2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Szeged Beton: ezúttal sem sikerült

A Vasas és a Honvéd elleni döntetlen után Egerben kikapott a Szeged Beton férfi pólócsapata a bajnokság 1–4. helyéért zajló rájátszásban. Sikerével a hevesiek már biztos résztvevői a finálénak, a Beton csak akkor reménykedhet ebben, ha vasárnap nem kap ki idegenben a Vasastól.
ZF-Eger–Szeged Beton VE 11–7 (3–1, 1–1, 2–4, 5–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás az 1–4. helyért, 3. forduló. Eger, Bitskey uszoda, 1200 néző. Vezette: Németh A., Kun.
Eger: SZÉCSI – GRAHAM 2, HOSNYÁNSZKY 3, Binder 1, VARGA ZS. 1, BIROS 4, Hegedüs. Csere: Bundschuh, Kovács G., Kotszidisz, Sántavy. Edző: Gerendás György.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs. 1, Kiss Cs., YOUNGER 2, Kayes 1, Molnár T., Török. Csere: Somogyi 2, Varga P., Vindisch, Komlósi 1, Busila. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 8/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/0.

A csodában reménykedve utaztak el a Szeged Beton pólósai Egerbe. A győzelmükhöz valamiféle Földön túli segítségre is szükségük lett volna, ugyanis, amióta Makovecz Imre terve alapján megépült a csodaszép Bitskey Aladár uszoda, a Tisza-partiaknak egyszer sem adatott meg a győzelem mámorító érzésében lubickolni. Döntetlent is csak egyszer értek el, többnyire nagy különbségű vereséggel voltak kénytelenek távozni.

Na majd most megszakad a negatív sorozat, bíztak kedvenceikben a szegedi drukkerek, akik közül a legkitartóbbat, aki nélkül bármilyen Beton-meccs elképzelhetetlen, Süle Józsefet az egri keménymag „Szervusz, Józsi, szervusz!" köszöntéssel üdvözölt. Józsinak jólesett a gesztus, az iménti rigmust kiabálóknak viszont már nem annyira, hogy Younger a vendégeknek szerzett vezetést. A gólt Baksa három nagy védése előzte meg, és ekkor bizony felsejlett a vidéki pólóderbit szép számmal megtisztelő hazai nézőseregben, hogy a Beton ugyanúgy állva hagyja az elején az Egert, mint tette azt a rájátszásban Vasassal, majd a Honvéddal. Azonban a Gerendás-legénység annál sokkal jobb csapat, minthogy ezt tétlenül szemlélje, ennek pedig az lett az eredménye, hogy a harmadik negyedben, a meccs 19. percének végén már 6–2-re vezetett. A Szeged árnyéka volt korábbi önmagának, Baksa bravúrjai ellenére képtelen volt mit kezdeni az egri armadával, a mérkőzés addigi menete előrevetített egy kiütéses egri sikert.

Somogyi Balázs (felemelt kézzel) két gólja is kevés volt a Beton pontszerzéséhez.   Fotó: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

És akkor történt valami! Húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a feltámadás időszaka. Ekként lehetett értékelni a Csongrád megyeiek ötperces produktumát. Somogyi csempészte közelebb csapatát Dobó várkapitány utódjaihoz, aztán Younger bevágta második találatát is, ezen aztán felbuzdulva Somogyi szintén duplázott, majd a negyed közvetlen vége előtt Komlósi labdája is utat talált Szécsi kapujába, 6–6.

Tűzbe-lázba jöttek a vendégszimpatizánsok, csakhogy sokáig nem kergethettek rózsaszín álmokat. Az addig majdhogynem észrevétlen Biros bebizonyította, miért is tartják még mindig a világ egyik legjobbjának, három perc alatt szerzett három találatával gyorsan lerendezte a Betont, egyben pontot tett a találkozóra. A maradék öt perc már csak arról volt hivatott dönteni, hogy a végén hány gólos egri győzelemhez kénytelen gratulálni a Szeged. A 11–7-es vereség azért is volt fájó, mert a bajnoki döntőbe jutásért szintén hajtó Vasas 9–5-re átlépett a Honvédon, így aztán hárompontos előnyre tett szert a Szegeddel szemben.

Vasárnap 19.30-kor a Komjádi uszodában rendezendő Vasas–Szeged Beton összecsapás mindkét fél számára sorsdöntő jelentőségű.

Kásás Zoltán: – Olyan hibákat követtünk el, amelyek miatt nem volt esélyünk a győzelemre. Az Eger elhúzott, aztán utolértük, de a negyedik negyedben megint nem koncentráltunk megfelelően. Mostanában sajnos ez jellemző ránk. Gratulálok az egrieknek, jobbak.

Baksa László, a szegediek legjobbja: – Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után. Sajnos megint sok buta hibát követtünk el. Az Eger már döntős, erről a pozícióról még mi sem mondtunk le. Pár hete az alapszakasz zárófordulójában sikerült a bajnok Vasast a Komjádiban legyőzni, vasárnap is megpróbáljuk.

Somogyi Balázs: – Kikaptunk, ezért nem tudok szívből örülni a két gólomnak. Felálltunk ugyan 2–6-ról, de onnan továbblépni sajnos már nem sikerült. Nem tudom miért, Egerben sohasem megy nekünk a játék, pedig úgy éreztem, most megfoghattuk volna őket. Bízom magunkban, képesek lehetünk legyőzni a Vasast.