2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Pick Szeged-Csurgó 33-27

Végig vezetve nyerte meg a Csurgó elleni bajnokiját a Pick Szeged a Budapest Bank férfi kézilabdaliga szombati találkozóján.

Pick-Szeged-Csurgó 33-27 (18-11)
Budapest Bank kézilabdaliga. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.
Pick Szeged: Liszkai – Ghionea 3, Krivokapics 6 (2), Nenadics 3 (1), Zubai 3, Katzirz 7, Zvizej 8 (2). Csere: Farkas (kapus), Herbert, Oszmajics, Kos, Simon 1, Vadkerti 2, Vancsics. Megbízott edzők: Avar György, Lele Ambrus.
Csurgó: Nikolics - Fodor 6, Dömös 3, Szöllősi 1, Buday 3 (2), Frey 2, Császár 5. Csere: Hudák (kapus), Cifra 1, Oláh 3 (1), Józsa 2, Kökény, Szabó 1. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc.
Hétmétereből: 5/5, ill. 4/3.

60. perc: Szabó indul a megszerzett labda után, be is dobja, majd "örömében" leteperi Farkast. Fodor még megkoronázza a meccsét, és a különbségen is farag. A vége: 33-27.

58. perc: Fodor megint eredményes, időt kér a Pick 33-25.

58. perc: Ghionea hagy ki egy ziccert, ez nem az ő meccse. Császárnak annál jobban megy 33-24.

56. perc: Farkas védése után Katzirz talál be, ismét tíz a fór 33-23.

55. perc: Fodor Krisztián jól játszik, ismét beveszi a szegedi kaput 31-23.

55. perc: Katzirz válaszol a csurgói gólra, nem csökken a különbség 31-22.

53. perc: Simon Bence is betalál 30-21.

51. perc: Buday hetesből talál be a beszálló Farkas kapujába 29-21.

50. perc: Buday legalább lövésig eljut, Liszkai könnyedén hárít. Zvizej pedig folytatja a gólgyártást 29-20.

50. perc: azért a Csurgó sem tétlenkedik, megvan a huszadik góljuk is 28-20.

49. perc: ez könnyű volt: Katzirz lővése után Zubainak csak be kellett tennie a kipattanót 28-19.

46. perc: először számol a Csurgóra a publikum: Katzirz szerzi az újabb szegedi gólt, tíz van közte 27-17.

44. perc: most Nenadics lövi a hetest, továbbra sem tudunk hibázni 26-17.

43. perc: Liszkai nevét skandálja a foghíjas B-közép, a kapus továbbra is bombaformában véd.

42. perc: nem lehet megunni: ismét Zvizej eredményes, hetedik góljával már nyolc gól az előny 25-17.

40. perc: Zvizej újabb hetest értékesít a kapufa segítségével 24-17.

39. perc: nagy gól: Nenadics kilenc méterről, talpról szakítja szét a hálót 23-17.

38. perc: Krivokapics lő gólt átlövésből, Császár azonban egyből válaszol 21-16.

36. perc: Ghionea másodszor eredményes 20-14.

35. perc: visszaesett a Pick, már a harmadik gólt kapja a játékrészben 19-14.

33. perc: az ötödik Zvizej-gól is a vendégkapuban 19-13.

31. perc: csurgói góllal indul a félidő: Cifra talál be először a meccsen 18-12.

Elégedetten vonulhatott az öltözőbe a Szeged: igaz, hogy a Csurgó ellen, de jól játszott az első játékrészben a csapat. Ha Vladan Matics nem is jött ki a meccsre, a család képviselteti magát: Matke felesége itt ül a lelátón. Feltűnő a csurgói irányító, a Pick-nevelés Buday Dániel gyengélkedése. Az egykori válogatott nem dobott gólt, de nagyon lövésére sem emlékszünk.

Pick Szeged-Csurgó 33-27. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

30. perc: Zvizej időntúli hetesével 18-11 a félidő.

