2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Osztálykülönbség: Szedeák-Debrecen 95-75

Győzelemmel búcsúzott közönségétől a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata.

Győzni mindig jó dolog. Még akkor is, ha mindenki előre borítékolja a sikert. Így volt ezzel a Naturtex-SZTE-Szedeák is, amely tegnap nagyon simán, 95–75-re múlta felül a már biztosan a bajnokság utolsó helyén végző Debrecent a férfi kosárlabda NB I A csoportjában, a középszakasz alsóházában.

Bonifert Domonkos és Simándi Árpád csapata kisebb gálameccset játszott a szebb napokat látott vendégek ellen: mind a tizenkét játékos lehetőséget kapott az edzőpárostól, a fiatalok is sok időt töltöttek a pályán. Kezdetben a Csorvási testvérek termelték a pontokat, majd az ifjoncok közül Varga Dánielés Wirth Ádám volt eredményes.

Csak azért nem lett a különbség nagyobb (a debreceniek Szombathelyen például 130–42-re kaptak ki februárban…), mert a Szedeák a szokatlan összeállításban olykor hibázott a palánk alatt, a vendégeknél pedig az „operettes nevű" Hajmásy Péter Pál 22 pontig jutott.

A meccs után a közönség bemehetett a pályára, és lapunk ötlete nyomán elkészülhetett a közös fotó a játékosokról, vezetőkről, drukkerektől. A Szedeák a jövő hétvégén Nyíregyházán zárja a szezont, míg legközelebb a következő bajnokság elején, várhatóan októberben rendeznek férfi kosárlabda-bajnokit az újszegedi sportcsarnokban.

Együtt: közönség és csapat elköszönt egymástól. Fotó: Schmidt Andrea
Együtt: közönség és csapat elköszönt egymástól.

Bonifert Domonkos: – Sok lehetőséget adtam fiataljainknak, akik éltek is a kapott percekkel. Örülök, hogy győzelemmel tudtunk kedveskedni szurkolóinknak, köszönjük az egész éves biztatást.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Debrecen 95-75 (31-11, 24-16, 13-21, 27-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Király, Gelencsér, Radnóti.
Naturtex-SZTE-Szedeák: FEKETE 9/3, Jones 4, Kiss Zs. 6/6, Dukics 12, CSORVÁSI L. 12. Csere: Tanács 14/3, Vida 2, Wirth 5/3, Varga Z. 4, Csorvási M. 11, Jakab 4, VARGA D. 12/3. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Debrecen: Helmeczi 13/3, MEDVE 14/6, Kovács I. 11/9, Izzo 4, Cseh 3/3. Csere: Vas 4, Benőcs 4, HAJMÁSY 22/15, Nagy S., Bujdosó, Keresztesi. Vezetőedző: Jason Okrzesik.

IV. negyed (95-75)

10. perc: Wirth szerez labdát. Tanácsé a kosár, és jöhet a büntető is. bemegy 93-72. Hajmásy triplája 93-75. Ez a vége. A Szedeák győzelemmel zárt a szezont hazai pályán.

9. perc: Jakab dobása lejön.

8. perc: Varga Dániel, majd Hajmásy 90-70.

7. perc: Csorvási Milán háttal próbálkozik, nem sok hiányzott. Tanácsé88-64. Helmeczi 88-68.

6. perc: Medve triplája beesik 79-61.

5. perc: egyedül marad Wirth, bevágja a triplát 79-54.

4. perc: Wirth középtávolija 76-52.

3. perc: Jakab triplája lejön.

2. perc: Varga Dániel, majd Helmeczi 74-50.

1. perc: Jakab 70-48.

III. negyed (68-48)

10. perc: negyed vége 68-48.

9. perc: Varga Dániel remekül teszi fel, majd büntetőt is dobhat. Ez is jó 68-46.

8. perc: Dukics büntetőből, majd mezőnyből is eredményes 65-46.

7. perc: hazai időkérés, hosszú idő után húsz ponton belül a vendégek.

6. perc: Jones a meccs osarát dobhatta volna, de lejött a kísérlet. A vendégek viszont betalálnak 61-42.

5. perc: Hajmásy megint 61-37.

4. perc: 12 pontnál jár már Csorvási Levente 61-34.

3. perc: Hajmásy, tripla 57-34.

2. perc: Wirth triplája bentről jön ki. Kovács 55-29. Medve 55-31.

1. perc: most mindkét Csorvási a pályán.

II. negyed (55-27)

10. perc: egy remek kosár Tanácstól, időt kérnek a vendégek 53-24. Kovács triplája behullik 53-27. Tanácsé a slusszpoén a negyed végén 55-27.

9. perc: Jakab kosarával lépjük az az ötvenes határt 51-24.

8. perc: Varga Dániel lép pályára.

7. perc: Fekete szép, majd Tanács trükkös kosara 47-24.

6. perc: megint Kovács, megint hármas - szegedi időkérés 43-24.

5. perc: Kovács triplája 41-21.

4. perc: Csorvási Milán, majd Benőcs 41-18. Nem sok izgalom van.

3. perc: Dukics megint, majd a nagyobbik Csorvási 39-16.

2. perc: Varga Zalán, majd Csorvási Milán 35-14.

1. perc: sort cserél a Szedeák, a Vida, Jakab, Varga Zalán, Dukics, Csorvási Milán ötös a pályán. Hajmásy triplája 31-14.

I. negyed (31-11)

10. perc: Csorvási kosara, majd büntetője, ez a negyed vége 31-11.

9. perc: Jones triplája rövid, Tanács bepaskolja. Most jó Jones dobása 28-11.

8. perc: Csorvási, majd Vas 24-11.

7. perc: mindkét oldalon egy-egy rossz támadás.

6. perc: Dukics kosár plusz büntető, 22-7 már az eredmény. Minimum osztálykülönbség van a két csapat között.

5. perc: Fekete triplája, Jones is betalál 24-9.

4. perc: Fekete rohan, közte tíz 15-5.

3. perc: megint Kiss Zsolt, megint tripla 13-5.

2. perc: a névnapját ünneplő Kiss Zsolt triplája után Fekete 9-2.

1. perc: elhozzuk a labdát. Csorvási Levente kosarára Medve válaszol. megint Csorvási 4-2.

17.59: nézzük!

17.54: zajlik a bemutatás. A Debrecen utolsó helye már biztos, a Szedeák még a 11. helyért harcolhat - ehhez kell a mai siker.

17.48: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Szedeák utolsó hazai összecsapása a szezonban. Tartsanak velünk!

A Bonifert–Simándi edződuó által irányított szegedi alakulat a Debrecen ellen csatázik az újszegedi sportcsarnokban.

A Szedeák vezetése szeretné, ha minél nagyobb publikum búcsúzna a fiúktól, így a bajnoki összecsapást a nézők ingyen tekinthetik meg.

Csorvási Milán sérülése szépen javul, a center nagy valószínűséggel pályára léphet a sereghajtó ellen. A Szedeák szeretne olyan játékkal kirukkolni, ami után elégedetten távoznak a szimpatizánsok. Bonifert mester kiemelte, hogy hiába maradt csak egy légiósa a vendégegyüttesnek, végig koncentráltan kell játszaniuk, nem szabad lebecsülni a Debrecent. A Szedeák számára fontos a győzelem megszerzése, mert így még elérhetné a 11. helyet.

A találkozóról a delmagyar.hu online tudósításban számol majd be.

Mórahalom: vereség Tökölön

Nem bírt a hazai csapattal a Mórahalom: a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 17., halasztott… Tovább olvasom