2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Szeged Beton-Kassa 6-4

Ha az elején nehezen is, de a végén simán nyerte a Szeged Beton a Kassa elleni Interliga-mérkőzését. A hazaiak 3-0-s hátrányból fordítottak, és a végén 6-4-re diadalmaskodtak a szlovák Hornets Kosice ellen.

Szeged Beton - Hornets Kosice 6-4 (1-3, 2-0, 1-1, 2-0)

Férfi vízilabda Interliga-mérkőzés
Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Molnár Péter, Theiner (szlovák).

Szeged Beton:  Baksa - Juhász, Varga, Komlósi, Kayes 1, Somogyi 1, Török. Csere: Lehmann 2, Vindisch 2, Ágner, Busila, Szabó, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.

Hornets Kosice: Gogola - Nizny 3, Zatovic, Nagy, Baco,  Kolarik 1, Femera. Csere: Grutka, Zareva, Somsag, Kusko, Palascak, Cipov, Galis. Edző: Robert Kaid.

Emberelőny: 2/1 ill. 4/0.

Ötméteres: 2/1 ill. -.

Kásás Zoltán: Örülök, hogy háromgólos hátrányból sikerült felállnunk, és gyenge kezdés után szép befejezést produkáltunk.

4. negyed (2-0)

8. perc:
Ágner pattint a félpályáról, de megfogja a kapus. Fél perc vissza, időt kérnek a szlovákok. Ez meleg volt, Baksa éppen le tudta csapni a könyökét Famera lövésénél. Még felúszik a Beton, de Lehmann csavarása gyenge. Marad a kétgólos szegedi győzelem. 6-4.

6. perc: Zatovic lövését üti ki Baksa, de marad a vendégeknél a labda. Pazar védekezés, az emberhátrány kipipálva.

5. perc: Kásás mester parancsára Somogyi eldobta! Még jó! Hatalmas gólt lőtt a szegedi. Csak feléled a Beton a végére! 6-4.

4. perc: Most mellénk állt a szerencse, Lehmann lövése átlebeg a gólvonalon, Gogola már nem érte el. Vezet a Beton! 5-4.

3. perc: Előnyben a hazaiak, de Lehmann lövése a kapufán csattan. Vitatható kiállítás a szegedieknél, meg kellene úszni. Kis szerencsével megúsztuk a gólt, jöhet a Szeged.

2. perc: Lehmann ellen fúj a szlovák bíró, újra a Kassa jöhet. Jól védekezik a Beton, de Baksa indítása a vendégeknél landol. Szerencsére ők is hasonlóan tesznek.

1. perc: Famera veri Vindischt, megint jöhet a Kassa. Ismét lejár a támadóidő, mehet a Szeged.

3. negyed (1-1)

8. perc:
Grutka ejt, Baksa éppen ki tudja ütni a sarokból. Ez megintcsak meleg volt. Végre egy parádés gól! Kayes centerből vágja be. Legalább egálra hoztuk. 4-4.

7. perc: Somogyi labdája kerüli most el a kaput, megint a vendégek jöhetnek. Busila áll bele egy lövésbe, de hogy mit művel a szlovák kapus?!

5. perc: Megnyugtató, hogy most nem csak nekünk nem megy. Bár a Kassa vezet, így azért illene begyötörni egyet.

4. perc: Örülünk, ha már lövésig eljut a támadás. Most Kuncz vágja rá, de ezt is védi Gogola. Ez hihetetlen!

3. perc: Busila adja haza a labdát, majd Baksa indítása után Juhásztól szerzik vissza a játékszert a szlovákok. Nizny már harmadik gólját szerzi. Kásás mester se számított ilyen szegedi játékra. 3-4.

2. perc: Busila középről, de Gogola könnyedén fogja. Juhász ejt, nem volt rossz elgondolás, de csak a kapufát éri.

1. perc: Kis szerencsével ugyan, de megint Famera hozza el a labdát. Az utolsó pillanatokig húzza a Kassa, meg is lett az eredménye, jöhet a Szeged.

