2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Szeged Beton-Vojvodina 9-6

Parádés védekezéssel, könnyed mérkőzésen 9-6-ra győzött a Szeged Beton vízilabdacsapata a Vojvodina ellen az újszegedi sportuszodában.

Interliga
Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Fekete B., Csirics (szerb).

Szeged Beton - Vojvodina 9-6 (2-1, 2-1, 3-2, 2-2)

BETON:
BAKSA - Juhász, VINDISCH 3, KOMLÓSI 1, MOLNÁR 2, SOMOGYI 2, Lehmann. Csere: Busila, Nádasdi Z., Nádasdi G., Szabó G., KAYES 1. Edző: Kásás Zoltán.

VOJVODINA: Marinkovics - Vuksanovics 1, RANDICS 2, Filipovics, Kovacsevics 1, VAPENSKI 1, Kalinics. Csere: Milicsics 1, Ovuka, Randics, Basara, Vukicsevics. Edző: Dejan Stanojevics.

Gól - emberelőnyből: 7/4 ill. 4/1.

Ötméteresből: 1/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Busila (22. perc)

Kásás Zoltán: Nem tudom, hogy miért nem tudunk mindig így küzdeni, nagyon jó eredményt értünk el egy erős Vojvodina ellen. Jókor jött ez a győzelem.

4. negyed (2-2)

8. perc:
Vindisch háromgólos, előnyből talál be a szegedi átlövő. 9-6. Vindisch szerez labdát, Juhász úszik meg a szélen, de csak félpályáig ér, a mérkőzés vége 9-6.

7. perc: Milicsicsre most nem figyeltek, 3 gólra hozza fel a Vojvodinát. 8-5. Randics szedi le Somogyi átadását, majd hatalmas gólt lő. Ez most derült égből villámcsapás. Bár még így is vezet a Beton két góllal. 8-6.

6. perc: Somogyi-Vindisch blokk, de 3 méter után Juhásznál fújnak kontrát. Tovább küzd a vendég gárda. Nem sokáig, ezen a védelmen ma ember legyen a talpán, aki túljut.

5. perc: A vendégek sem szerencsésebbek, ismét mi jöhetünk. Ez sem tart sokáig, a támadóidő lejár, de lövés nincs.

Somogyi védekezésben és támadásban is remekelt. Fotó: Karnok Csaba
Somogyi védekezésben és támadásban is remekelt.Nincs itt semmi gond.
Fotó: Karnok Csaba

4. perc: Filipovics úszik meg, Komlósi éppen odaért még. A lövés már csak a kapufát éri. Kásás Zoltán kér időt. Szép lett volna, de Molnárt szerelik középen. Síp viszont nem szól.

3. perc: Molnár harcol ki ötméterest, Vindisch szaggatja a hálót. 8-4.

2. perc:  Vuksanovics emelkedik centerben, de a sarkoba tartó húzást is kihalássza Baksa. A hazai támadás lövésig sem jut el.

1. perc: Ráúszás nélkül miénk a labda, Csirics a Vojvodina ellen fúj. Ennek ellenére nem jut messzire a szegedi támadás. Időt kérnek a vendégek.

3. negyed (3-2)

8. perc:
Juhász áll bele a lövésbe, de a szerencse elpártolt a játékostól, a kapufára vágódik a lövés. Pedig mekkora gól lett volna?!

7. perc: Somogyi beadását Milicsics szedi le, majd Kayes-Szabó páros szerez labdát.

6. perc: Kayes is feliratkozik a gólszerzők közé. 7-3. Vapenski lelkesül fel a fóron. 7-4.

5. perc: 3 másodpercig élvezhette az emberelőnyt a Vojvodina, Baksa ugyanis védi a kísérletet. A szegedi támadás ismét nem jár sikerrel. Kayes szerez labdát.

Kiváló játékkal győzött a Szeged Beton a Vojvodina ellen KÉPGALÉRIA

4. perc: Molnárt sem kell noszogatni, átlövésből jegyzi második találatát. 6-3.

3. perc: Vapenski igyekszik, de ebből még nem lesz gól. Főleg Baksának. Komlósi nem sokat gondolkodott. 5-3.

2. perc: Sikertelen hazai támadás után megint izgulhatunk, Vapenski lövése pattan meg a kapu előtt, de szerencsére Baksa beleér még. Emberelőnyben a Beton, de továbbra sem sikerül gólt szerezni.

1. perc: VIndisché ismét a labda, de Randics szerel a szélen, majd Vuksanovics veszi be pillanatok alatt Baksa kapuját. 4-3.

