2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Pukit szeretjük, de nyerni még jobban: MOL-Pick-Schaffhausen 34-24

A férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája D csoportjában a MOL-Pick Szeged együttese tíz góllal győzött a svájci Kadetten Schaffhausen ellen.

MOL-Pick Szeged-Kadetten Schaffhausen (svájci) 34-24 (16-13)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 5, Balogh 4, Bombac 11/4, Zubai, Ilyés 4, Källman 5. Csere: Blazevic, Parrondo, Mindegía 2, Vranjes 2, Ancsin 1, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kadetten Schaffhausen: Portner - Richwien, Jurca 6, Mansson 2, Graubner 3, Mamic 1, Pendic 6. Csere: Puljezevics (kapus), Doborac 2, Küttel 4/1, Cvijetic, Geisser. Vezetőedző: Markus Baur.
Hétméteres: 5/4, ill. 3/1.
Kiállítás: 4, ill. 14 perc.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője: - Az első félidő kevésbé volt jó, szenvedtünk a pályán, még akkor is, bár ezt a tízgólos különbség nem adja vissza. A jó védekezés volt a kulcs, ebből jöttek a kontrák, amelyekkel a második játékrészben, különösen az utolsó tíz percben eldöntöttük a meccset. Jó csapat a Schaffhausen, értékes a sikerünk.

Markus Baur, a Schaffhausen vezetőedzője: - Megérdemelt sikert aratott Juan Carlos Pastor csapata, hiszen védekezésben kiváló teljesítményt nyújtott. A jobbik együttes nyert, bár a tízgólos különbség nem reális.

Dean Bombac, a Szeged játékosa: - A legfontosabb az, hogy nyertünk, és persze az is lényeges, hogy ezt jó játékkal tettük meg. Rengetegen voltak a lelátón, remek érzés, hogy ennyien szeretnek minket, és persze a kézilabdát is Szegeden!

Puljezevics Nenad, a Schaffhausen magyar játékosa: - Először is gratulálok egykori csapatomnak, ám a tíz gól túlzó különbség, amely ezért alakulhatot ki, mert sok gólt kaptunk indulásból, és 6-7 sérült is van a keretünkben. Öt év óta először voltam a csarnokban, rengeteg szeretet fogadott, de a meccs alatt ezt igyezetem kizárni.

Így áll a D csoport.

Vége!

60. perc: Mansson gólja, de közben már szól a "Szép volt, fiúk!"

59. perc: áll az egész csarnok, így tesz Csányi Sándor, a csapat tulajdonosa is! Bombac kihagy egy hetest.

58. perc: megint Prodanovics, estében kettőtör egy reklámtáblát, de így is 34-23 ide! "Játszik a Szeged!"

57. perc: indulunk, Prodanovics a befejező ember 32-23. Tíz! Tíz! Tíz! Számol a csarnok Prodanovics újabb gólja után 33-23.

56. perc: Jurca találatával 31-23. Meglesz a tíz a végére?

55. perc: Bombac, okosan, remekül 30-21. Pendic a bal felsőbe 30-22. Ancsin, nagy gól 31-22.

54. perc: Balogh és Jurca ziccere is kimarad. Küttel hetese 29-21. Vranjes tarthatatlan, most hetest harcol ki.

53. perc: Vranjest megtépi Mansson, két perc.

52. perc: megint indulunk, Balogh talál be! 29-20.

51. perc: Bombac, szétnylítak előtte 28-20.

50. perc: Källman, micsoda cunder! 27-20! "Mi vagyunk a legnagyobbak" - szól a lelátón.

Puki visszatér: MOL-Pick-Schaffhausen.

49. perc: Ilyés szélsőként sem jött zavarba 25-19. Küttel, nem volt csúnya, a jobb szélről talált be 25-20. Indulunk, Vranjes fejezi be 26-20.

48. perc: megint Graubner, remek gól volt 24-19.

47. perc: Graubner 23-18. Vranjes köténygóljával 24-18.

46. perc: Mindegía talpról közbelő, zseniális gól 23-17. Svájci időkérés.

45. perc: Källmant kiállítják, jön a svájci gól 22-17.

