2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Százszázalékos alapszakasz hazai pályán: Pick Szeged-Tatabánya 28-22

Szeged - Győzelemmel búcsúzott az NB I alapszakaszától a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A Tisza-parti együttes 28–22-re nyert a Tatabánya ellen, és a második helyen zárt, várhatja az ellenfelet az elődöntőben.

678 nap. Ennyi idő telt azóta, amióta a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata őrzi veretlenségét hazai környezetben a hazai bajnokságban. 2011. május 8-án a Veszprém tudott utoljára nyerni az újszegedi sportcsarnokban, azóta minden NB I-es meccsét megnyerte a Skaliczki-csapat.

A 2012–2013-as idény utolsó alapszakaszbeli találkozóját is simán hozta a kétszeres magyar bajnok, igazán a Tatabánya elleni rangadón csak az első húsz perc volt izgalmas. A szokatlan vasárnapi ebédidőben lejátszott meccsen a hazai csapat rendesen bealudt, míg a vendégek felpörögtek, hiszen 6–1-re vezettek.

Hazai pályán százszázalékos maradt az alapszakaszban a Pick Szeged. Fotó: Scmidt Andrea (galéria)

Elődöntőben

A Pick Szeged már az elődöntőben van, és várja az ellenfelet. A Csurgó a Gyöngyössel két győzelemig csatázik a negyeddöntőben, amelyik csapat nyer, az lesz a Szeged ellenfele. A döntőbe jutásért tartó párharc is két sikerig tart, a Pick a kedvezményezett, azaz itthon kezdi majd a párharcot. A Veszprém a Tatabánya–FTC-PLER csatából kap majd ellenfelet.

Az álmosító melegben a Pick-hívek is csak ültek és figyeltek, szerencsére 6–2-nél Debre Viktor időt kért. Valójában a Picknek tette ezt, hiszen ezután rendezte a sorait a hazai csapat, az irányító poszton szereplő Vadkerti Attila vezetésével pedig előbb ledolgozta az összeszedett hátrányát, majd Lasica gólja után már vezetett is a Pick. Az első harminc perc örömteli eseménye volt, hogy a fiatal Tóth Mihály két hétméterest is megfogott, így ő is sokat tett azért, hogy 30 perc után már 14–11-re vezessen a Szeged.

Zubai Szabolcs remek találataival indult a második játékrész, egy 3–0-s hazai roham ezután meg is határozta a meccset: simává vált. Csak azért nem lett nagyobb a különbség, mert a Pick szélsői ismét rengeteg biztos helyzetet elrontottak, és Larholm, Balogh és Blazevic sem sok veszélyt jelentett előbb Szente – rendesen kapta a füzgét a lelátóról, az egyik szegedi meccsen megsértette a Pick B közepet –, majd Kiss Olivér kapujára. Benne volt a meccsben a még nagyobb különbségű győzelem, sajnos az említett hibák miatt benne is maradt, azonban így sem veszélyeztette semmi a magabiztos, 28–22-es győzelmet.

Skaliczki László: – Ilyenkor egy a lényeg, a győzelem. Ez pedig megvan, innentől kezdve a vasárnapi hazai Kielce elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre készülünk.

További eredmények: Gyöngyös–Veszprém 20–39, FTC-PLER –Vác 26–32, Pécs– Orosháza-Linamar 29–28. A női kézilabda BL-ben: FTC–Valcea 23–30.

Korábban írtuk:

Pick Szeged-Grundfos Tatabánya 28-22 (14-11)
Férfi kézilabda NB I, 20. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki.
Pick Szeged: Tatai – Prodanovics 4, Zubai 3, Czina, Blazevic, Pribanic 4, Vadkerti 2. Csere: Tóth (kapus), Balogh 1, Larholm 3/3, Kekezovics 1, Ancsin 6, Sulc 3, Lasica 1, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László.
Tatabánya: Szente – Harsányi 4/1, Diaz 2, Kiss Á. 2, Lele 5/2, Pordán 2, Törő 2. Csere: Kiss O. (kapus), Rossoni, Dénes, Iváncsik Á. 3, Nagy, Juhász, Pásztor, Schneider 1, Vaskó 1. Vezetőedző: Debre Viktor.
Kiállítás: 4, ill. 10 perc.
Hétméteres: 4/3, ill. 5/3.
Mecsfilm: 0-1, 0-2, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 2-6, 3-6, 4-6, 5-6, 5-7, 6-7, 6-8, 7-8, 8-8, 8-9, 9-9, 10-9, 10-10, 11-10, 12-10, 12-11, 13-11, 14-11 (félidő), 15-11, 16-11, 17-11, 18-11, 18-12, 18-13, 19-13, 19-14, 20-14, 21-14, 22-14, 22-15, 22-16, 23-16, 24-16, 24-17, 24-18, 24-19, 25-19, 25-20, 25-21, 25-22, 26-22, 27-22, 28-22.