2. negyed (2-0)

8. perc:
Előnyben a Kassa, gyorsan időt is kérnek a vendégek. Ez meleg volt, Baco lövését Baksa Vargával karöltve hárítja. A félidőben marad a 3-3.

7. perc: Egy kis szerencse nekünk is kell, lejárt a vendég támadóidő. Varga harcol ki ötméterest. Vindisch keményen bevágja. 3-3.

6. perc: Török adja be Vargának, de a Famera-Cipov páros már vetődik is ki rá.

5. perc: Ágner enged el egy lövést, de Gogola véd. Baco lövése után jühet a Szeged. Ágner beadása után Lehmann küzd a labdáért, majd ha megvan, gyorsan a kapuba pöccinti azt. 2-3.

4. perc: Továbbra sincs gól, de még lövés se. De hiányzik most Molnár Papesz a csapatból...

3. perc: Kolarik igyekszik, de rendre hárítja a vendég bombákat Baksa. A Beton ismét kihagyja a támadását, megint izgulhatunk. Jöhet a Kassa.

2. perc: Grutka lövését védi Baksa, a labda marad a Kassánál, de a bírók gyorsan elveszik azt. Lehmann centerben, de három emberrel már ő se bír.

1. perc: Most Kolarik bánt el a szegediekkel, ezúttal Vindisch-sel. Szerencsére a támadásban nem, már a Szeged jöhet.

1. negyed (1-3)

8. perc:
Kolarik is betalál, ez kezd aggasztó lenni. 0-3. Vindisch végre megtöri a gólcsendet. Még felhozza a labdát a Kassa, de vége az első negyednek. 1-3.

6. perc: Ismét egy-egy gólnélküli támadás, jöhetne a Kassa ha Somogyi nem szerezne labdát.

5. perc: Niczny csinált bolondot a szegedi védelemből. Ez a lövés Baksát is meglepte. Kettővel vezetnek a vendégek. 0-2.

4. perc: Előbb Somogyi majd Török lövi szét távolról a felső kapufát, de gól továbbra sincs. Simán úsznak le minket a szlovákok, de Komlósi ismét jól védekezik.

3. perc: Varga harcol ki ötméterest, de Török kihagyja. Nizny bünteti a hibát. 0-1.

2. perc: Somogyi volt szemfüles. Komlósi bombája elakad a blokkban, de marad nálunk a labda.

1. perc: Famera könnyedén veri Törököt, a szlovákok kezdhetik a találkozót. Komlósi védekezik jól, indulhat a Szeged. Varga ellen fújnak a bírók, ismét a vendégek jöhetnek.

Az elmúlt héten elmaradt a Szeged Beton férfi vízilabdacsapatának Interliga-mérkőzése a romániai Nagyváraddal, ma 18.30-kor viszont ismét vízbe ugranak a Tisza-partiak a négy nemzet tíz csapatát felvonultató sorozatban. Komlósi Péterék azt a szlovák Hornets Kosicét fogadják az újszegedi sportuszodában, amellyel idegenben 12–12-es döntetlent értek el. A szlovák póló ugyan nem tartozik a világ közvetlen elitjéhez, de a Hornets egészen jó csapat, ezt egyrészt a Beton elleni iksze mutatja, de még inkább az, hogy hazai környezetben az Egert, a Vasast és a Domino-Honvédot is legyőzte.

A Szeged ezzel a találkozóval hangol a hétfői (Sport Klub, 20.15), Honvéd elleni idegenbeli rangadóra.

• 2. csizmadialaszlo 2010. március 30. 19:54
    „Gratulálok ehhez is!”
  • 1. Yucca 2010. március 30. 09:51
    „Remélem mindenki egészséges, és ez így is marad, hétfőig legalábbis biztosan! Hajrá Szeged!”

Magyar-szerb bunyó Szegeden: megszüntették a nyomozást

Megszüntette a nyomozást a Szegedi Rendőrkapitányság, miután megállapította, hogy nem történt bűncselekmény a magyar és a szerb vízilabda-válogatott januári, szegedi mérkőzésén. Tovább olvasom