2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Szeged Beton: Szenzáció a Szőnyi úton!

A férfi vízilabda OB I tegnapi rangadóján a Szeged Beton káprázatos védekezésével, szenzációs csapatjátékával teljesen megérdemelten győzte le a címvédő Vasast.
Vasas–Szeged Beton 4–5 (1–0, 0–3, 3–0, 0–2)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 19. forduló. Budapest, Szőnyi út, 400 néző. Vezette: Székely B., Petik.
Vasas: Nagy V. – Kovács R. 1, Hosnyánszky 1, Decker, Kis G., Katonás, Varga Dániel 1. Csere: Vörös 1, Létay, Takács B., Hőna, Fülöp. Edző: Földi László.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., VINDISCH 1, Komlósi, MOLNÁR T. 2, Somogyi, Lehmann. Csere: TÖRÖK 1, Varga P., Busila, Ágner, Kayes 1, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – előnyből: 10/3, ill. 9/3.
Ötméteresből: 1/0, ill. –.

A Vasas másodikként zárja az alapszakaszt, a Szeged pedig minden bizonnyal harmadikként. Ebből a szempontból nem különösebben volt lényeges, életbevágóan fontos a tegnap esti összecsapás. Az elődöntőt figyelembe véve annál inkább! A két együttes ugyanis egymással találkozik április 24-étől. A párharcuk addig tart majd, amíg az egyik fél el nem éri a tíz pontot. Ebbe pedig beleszámít az egymás elleni két alapszakaszbeli (ősszel Szegeden 4–4 volt az eredmény) meccs is. Na, ezért volt hatalmas tétje a Szőnyi úti találkozónak. Apropó, Szőnyi út! A felek ebben a medencében csaptak össze a legutóbbi mk-elődöntőben, amelyben a fővárosiak simán, 17–13-ra győztek. De akkor a Betonban eltiltás miatt nem játszott Török, Baksa beteg volt, Vindisch pedig agyrázkódása után játszott. Most viszont komplettek voltak a Tisza-partiak.

Lehmann (3) és csapata nagy bravúrt hajtott végre. Fotó: Schmidt Andrea
Lehmann (3) és csapata nagy bravúrt hajtott végre.

Nehezen lendültek bele a csapatok, a játék küzdő jellege dominált, a szép megoldásokkal adósak maradtak a pólósok. Hiába, a nagy tét. A Szeged az első negyedben veszélytelen volt a Vasas kapujára, a piros-kékek sem sziporkáztak (Baksa azért védett három nagyot), de Varga Dániel előnygóljával azért megszerezték a vezetést. Aztán viszont jött a második negyed, a Beton csodálatos feltámadása. A védekezés magasiskoláját mutatták be a vendégek hátul, elöl pedig a villanások sorát Török kezdte meg, aztán Kayes magánszáma következett, és hát a gólkirályjelölt Molnár Papesz sem akart kilógni a sorból.

Nagy dolog volt készülőben, 1–3! Csakhogy a fordulás után a Szeged elrontott három előnyt, a Vasas viszont belőtt kettőt, máris döntetlen. A válogatott formában védő Baksa „lenyelte" Hosnyánszky büntetőjét, az olimpiai bajnok ezt hét méterről leadott svédcsavarral torolta meg, 4–3. Nem várt fordulat, a vendégek abban reménykedtek, nem az utolsó volt a meccsen. Nem volt az utolsó! Vindisch majd 14 perces szegedi gólcsendet tört meg, utána pedig Török „forintos labdáját" Molnár leheletfinom kézmozdulattal tessékelte a kapuba, 4–5. Kész, vége, megvan! A jobb csapat nyert! Következhet az elődöntő, amelyet a Szeged négy, a Vasas pedig csak egy ponttal kezdi...

Kásás Zoltán: – Borzasztóan örülök a sikernek, a győzelemért, a mutatott játékért minden játékos dicséretet érdemel. A védekezésünk elsőrangú volt, Baksa Laci pedig parádésan védett. Ha jobban lövünk, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

• 2. csizmadialaszlo 2010. április 13. 11:08
    „Gratulálok, a rájátszásra is hasonló formát kívánok!”
  • 1. Yucca 2010. április 13. 10:07
    „Remek meccs volt, de az állás az előző cikkben még mindig nincs kijavítva! Már a 3. helyen áll a Szeged, 42 ponttal!!!!”

Baksa-parádéval: Vasas-Szeged Beton 4-5

Szenzációs védekezéssel 5-4-re hozta a Vasas elleni idegenbeli rangadóját a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Tovább olvasom