44. perc: Zubai szerez remek gólt, de sajnos már leért, így hetes jön. Bombac nyeri a párharcot 22-16.

43. perc: Mansson egy kipattanóból talál be 21-16.

42. perc: Mamic átlövése, majd Ancsin gólja 21-15.

41. perc: megint remekül blokkolunk.

40. perc: Vadkerti ejtése nem jó.

39. perc: Källman végre úgy játszik, ahogy egy világklasszishoz illik, ez volt a negyedik gólja 20-13. Küttel 20-14.

38. perc: Bombac hetese is bent, megy ez 19-13.

37. perc: megint elszórják a svájciak! Zubait "kettétörik", jár a két perc Graubnernek. A beállós bal combját/térdét kell jegelni. Nincs nagy baj.

36. perc: Mindegía labdát szerez, majd gólt dobat Balogh Zsolttal 18-13.

35. perc: Balogh! Már esik lefelé, amikor elvállalja, jól teszi! 17-13.

34. perc: Jurca a vendégek legjobbja, most védekezésben volt határozott.

33. perc: a szurkolók is jó formában vannak! Zubai jól lép ki, ezzel labdát szerez.

32. perc: svájci hetes: Pendic a kapufára pattintja! Vadkerti a pályán.

31. perc: nézzük a folytatást.

Félidő.

30. perc: Sierra, fontos védés! Bombac! A dudaszó pillanatában! Egy ideig agyalnak a sporik, de végül megadják, 16-13 a félidő.

29. perc: Doborac, majd Bombac, utóbbi egy kiállítást is kiharcol 15-13.

28. perc: kimarad Balogh ziccere.

27. perc: továbbra is remekül védezünk! Előbb svájci kapufa, majd svájci gól 14-12.

26. perc: megint Jurca, közben Ancsint kiállítják 14-11.

25. perc: remek blokk, Källman indul, bevágja! 14-10!

24. perc: Jurca dühből a jobb alsóba 13-10. Szegedi időkérés.

23. perc: Parrondo harcol ki hetest, jön Puki a kapuba! Ennek ellenére Bombac góljának nagyon örülünk 13-9.

22. perc: Küttel átlövésével 11-9. Na végre! Källman remekül a rövidbe 12-9.

21. perc: időt kérnek a svájciak.

Puki visszatér: MOL-Pick-Schaffhausen .

20. perc: Ancsin is beszáll, nagy tapsot kap. Vranjes kapufája után Mindegía dob gólt 11-8.

19. perc: Mindegía a pályán. Bombac lő mellé.

18. perc: kínai! Ez egyszer már bejött a Schaffhausen ellen, most véd Portner. Pendic indulásból 10-8.

17. perc: újabb gól Bombactól, majd a szlovén örömében a szurkolók felé mutat 10-7. Sierra védi Jurca hetesét! Most az ő nevét skandálja a publikum!

16. perc: Pendic is eredményes, megint a szélről talált be 9-7. Mansson két perc. Puljezevicset folyamatosan élteti a közönség.

15. perc: Bombac és a lassan védjegyévé váló testcsel, most is eredményes 9-6. Először vezetünk hárommal.

14. perc: Jurca lövésébe Sierra csak beleérni tud 7-6. Ilyés talpról, piszok nagy gól 8-6.

13. perc: megvan az aalborgi hős, Balogh Zsolt első találata 7-5.

12. perc: kétszer is remekül védekezett a MOL-Pick!

11. perc: Bombac másodszor, kellett 6-5.

10. perc: Prodanovics lövése kijön, Pendicé bemegy a kapufáról 5-5. Sierra! Hatamas bravúr!

9. perc: a jobb szélről nagyon megy, Prodanovics a gólszerző 5-4.

8. perc: Graubner kiegyenlít, megint 4-4.

7. perc: Ilyés, majd Källman, de közbe lőttek egyet a svájciak is 4-3.

5. perc: Källman kihagyja, Pendic bedobja 2-2.

4. perc: Doborac közelről 2-1.

3. perc: hibátlan kezdés, most már tényleg kettő, Prodanovics a gólszerző 2-0.

2. perc: már kettő! Prodanovics indulásból! Nem, mégsem, nem adják meg.

