2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Salakmotor: Magosi három ország bajnoka

Nem borult a papírforma a salakmotoros egyéni magyar bajnokság debreceni zárófordulóján, hiszen a sorozat első két fordulója után vezető Magosi Norbert a Gázvezeték utcai stadionban magabiztos motorozással győzött, s így megszerezte 23 éve tartó pályafutása első magyar bajnoki elsőségét.

Érdekesség, hogy Magosi ebben a szezonban három ország legjobbja lett, Magyarország mellett Argentínában és Szlovákiában is a dobogó legfelső fokára állhatott. Ugyanilyen bravúrt először Adorján Zoltán vitt véghez 1995-ben, amikor argentin, német és magyar bajnok lett.

A viadal előtt szintén az aranyéremre aspiráló Szatmári László teljesítményén meglátszott, hogy legutóbb nyolc hete ült motoron, így reális esélye nem volt legyőzni Magosit, igaz bemotorozta magát a döntőbe, de ott már nem tudott meglepetést okozni, Magosi, Tabaka és a szlovén Matija Duh mögött a negyedik helyen zárt.

A bajnoki széria első versenyét sérülés miatt kihagyó címvédő Tabaka József számára az volt a tét a cívisvárosban, hogy megszerzi-e a dobogó harmadik fokát, amihez a korábbi magyar bajnok Stefáni Attilát kellett legyőznie. Tabaka a verseny egészét tekintve négy futamgyőzelmet és két második helyet szerzett (mindkétszer Magosi előzte meg), de ez így is elég volt a második pozícióhoz, ami meghozta az összesítés pontvadászat harmadik helyét a debreceni motoros számára.

A 2011-es bajnoki idény utolsó megmérettetése nemcsak azért volt különleges, mert ez volt az első légpalánkkal felszerelt debreceni viadal, hanem amiatt is, mert nem startgépes, hanem zászlós indítással vágtak neki a versenyzők a futamoknak. A kuriózumnak számító startoknak az volt az oka, hogy az indítótoronyban nem volt áram, amivel működtetni tudták volna a startgépet. Kiemelendő, a startbíró által végzett zászlós indítások során mindössze egy hibás indítást láthatott a publikum.

A 3. forduló eredménye: 1. Magosi Norbert (Big’s MSC) 13 pont, 2. Tabaka József (Debrecen Speedway) 12, 3. Matija Duh (szlovén) 11, 4. Szatmári László (Debrecen Speedway) 10, 5. Benkő Roland (Gyulai Speedway Club) 9, 6. Stefáni Attila (Miskolc Speedway) 8.

A bajnokság végeredménye: 1. Magosi 34 pont, 2. Szatmári 28, 3. Tabaka 24, 4. Stefáni 23, 5. Benkő 21, 6. Duh 16.

Egylabdás meccs volt: Debrecen-Szedeák 94-91

Hiába parádézott Tomiszlav Ivosev, a Szedeák három ponttal kikapott a Debrecen otthonában a férfi… Tovább olvasom