2. negyed (2-1)

8. perc:
Ovuka próbálkozása csak a kapufát éri, az utolsó másodpercekben még a Szeged támadhat. Támadhatna, de már nem teszi, a félidőben 4-2-re vezet Kásás Zoltán alakulata.

7. perc: Szabó szerez labdát, ez a támadás is kipipálva. Molnár technikás feladását egy röplabdás is megirigyelhetné. A gólt bárki. 4-2.

6. perc: Kezd úszóversenyre hasonlítani a találkozó. Somogyi elégeli meg, előnyben szerzi vissza a vezetést. 3-2.

Komlósi is megtalálta a lövőkezét. A nehéztüzérekkel szemben tehetetlen volt ma a Vojvodina. Fotó: Karnok Csaba

5. perc: Komlósi távolról, de Marinkovics könnyedén hárít. Milicsics is elenged egy lövést, de Baksának ez gyerekjáték.

4. perc: Sokáig nem bánkódhatunk, Kayes Somogyival karöltve szerez labdát. Busila lövése megpattan a blokkon, ismét a vendégek jöhetnek.

3. perc: Kayes szerez labdát centerben, a szélen Lehmann úszik meg. A lövés előtt kontrát fújnak a bírók. De kár érte!

2. perc: Busila szabálytalankodott, ötmétereshez jutnak a kékek. Randics keze nem remegett meg. 2-2.

1. perc: Vindisch most gyorsabb volt, indulhatnak a szegediek. Vindisch harcol ki egy emberelőnyt, de Somogyi dönt rosszul, amikor Lehmannak próbál passzolni. Jöhetnek a vendégek.

1. negyed (2-1)

8. perc: Somogyi az utolsó pillanatokban pattint, de a fölső kapufára vágódik a labda. A negyed végén marad a 2-1.

7. perc: Kisebb tanácstalanság, hogy ki dobja rá a támadóidő lejárta előtt, végül Busila időn túl engedi el. Veszélytelen próbálkozás, de nem volt mit tenni.

6. perc: Randics fórban hibázik, nem haragszunk rá.

5. perc: Harmadik fórja a szegedieknek, de Juhász lövését blokkolják. Vindisch tesz hasonlóképp a túloldalon.

4. perc: Előnyben a Szeged, de Molnár kísérletét még fogja Marinkovics. Somogyival szemben viszont már tehetetlen. 2-1.

3. perc: Molnár Papesz parádés labdáját Lehmann a kapufára húzza. Pedig de szép lett volna!

Remekelt a szegedi védelem: Baksa ma ismét parádézott. Fotó: Karnok Csaba
Remekelt a szegedi védelem: Baksa ma ismét parádézott.

2. perc: Kovacsevics átlövésből egyenlít. Erre nem számított Baksa. 1-1.

1. perc: Vindischt előzte meg Vuksanovics, jöhetnek a vendégek. Vuksanovicsnak gyorsan megjött a kedve, szétlövi a jobb kapufát. Megvan az első fór, lássuk, gól lesz-e?! Lesz ám, Vindisch köszön be egy hatalmas bombával. 1-0.

18.18: Új döntés szerint a mérkőzést 15 perccel csúsztatták, így hivatalosan 18.45-kor kezdődik a találkozó. A Vojvodina is megérkezett, már lázasan melegítenek a csapatok.

18.13: A mérkőzés már biztos, hogy csúszással fog kezdődni, nem is kevéssel, hiszen az ellenfél még nemhogy az uszodában, de még a város közelében sincs. Eddig nincs hír a Vojvodináról. Nincs mit tenni, várunk.

A csapattal kapcsolatos hír, hogy betegség miatt ma biztosan nem játszikTörök Béla, Ágner Zoltán, Kuncz Tamás és Varga Péter sem.

Kásás Zoltán együttese holnap 18.30-kor a Vojvodinát fogadja az először kiírt Interliga-sorozatban. A szerb alakulatról jó emléket őriznek Baksa Lászlóék, hiszen a legutóbbi LEN-kupa-kiírás negyeddöntőjében a későbbi győztes Tisza-partiak búcsúztatták az újvidékieket, idegenben 10–10-es döntetlent értek el, a szegedi visszavágón 9–8-ra nyertek.

Szpartak Moszkva-Szeviép-Szeged 94-51

A Szeviép-Szeged 94-51-re maradt alul a címvédő Szpartak Moszkva otthonában az Euroliga 7.… Tovább olvasom