1. perc: mi kezdtünk! Megvan a vezetés is! Bombac 1-0.

18.24: háromezer ember tapsolja meg felállva a bemutatásnál Puljezevics Nenadot! "Puki! Puki!" - szól a csarnokban!

18.19: a D csoportban ma már két meccset rendeztek: a dán Aalborg az ukrán Motor, a lengyel Kielce pedig a francia Dunkerque otthonában nyert 28-2-re.

18.14: a Schaffhausen kerete: 1 Portner, 3 Cvijetic, 6 Küttel, 7 Richwien, 8 Graubner, 9 Pendic, 10 Mamic, 12 Puljezevics, 13 Geisser, 14 Krauthoff, 15 Mannson, 16 Maier, 18 Doborac, 19 Meister, 20 Jurca.

18.05: egyre többen a csarnokban, valószínűleg telt ház lesz. A cél a harmadik siker a csoportban!

17.52: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Már mindkét csapat melegít a BL-meccsre. A vendégeknél ott van az egykori szegedi kedvenc, Puljezevics Nenad - azt nem mondjuk, hogy fiatalodott távozása óta, de már az sem semmi, hogy 41 évesen ott van a neve a keretben.

Cél a továbbjutás! Ezért már két nagy lépést tett a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a VELUX EHF Bajnokok Ligájában. Következhet a harmadik fellépés, ma 18.30-kor a svájci Kadetten Schaffhausen érkezik az újszegedi sportcsarnokba. Nagy csata lesz, hiszen a vendégek is jó formában érkeznek, előbb döntetlent játszottak Aalborgban, majd nyertek otthon a francia Dunkerque ellen.

Juan Carlos Pastor csapata is kellő önbizalommal várja a fellépést, zsinórban három győzelmet aratott. Ez lesz a 112. BL-meccse a magyar együttesnek, Dániában Balogh Zsolt – ő lett a BL-ben a 3. forduló legjobb játékosa, a Pick drukkerei pedig szeptember legjobb szegedi játékosának választották meg, a díjat ma kapja meg a meccs előtt – szerezte a klub történetének 3000. BL-találatát.

Niko Mindegía egyre jobb állapotban van, a kezeléseknek köszönhetően szépen gyógyul a válla, azonban csak a találkozó előtt dől el, hogy pályára léphet-e.

Puljezevics tegnap ismét az újszegedi sportcsarnokban edzett. Fotó: Karnok Csaba
Puljezevics tegnap ismét az újszegedi sportcsarnokban edzett.
Fotó: Karnok Csaba

A vendégek keretében ott van a szegedi legenda, a minden idők legjobb Pick-kapusának megválasztott Puljezevics Nenad. Hihetetlen népsze- rűségnek örvendett, vele magyar bajnok és kétszeres magyarkupa-győztes lett a csapat. Most visszatér! A Kadetten kapusedzője és harmadik számú hálóőre. Leginkább hetesek hatástalanítására küldik pályára. Tegnap már Szegeden edzett a svájci gárdával.

– Furcsa és kellemes érzés visszatérni Szegedre, pályafutásom legszebb és legsikeresebb helyszínére. A Pick mindig itt van a szívemben, és itt is marad. Napi szinten figyelem a volt klubom, tiszta szívből örültem a berlini EHF-kupa-győzelemnek. Jó itt lenni, remek érzés volt belépni az újszegedi sportcsarnokba, nem tagadom, majdnem a volt öltözőm felé indultam el. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fogadnak a hazai drukkerek, a meccsen viszont nem lesz barátság, profiként a Kadettent szolgálom. A lefújás után persze mindenkivel barátságosan pacsizom majd – nyilatkozta Puljezevics Nenad, aki 42 évesen a BL legidősebb játékosa, majd hozzátette: a MOL-Pick az esélyes, hiszen a keretükben sok a sérült.

A 200 ember által minden idők legjobb szegedi kapusának megválasztott Puljezevics Nenaddal jövő kedden hosszabb interjút olvashatnak lapunkban.

Simán nyert a Tiszavirág Szeged Diapolo

Varga Péter csapata a férfi vízilabda OB I 3. fordulójában 16-10-re győzte le az UVSE-t hazai… Tovább olvasom