30. perc: lassan elfogyunk, Oszmajics is pihen egy kicsit. Császár használja ki a dupla fórt 17-11.

29. perc: most Katzirzot küldik ki két percre, de Liszkait ez sem zökkenti ki, minden védhetőt megfog 17-10.

28. perc:
Zubai elirígyli, beállóból teszi ugyanezt 17-9.

27. perc:
ami szép, az szép: Fodor a szélről ejti át Liszkait 16-9.

26. perc: Liszkain nem lehet kifogni, mellel vesz lee egy csurgói lövést, Vadkerti Kos kiállítása után emberhátrányból is gólt szerez 16-8.

24. perc: Zvizej harmadik gólját is megszerzi. Zúg is a "Luca, Luca" a lelátón 15-8.

23. perc: Józsa Máté kap jó indítást, a védőfal mögött egyedül Liszkait kell becsapnia: meg is oldja a feladatott az egykori Pick-játékos, sőt Szöllősi még közelebb hozza a vendégeket 13-8.

22. perc: időt kér a Pick, leginkább Lele Ambrus magyaráz a csapatnak.

20. perc: Ghinoea eredményes a szélről 13-6.

19. perc: kapust cseréltek a vendégek, Hudák helyett Nikolics áll be. Rögtön véd is kettőt.

18. perc: Herbertet küldik ki két percre, az első emberhátrány 12-5.

15. perc: Vadkerti is beköszön, közben a padon összeszokottan irányít az Avar-Lele duó 11-4,

14. perc:
Zvizej indulásból ismét, időt is kér Buday Ferenc 10-4.

13. perc:
Oláh pókhálózza ki a szegedi kaput, Katzirz gólja kisebb, de ugyanannyit ér 9-4.

12. perc:
ez eddig Krivokapics meccse: a magyar válogatott átlövő negyedik gólját hetesből szerzi, míg Zvizej is beköszön indulásból 8-3.

11. perc:
Katzirz Dávid is megszerzi első gólját. Liszkai újabb bravúrral véd 6-3.

10. perc:
 felébredt a Csurgó, indulásból kétszer is betalálnak 5-3.

8. perc:
Krivokapics harmadszor, 5-1.

7. perc:
Liszkai eddig parádés, minden lővés elakad benne. Már amelyik kapura megy, mert a vendégek előszeretettel tesztelik a kapufát.

6. perc: Frey dob egy hetest a kapufára, Nenadics az ellentámadásból ezúttal fölé lő. Hat perc alatt egy gólt kapott a Pick.

4. perc: Liszkai védi Frey lővését. Nenadics folytatja jó formáját, messziről veszi be a csurgói kaput 4-1.

3. perc: Krivokapics hetesből szerzi második gólját. Előny itt.

1. perc: Krivokapics szerez vezetést a Picknek, de Császár egyből válaszol.

Herberték tavaly hat góllal nyertek

17.00: A bemutatásnál az amúgy bántóan alacsony számú publikum megtapsolja a Csurgóban szereplő egykori Pick-játékosokat. A csarnokban nem látni Vladan Maticsot: a hét közbeni kecskeméti vereség után leváltott tréner úgy nyilatkozott, nem tudná végignézni egykori csapata meccsét.

16.55: A csapatok már a pályán vannak. A Pick Szeged átmeneti edzőpárosa, Lele Ambrus és Avar György a találkozó előtt hosszasan beszélgetett a csapat irodájában. A Csurgó eddigi hét meccséből négyet nyert meg a bajnokságban, egy döntetlen mellett kétszer kapott ki. Reméljük ma fog harmadjára.

A BB-ligában lejátszandó összecsapáson ideiglenesen Avar György és Lele Ambrus ül majd a kispadon. Az új edzőt vasárnap 14 órakor jelentik be a Pick Szeged vezetői a Kölcsey utcai No. 1 Pubban.