60. perc: Ancsin gólja a vége. A Pick 28-22-re nyer, és ezzel hazai pályán hibátlan alapszakaszt produkál.

59. perc: Tóth véd orral, nem direkt így akarta. Pribanic 27-22.

58. perc: Ancsin gólja Kissről megy be 26-22. Tóth indít rosszul.

57. perc: Kiss véd nagyot. Schneider 25-22. A végén még izgalmas lesz a hajrá.

56. perc: Ancsin eladja, Iváncsik bedobja 25-21.

55. perc: Pordánt állítják ki.

54. perc: tatabányai találat 25-20.

53. perc: Ancsin lemásolja Harsányit, ő is a kipattanójából eredményes 25-19.

52. perc: Harsányi saját kipattanójából talál be 24-19.

51. perc: Vaskó 24-18.

50. perc: Larholm eladja, Kiss mellélövi. Időkérés.

49. perc: Lelét blokkolja Larholm. Dénes két perc.

48. perc: vendéghetes jön. Harsányi bevágja 24-17.

47. perc: Pordán második meze megy lassan veszendőbe. Czina két perc. Tóth véd.

46. perc: Prodanovics a szélről pókhálózza ki a jobb felsőt 24-16.

45. perc: Balogh lövését Kiss védi, de a kipattanóból hetest harcol ki. Larholm belövi 23-16.

44. perc: megint Iváncsik 22-16.

43. perc: Iváncsik betalál 22-15.

42. perc: Tóth véd, Prodanovics betalál 22-14. Szentét lecserélik. Rég voltak ilyen boldogok a szegedi szurkolók. Kiss Olivér a helyén.

41. perc: Zubai lő "zubais" gólt 21-14.

40. perc: Pásztor lövését védi Tóth Mihály.

39. perc: ziccerből betalál Prodanovics 20-14.

38. perc: Lele a bal felsőbe 19-14. Prodanovics a kapufára ejt.

37. perc: Vadkertiről állítják ki Kiss Ádámot. Larholm bevágja a hetest 19-13.

36. perc: Díaz most becsapja Tóth Mihályt 18-12. Pordán 18-13.

35. perc: szinte szétlövi a kaput Ancsin 18-11.

34. perc: szerencsénk van, Díaz lövése a kapufa éléről jön le.

33. perc: Sulc villan 17-11.

32. perc: megint Zubai, nem marad abba a "szentézés" sem 16-11. Tóth véd remekül.

31. perc: Zubai góljával kezdünk 15-11.

Félidő.

30. perc: Kekezovics eladja. Lasica is hibázik. Sulc harcol ki időn túli hetest. Larholm belövi 14-11. Szünet.

29. perc: Szente indításából Törő pörget klasszisgólt 12-11. Ancsin estében 13-11.

28. perc: Kekezovics remek bejátszásával Zubai nem tud befordulni. Nincs hetes... Időkérés viszont van a hazai oldalon.

27. perc: remekül védekezünk, megvan a labda, Pribanic indulásból 12-10.

26. perc: beindult Sulc keze 11-10.

25. perc: indulásból lő kapufás gólt Lasica, először vezetünk 10-9! Törő a bal alsóba 10-10.

24. perc: Sulc először villan 9-9.

23. perc: Kiss Ádám 8-9. Ancsin lő, kapusa. Törő harcol ki hetest Lasicán. Tóth ezt is megfogja!

22. perc: Prodanovics indulásból eredményes 8-8. A hazai közönség minden szegedi gólnál gúnyosan skandálja Szente nevét. Lelki hadviselés!

21. perc: Kekezovicsot kiállítják, Tóth Mihály a kapuban. Megfogja a hetest!

20. perc: Kiss Ádám lehetetlen helyről lő gólt 6-8. Kekezovics 7-8.

19. perc: remek villanás Ancsin Gábortól 6-7.

18. perc: Lele hetesből eredményes 5-7.

17. perc: vadkerti dobat gólt Pribaniccal 5-6.

16. perc: Törő lövésénél Tatai mutat be bravúrt.

15. perc: Ancsin bejátszása, Pribanic ziccere -  Szente védése. Vadkerti harcol ki hetest és kiállítást, Dénest küldik ki. Larholm hetesét is kivédi Szente.

14. perc: elalszik a tatabányai védelem, Vadkerti használja ki 4-6.

13. perc: csapatkapitányhoz méltó gólt szerez Vadkerti Attila 3-6. Indulunk, de Prodanovics eladja.

12. perc: az utolsó pillanatban Buday betegség miatt nem tudta vállalni a meccset, ezért került be Tóth Mihály a keretbe.

11. perc: időkérés. A szurkolóktól felhangzik az Ébresztő! Ébresztő! rigmus.

