2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Szedeák: vállalható búcsú a kupától

Végig nyílttá tudta tenni a visszavágót a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az Atomerőmű elleni magyarkupa-negyeddöntőn.
Atomerőmű-Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 74-64 (13-12, 23-14, 18-21, 20-17)
Férfi kosárlabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Paks, 600 néző. Vezette: Kiss L., Vétek, Gelencsér.
Atomerőmű: Kovács Á. 3, Hodges 2, KÖRTÉLYESI 11/6, Morgen 8, SALES 10. Csere: Pavlik 5/3, Vojvoda 6/3, Horti 9/3, JOHNSON 14/3, Tóth P. 6, Faragó. Vezetőedző: Horváth Imre.
Szedeák: Drahos 6, RUBIN 17/6, NYILAS 9/3, Dukics 8, MCKENZIE 14. Csere: Molnár M. 2, Tanács 6, Vida 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Továbbjutott: az Atomerőmű kettős győzelemmel.

A továbbjutásra már a hazai pályán elszenvedett 25 pontos veresége után nem volt esélye a szegedieknek, ám a jó erőkből álló paksiak ellen így is kiváló alkalma nyílt a gyakorlásra.

Az elején még a vendégek vezettek, Rubin kosarával 9-4 volt a Fodor-csapatnak, ám a negyed végére fordított az Atomerőmű (13-12), majd végig magánál is tartotta a vezetést. A legtávolabb 30-18-nál kerültek Salesék, ám két amerikai légiósának kosaraival többször is felzárkózott a Szeged, a végére azonban így is marad a paksi előnyből, 74-64-re nyert és kettős győzelemmel továbbjutott az Atom.

A Szedeáknak ez a mérkőzés volt a ráhangolódás a nagyon fontos jövő heti feladatokra, hiszen hétfőn a Debrecent, pénteken Salgótarjánt fogadják Drahosék az újszegedi sportcsarnokban. Mindkét mérkőzésen esélyesként léphet pályára a Szeged, és győzelmeivel a Kaposvárt megelőzheti, a Nyíregyházát és a Pécset pedig akár be is hozhatja a tabellán.

A Sopron és az Albacomp is továbbjutott a Final Fourba, ahol az Atomerőmű és a Szolnok foglal még helyet.

Győzelemmel kezdett a magyar pólóválogatott a Volvo Kupán

Az ausztrál nemzeti csapat felett aratott 4 gólos diadallal kezdte meg szereplését a magyar férfi… Tovább olvasom