2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Palotás a hős: Szeged-Honvéd 9-8 - képgaléria

A Tiszavirág Szeged Diapolo OB I-es férfi vízilabdacsapata hazai pályán Palotás Gergely utolsó másodpercben szerzett góljával 9-8-ra nyert a Honvéd ellen. Egy lépéssel közelebb az 5. hely.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Honvéd 9-8 (3-2, 2-3, 2-2, 2-1)
Férfi vízilabda OB I, rájátszás az 5. helyért. Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Vogel.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Kiss Cs. 2, Kunac, Manhercz K., Manhercz Á. 1, Seman 1, Varga II. Csere: Chilkó 2, Sánta 1, Palotás 2, Imnaishvili, Török A., Zsigri. Vezetőedző: Varga Péter.
Honvéd: Lévai - Shimizu 2, Fazekas, Illés 1, Kiss G. 1, Fülöp 3, Simon A. 1. Csere: Kiss B., Sztojcsics, Szőke, Takei, Steinmetz, Simon R. Vezetőedző: Vad Lajos.
Gól - emberelőnyből: 20/6, ill. 18/6.
Ötméteresből: 1/0, ill. -.
Kipontozódott: Manhercz Á., Kunac, Kiss Cs. ill. Simon R., Fazekas, Illés.
Kiállítás cserével: Imnaishvili.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Tiszavirág Szeged Diapolo javára.

Varga Péter: - Nagyon nehéz mérkőzést sikerült megnyerni az utolsó másodpercben, boldogok vagyunk. Szerdán szeretnénk pontot tenni a párharc végére.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Honvéd 9-8. Fotó: Frank Yvette (galéria)

4. negyed (2-1)

8. perc: Steinmetz lő, Chilkó véd. Ez nagyon kellett. Marad a Honvédnál a labda, fórba is kerülnek a vendégek, Kiss Csaba ki is pontozódik. Simon Adrián sajnos centerben ziccerbe kerül, egyenlít. 23 másodperc van hátra. A Szeged is előnybe kerül, majd 1 MÁSODPERCCEL A VÉGE ELŐTT PALOTÁS GERGELY GÓLT SZEREZ!!!! 9-8

7. perc: Egy-egy játékos kipontozódott, hazai oldalról Imnaishvili. 65 másodperc van hátra, a Honvéd időt kér.

5. perc: Jól védekezik a Honvéd, de a Szeged is bemutat ebből valamit. Kiss Csaba ki is használja, hogy az egyik Honvéd játékos nem ér vissza időben, egyedül lőhet, Lévai esélytelen vele szemben. 8-7

4 perc: Most inkább a küzdelem dominál. Chilkó lövését blokkolják.

2. perc: Ötmétereshez jut a Szeged, Kiss Csaba lövését azonban Lévai hárítja.

1. perc: Kapkodnak a felek, most sok a hiba.

3. negyed (2-2)

8. perc: Micsoda összjáték és lövőcsel! Palotás Gergelyé eddig a nap gólja. 7-7 Manhercz Krisztián a félpálya közelében kap labdát az utolsó másodpercekben, svédcsavarral próbálkozik, épphogy elsuhan a keresztléc mellett, erő is volt benne. Bravúros próbálkozás, de sajnos marad a döntetlen.

7. perc: Varga II Zsolt lő, Lévai kezéről a felső lécre pattan a labda, onnan viszont sajnos nem a kapus mögé, hanem pont a kezébe.

6. perc: Fölüphöz ritkán kerül a labda gólhelyzetben, de akkor mindig gól a vége. Harmadszor eredményes, először vezet a Honvéd. 6-7

5. perc: Kettős emberelőnyben a Szeged, de elkapkodja, Kiss Csaba pattintott lövése csúnyán fölé megy. Fórban a Honvéd is, a fővárosiak időt kérnek.

4. perc: Egy szegedi blokk mindig jól jön, de most még annál is jobban kellett.

3. perc: Manhercz Krisztián lő, sajnos kapufa.

2. perc: Shimizu is dupláz, sokak szerint szabálytalaánul, ezt Varga Péter is szóvá teszi, sárga lapot kap érte. 6-6

1. perc: Remek szegedi védekezés, lövésig sem jutott a Honvéd. A túloldalon Chilkó annál inkább, másodszor eredményes. 6-5

2. negyed (2-3)

8. perc: Fülöp távolról, kíméletlenül, pontosan. Védhetetlen. 5-5 Manhercz Krisztán lövését ketten is blokkolják.