10. perc: Balogh remekül csinálja meg a helyzete, de Szentébe lövi!

9. perc: Pribanic talál be beállóból 2-6.

8. perc: Pordánról leszakad a mez, de hetest harcol ki így is. Lele belövi 1-6. Ez már nem hogy nem jó, hanem rossz kezdés.

7. perc: nem sérült meg az exkubai, mert elhajlásból ő is betalál 1-5.

6. perc: megint Harsányi, nem kezdünk jól 1-4. Díaz marad lent.

5. perc: Harsányi a szélről 1-3.

4. perc: Balogh Zsolté az első szegedi találat 1-2.

3. perc: Lele lő közbe 0-2.

2. perc: a vendégeké az első gól 0-1.

1. perc: a vendégek kezdenek. Tatai véd Lele lövésénél.

13.11: Miklert, Sulcot és Zubait köszöntik a meccs előtt. A szurkolók adnak át elismeréseket a csapat legjobbjainak.

13.05: kissé szokatlan módon a Pick lesz kék mezben a meccsen, a vendégek pedig fehérben.

13.00: tíz perc, és kezdünk. Egyre többen a nézőtéren, a Tatabánya elleni meccsek mindig rangadónak számítanak.

Larholm melegít.

12.53: a vendégeknél négy exszegedi játékos szerepel, ők Kiss Olivér, Szente Gábor, Törő Szabolcs és Lele Ákos.

12.49: a hazai keret: 12 Tatai Péter, 16 Mikler Roland, 2 Buday Dániel, 6 Kekezovics Marinko, 7 Vadkerti Attila, 9 Nagy Norbert, 10 Jonas Larholm, 14 Antonio Pribanic, 17 Zubai Szabolcs, 19 Balogh Zsolt, 21 Alen Blazevic, 24 Czina József, 27 Rajko Prodanovics, 29 Frantisek Sulc, 34 Marko Lasica, 90 Ancsin Gábor.

12.47: tíz perce még csendes volt a csarnok:

12.42: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Szűk fél óra múlva kezdődik az összecsapás, az alapszakasz utolsó meccse. Tartsanak velünk!

Utolsó alapszakaszbeli mérkőzésére készül a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Az NB I 22. fordulójában vasárnap 13.10-tól a Tatabánya látogat az újszegedi sportcsarnokba – a találkozót az RTL Klub televízió élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig online tudósítja.

A tabella szempontjából nincs tétje a találkozónak: az már korábban eldőlt, hogy a Pick a második, a Tatabánya pedig a negyedik helyen zárja az alapszakaszt. Igen ám, de a szegediek szerdai, Balatonfüred elleni győztes mérkőzéséhez (36–23) hasonlóan ezúttal is komoly presztízse lesz az összecsapásnak.

Antonio Pribanic ezúttal is megküzdhet a labdákért a tatabányai védőfalban. Fotó: Schmidt Andrea

Az egyik oka ennek az, hogy novemberben a két együttes Tatabányán 30–30-as döntetlent játszott – a Pick a veszprémi vereség mellett kizárólag a tatabányai csarnokban hullajtott pontokat. A másik apropó is ebből fakad: ha sikerülne ismét nyernie a Skaliczki-csapatnak, akkor százszázalékos hazai mérleggel tudná le az alapszakaszt. Ebben a szezonban az újszegedi sportcsarnokban kiemelkedően magabiztos volt a csapat, eddigi kilenc ellenfelüket átlagosan 13,2 (!) góllal múlták felül. A legszorosabb meccs a Veszprém elleni hétgólos diadal (31–24) volt még októberben, nem mindegy tehát, hogy sikerül-e ezt a remek mérleget megőrizni a Tatabánya ellen is – és akkor még nem is említettük, hogy a Pick 2011. május 8. óta veretlen az újszegedi sportcsarnokban a hazai riválisok ellen.

– Az Orosháza elleni találkozó után elmondtam a játékosoknak, hogy az a dolgunk, hogy tisztességesen befejezzük az alapszakaszt. Régen volt olyan, hogy a Pick Szeged csupán egy ponttal marad el a Veszprémtől az alapszakaszban, ez idén egy vasárnapi győzelem esetén  sikerülhet – mondta a várakozásokról Skaliczki László, a Pick Szeged vezetőedzője.

* * *

Jegyek a Kielce ellen

Személyesen jövő héten szerdán, csütörtökön és pénteken, 15 órától 18.30-ig lehet jegyet vásárolni a Pick Szeged Kielce elleni BL-mérkőzésére az újszegedi sportcsarnokban. A jegymester.hu weboldalon folyamatos az értékesítés. A jövő vasárnap 15 órakor kezdődő összecsapásra egy belépő 3000 forint, a családi jegy 3500 forintba kerül.