. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A tartalékos összeállítás ellenére a harmadik negyed elejéig szenzációs produkcióval rukkolt elő a Szeged. A válogatottformában védő Baksa kapus vezérletével parádésan védekezett a Beton, támadásban pedig mindig volt valaki, aki meglepte a vendégeket. A hiányzók ellenére húsz percig mindent precízen megoldott a Szeged, tökéletesen felkészült az ellenfélből, de a külső körülmények kifogtak rajtuk. Arra célzunk, hogy a harmadik negyedben a már említett Molnár kiállítása mellett azzal is szembesülniük kellett, hogy míg ők ebben a periódusban mindössze egyetlen alkalommal pólózhattak csak emberelőnyben, addig a piros-kékek hatszor (!).

De még ennek ellenére is nagy sansz volt a siker elérésére, csakhogy 6–5-ös hazai vezetésnél kimaradt egy büntető... Amikor pedig a 26. percben a világklasszis-teljesítményt produkáló horvát Boskovic értékesített ötméteresével a találkozó során először mutatott döntetlent (6–6) az eredményező, a pesszimistább szegedi szurkolók, már temetni kezdték a Betont. Ha akkor a Vasas megszerzi a vezetést, valószínűleg az övé lett volna mind a három pont, de kijavítva a büntetőnél elkövetett hibáját, Kiss Csaba újra a házigazdát juttatta vezetéshez, amire másfél perccel a vége előtt a Molnárhoz hasonlóan szintén háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely válaszolt, beállítva ezzel a végeredményt (7–7).

Előfordul, hogy igazságos eredmény a döntetlen, és van olyan is, amikor nem. A mostani az utóbbi kategóriába tartozik. Győzelmet érdemelt volna a tartalékos Szeged Beton.

Kásás Zoltán: – Ha mindent figyelembe veszünk, nincs, nem lehet okunk a kesergésre. Az ismert körülmények dacára hatalmasat küzdöttek a fiúk, azt gondolom, jár nekik a dicséret. Mindenki, aki a vízben volt, minden tőle telhetőt megtett.

Hazai vélemények

Baksa László
: – Nagyszerűen játszottunk, nyernünk kellett volna, de a meccs végére nagyon kijött, hogy rövid a kispadunk. Aki látta a meccset, az megmondhatja, hogy csapatunkból mindenki szívvel-lélekkel küzdött.

Juhász Zsolt: – Csalódott vagyok, mert győznünk kellett volna. Ragyogó védekezéssel 5–2-re, majd 6–3-ra is vezettünk, de külső körülmények a harmadik negyedben megbontottak kicsit bennünket. Borzasztóan sajnálom, hogy nem sikerült itthon tartanunk mind a három pontot.

Török Béla: – Felemás érzések kavarognak bennem. Nem vagyok csalódott, de nem is örülök túlzottan. Kiss Gergellyel beszélgettünk, mondtuk is egymásnak, mivel mostanában mindig úgyis ikszelünk egymással, a meccs helyett elmehettünk volna inkább vacsorázni...

Szeged Beton–Vasas 7–7 (1–0, 4–2, 1–3, 1–2)
Férfi vízilabda OB I, 12. forduló. Újszegedi sportuszoda, 250 néző. Vezette: Juhász Gy., Vogel.
Szeged Beton: BAKSA – KISS CS. 2, Molnár T. 1, BUSILA, Kayes, TÖRÖK 2, Somogyi 1. Csere: Juhász Zs. 1, Varga P., Younger, Palotás. Edző: Kásás Zoltán.
Vasas: NAGY V. – Kovács R., Kiss G. 1, DECKER Á. 1, Powers, Katonás, BOSKOVIC 5. Csere: Vörös, Takács, Vámos, Steinmetz B., Fülöp Hőna. Edző: Földi László.

• 1. csizmadialaszlo 2011. január 17. 11:54
    „Ha csak az eredmény olvassa el az ember, akkor elégedetten bólint: ügyesen fogta meg a Vasast a Szeged. A meccset is látva viszont a rosszindulatú gondolatok is eszébe juthatnak: fővárosi csapat kontra vidéki csapat a játékvezetők szempontjából...
    Viszont az kétségtelenül nagyon jó érzés, hogy küzdeni képes csapata van a városnak. Büszkék lehetünk.”

Soós volt a vesztünk: Szedeák–Kaposvár 86-94

Csak 2-0-nál vezetett a Szedeák a Kaposvár ellen, de a negyedik negyedben többször is egy kosárnyira… Tovább olvasom