2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Olga Nyikolajenko tizenegy akciógólt dobott a Fehérvárnak

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata az utolsó hazai bajnokin bravúros győzelmet (33–32) aratott a Fehérép-Alcoa ellen.
ASA-HNKC–Fehérép-Alcoa 33–32 (18–17)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

ASA-HNKC: Vörös – Földes 1, NYIKOLAJENKO 11, Borbély 1, WOLF 5 (2), SIPOS 3, KOROKNAI 4. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Jókai 3, Fülöp, Jenőfi 4, Szepesi, Gerstmár, Takács 1. Edző: Rapatyi Tamás.

Fehérép-Alcoa: Fekete – BALOGH 9 (2), MAYER 6, Bernataviciute 1, TRISCSUK 5, Vaszari 2, TÁPAI SZ. 5. Csere: Djerics (kapus), Szrnka 2, Vijunaite 2. Edző: Vura József.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2.

Ha szigorúan csak a papírformát nézzük, akkor a tegnapi találkozó esélyesének a vendég együttes számított. De az ASA-HNKC kézilabdás lányai szépen akartak búcsúzni közönségüktől, ezért megfogadták: mindent megtesznek a sikerért.

A meccset Mayer révén fehérvári gól nyitotta, de erre kisvártatva két válasz is érkezett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, melyek ekkor a védekezésre még nem nagyon ügyeltek, lőttek és általában találtak. Ebben a játékrészben egy-két egységnyinél soha sem volt nagyobb a kék-sárgák előnye, akiket a közönség végig ütemes tapssal buzdított. Más is volt a hangulat, mint a korábbi mérkőzéseken... Nyikolajenko és Balogh gólpárbajt vívott, szinte nem tudtak hibázni. Az első félidő hajrájában azonban nem a vezetésért, a minimális előnyért aggódott a publikum. Előbb Földest kellett lecserélni sérülés miatt, majd az őt váltó Szepesi – alig pár másodpercet töltött a pályán – sem tudta folytatni a játékot, szerencsétlen ütközések miatt. Mindkettejüket kórházba szállították kivizsgálásra, előbbinek az agyrázkódáson kívül komolyabb baja nem történt, Szepesinek viszont a bal kezén eltört az egyik ujja.
Ez a végjáték maghatározta a második félidő paprikás, feszült hangulatát. A pályán lévők valószínűleg Földesért és Szepesiért is hajtottak, küzdöttek, ennek dacára a 33. percben a Vura-lányoknál volt az előny (18–19), nem sokáig.

A hazaiak egymást múlták felül, és újabb 10 minutum elteltével már 27–22-es ASA-HNKC vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó percek, pillanatok óriási izgalmakat hoztak, de az előnyből a lefújásig megmaradt egy: 33–32! Nyert a Vásárhely! Fantasztikus sikerrel, ünnepléssel búcsúzott közönségétől, a hazai pályától az ASA-HNKC.

Két magyar aranyérem és csalódott kenusok Milánóban

Két arany-, és három ezüstérmet gyűjtött a magyar válogatott a milánói kajak-kenu EB döntőinek első… Tovább olvasom