7. perc: Kiss Csaba kapásból lő és olyan erősen, hogy Lévai hiába ér bele, így is elpattan úgy a kezétől, hogy becsorog a játékszer. 5-4 A szegediek közül sajnos Kunac is kipontozódik.

6. perc: Manhercz Krisztián életerős löketét Lévai bravúrral védi. Manhercz Ádám időközben máris kipontozódik. Kiss Gergely ezúttal sajnos ki tudja használni a fórt. 4-4

5. perc: Shimizu előnyből szépít, a kapu előtt csak bele kellett pöckölnie a labdába. 4-3

4. perc: Gyönyörűen kidolgozott akció végén Sánta centerben kap labdát, majd be is lövi. 4-2

3. perc: Egy-egy elkapkodott akció mindkét oldalon.

2. perc: Emberelőnyben támad a Honvéd, Kiss Gergely lő, de szerencsére kapufa. Ez az!

1. perc: A Honvéd próbálkozhat először, egy szegedi blokk viszont jókor jön.

1. negyed (3-2)

8. perc: Időt kér a Szeged, emberelőnyben a hazaiak. Manhercz Ádám a szélről be is vágja kapásból, újabb szép szegedi gólt láttunk. 3-2 Most a Honvéd kér időt, egy támadásra van még idő. Lövés sincs az akcióból, ugyanis a Szeged azonnal megszerzi a labdát, Manhercz Krisztián pedig még lőhet a túloldalon, de blokkolják a próbálkozást.

7. perc: Fülöp Bence egyenlít megúszás után. 2-2

6. perc: Chilkónak megjött a kedve a lövésekhez, ez viszont fölé száll.

5. perc: Szép akció végén Manhercz Krisztián üresen marad, míg Chilkónál a labda, akire két védő is figyel, ő azonban nem passzol, hanem mérnőki pontossággal megtalálja az üres folyósót. Szép találat! 2-1

4. perc: Kettős emberelőnyben a Honvéd, Illés ki is használja. 1-1

3. perc: Manhercz Krisztián labdát szerez, lövésig sem jut a Honvéd.

2. perc: Seman egy remek centerezés után kapásból bevágta a labdát. 1-0

1. perc: Kunac próbálkozott lövéssel, de a pattintott labda mellé ment. Yusuke lövését a túloldalon Meixner védi.

16.45: Üdvözöljük olvasóinkat a már nyitott újszegedi sportuszodából, ahol hamarosan kezdődik a férfi vízilabda OB I 5. helyéért zajló párharc első felvonása. Az idő is szép lett most, süt a nap, pólórangadóhoz illő az időjárás, reméljük így is marad.

Még az is lehet, hogy ez lesz az utolsó bajnoki, amit a Tiszavirág Szeged Diapolo OB I-es férfi vízilabdacsapatának szurkolói ebben a szezonban láthatnak a már nyitott újszegedi sportuszodában. A mai ellenfél 17 órától a Honvéd lesz, a tét az ötödik hely, a párharc pedig az egyik fél második győzelméig tart, így fordulhat elő, hogy a pályaelőnyben kezdő Szeged nem biztos, hogy visszatér.

Ez a párosítás már hozott szerencsét a Szegednek, többször is a Honvéd ellen szerzett bronzérmet, például tavaly is. Akkor a csapat mindkét hazai mérkőzését hozta, ezzel pedig már bőven kiegyeznénk. A tét pedig talán nagyobb is, mint tavaly, hiszen az akkori kerettel többre vágytak a drukkerek, mint a dobogó alsó foka, most viszont az utóbbi évek legerősebb bajnokságában, más kerettel nagy eredmény lenne az 5. hely megszerzése.

Varga Péter vezetőedző is nyilatkozta nekünk, de a szurkolók is érzik: nagy szükség lesz a biztatásra, amit a Szeged azzal hálálna meg, hogy mindent kiad magából, ami a szezonban még benne maradt. Láthatunk olyan figurákat, amelyeket a szezonban még soha, itt már mindent bele kell adni. Ami a varázscilinderben maradt, azt elő kell húzni, hiszen egy olyan csapat az ellenfél, amely a címvédő Eger ellen megmutatta oroszlánkörmeit.

Szeged 2011 és SZEOL SC: Ismétlés és visszavágás a cél

Szeged 2011-Grosics Akadémia ismételne, a SZEOL SC pedig visszavágna – nagyjából így lehet… Tovább olvasom