A Csurgó csapatában több egykori szegedi játékos, Buday Dániel, Oláh Gábor és Józsa Máté is szerepel, illetve az Buday Ferenc a tréner, aki egykor játszott a Volánban, majd volt a Pick trénere is.

• 13. andreasz 2009. október 25. 09:25
    „Nem láttam a meccset, ezért nem tudom,hogy a Buday milyen formában van. Nem kellene hazahívni? És a többieket? Halász, Oláh stb. És még Bajusz Sanyi is többet tenne ezért a csapatért...”
  • 12. pinkfloyd60 2009. október 25. 00:10
    „Hello Xene! Nem tudok kit mondani,de nem is az én feladatom a játékos megfigyelés. Egy dolog viszon nagyon bosszanto Mezei Ricsi ota nincs beállo játékunk. Ami szintén bosszanto,hogy a szlovák válogatott két beálloja a Magyar bajnokságban szerepel, Petro, Kecskeméten, Kopco Dunaferrnél. Petro 24/ 199/118 .. Kopco 21/198/ 117.. paraméterekkel. Mind a kettö nagy darab,erős fiatal játékos,akik saját csapatukban jol is védekeznek!!!!!”
  • 11. Mustang 2009. október 24. 23:41
    „500 néző...
    még a bérletesek se mentek ki mind”
  • 10. Lehiggadt 2009. október 24. 22:35
    „Végignéztem:(
    Katasztrofális lelketlen játék! Nem elég felküldeni a pályára a mezt!?! Ilyen méla undorral játszó PICK-et talán még sosem láttam!?!
    EZ NEM CSAK EDZŐKÉRDÉS!
    Évekkel ezelőtt volt egy olyan álláspont, hogy inkább kezdjük újra egy középcsapattal, de egy jobb sorsra érdemes, de alibiző csapat többet árt, mint használ!
    Egyelőre nincs szükség nagyobb csarnokra - sajnos:(:(”
  • 9. Lehiggadt 2009. október 24. 21:41
    „A Városi TV-n most ismétlik... 16:8!?! Mi történt utána?...”
  • 8. xene@freemail.hu 2009. október 24. 21:10
    „Például kiket?”
  • 7. pinkfloyd60 2009. október 24. 19:42
    „Hello! Kimentem,és fizettem1500ft-ot ezér a fosért!!! Tagadhatatlan,hogy az első félidő 20-perce pazar volt. A második félidő,de főleg az utolso 15-perc már megint egy rémálom.Eladott labdák tömkelege,semmi védekezés.Oszmajics ez évi munkássága a közröhej kategoria,de ma még ezt is megkoronázta: 0/6 mutatoval. Kos végig egy alibi volt,Zubai megint sulytalan! Na én ezt a három embert hajtanám el!!! Helyükre magas,erős, védekezni is tudo lehetőleg nem nyugdijas játékosokat hoznék!!!”
  • 6. Turofánk 2009. október 24. 19:29
    „Lele úr!Ez az Oláh Gabi fényévekkel jobb játékos ,mint Kos.Most van a csúcson,és szegedi nevelés.Ja és nem kerülne havi 3millióba.”
  • 5. Fri 2009. október 24. 19:12
    „Nyertünk Csurgó ellen ! Hát ez azért szép eredmény !!!! Vagy viccelek ? Megkapták már a büntetésüket a fiúk ?? Remélem kapnak egy-két forint megvonást !!!! Mert emberségből, sportszerűségből még van mit tanulniuk !”
  • 4. Lehiggadt 2009. október 24. 18:50
    „Akárhogy számolom: a második félidőt elvesztettük!?!”
  • 3. jenson 2009. október 24. 18:43
    „Na kérem szépen erről van szó, a Szeged végig vezetve, magabiztosan nyert, a vak is látja, hogy Matics munkája a mai meccsre érett be, úgyhogy vasárnap be is jelenthetik a visszahívását sűrű bocsánatkérések közepette :D”
  • 2. Spitfire 2009. október 24. 17:52