2017. 11. 17. péntek - Hortenzia, Gergő 6°C | 9°C Még több cikk.

Szedeák: győzelemmel ünnepeltek

Magabiztos győzelemmel (80–65 a Kanizsa ellen) ünnepelte az NB I A csoportba való feljutást a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák.
„Bajnokcsapat, bajnokcsapat!" – zengett szombat este az újszegedi sportcsarnok, a szegedi ultrák vezérletével állva ordította mindenki az utolsó percben a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák– Kanizsa férfi kosárlabda bajnoki mérkőzésen. A Tisza-parti együttes aranyérmes lett a B csoportban, a 2010/2011-es szezont a legjobbak között, az A csoportba kezdheti.

Rögös út vezetett az A csoportig, azonban a szegedi klubvezetés kitartó munkája meghozta az eredményét. Mi lehet a siker titka? Talán csak az tudja igazán erre a választ, aki rendszeresen ott van a Szedeák meccsein.

A kis, de annál eredményesebb klubra mindig is jellemző volt az a családias légkör, ami miatt jönnek a győzelmek. Évekkel ezelőtt még az NB II-ben, a Ságvári-gimi tornatermében néhány tucat drukker előtt lépett pályára a csapat, most az aranyünnepen már több mint ezren éltették a kedvenceket, akik a harmadik negyed hatperces rövidzárlatát leszámítva végig remekül, szórakoztatóan játszottak.

Nyilas az első, Kovács a második, Tanács a harmadik, míg Gémes a negyedik negyedben nyújtott extra teljesítményt. Ez is bizonyítja, hogy csapatként az idei szezonban remekül funkcionált a Szedeák – a Bonifert–Fodor edződuó remekül dolgozott. A befejező tíz percben az ultrák legnagyobb örömére, Simándi – a meccs után az FK 1899 Szeged megyekettes csapatának sálát és igazolását vehette át, az utolsó fordulóban Forráskúton pályára is lép a kék-fekete alakulatban – termelte a pontokat.

Aranyünnep. Bajnok lett a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Fotók: Schmidt Andrea
Aranyünnep. Bajnok lett a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák.
Fotók: Schmidt Andrea

A lefújás után egy kupacban ünnepelt vezető, játékos és szurkoló. Hét év után (2003-ban volt utoljára a legmagasabb ligában) visszatért a szegedi férfi kosárlabda az elitbe. Komoly munka volt, megérdemelt siker. Most még lehet ünnepelni – a Kiskakas csárdában szombat este, vasárnap hajnalba megtette a bajnok –, azonban ismerve a vezetőket néhány napon belül hozzálátnak a keret kialakításához, hiszen az aranyéremnek köszönhetően: irány az A csoport!

Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák–Kanizsa KK 80–65 (22–28, 21–9, 11–20, 26–18)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport, rájátszás az 1–8. helyért. Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Márton, Szabó, Téczely.
Szedeák: Vida, Molnár M. 6/3, NYILAS 16/6, TANÁCS 20/6, GÉMES 12. Csere: KOVÁCS D. 15, SIMÁNDI 8, Mészáros, Komáromi 2, Szabad, Széll, Kardos 1. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Kanizsa: Sági 10/6, Vertetics 5/3, RODGERS 22/3, Hoffmann 4, KOMA 13. Csere: Beck 4, Mihalics 4, Filipovics 3, Kovács M., Lovas. Vezetőedző: Kovács Nándor.