2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Szeged Beton: Török-show az uszodában

A Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a válogatott Török Béla gólerősségének köszönhetően 9–7-re legyőzte a Szolnokot a magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így az előző napi 9–8-as vereség után nagy csatában jutott az elődöntőbe.
Szeged Beton VE–Szolnok 9–7 (2–2, 2–1, 3–2, 2–2)
Férfi vízilabda magyarkupa-negyeddöntő, visszavágó. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Marjay, Madaras.

Szeged: BAKSA – Kiss Cs. 1, VINDISCH 2, Komlósi, Molnár T., Somogyi, TÖRÖK 6. Csere: Kayes, Varga P., Busila, Younger.

Szolnok: GÁRDONYI – CSÁSZÁR 2, Kovács O., Gerritse, Regős 1, Pásztor 1, GEORGESCU 2. Csere: Mezei, Hangay, Bálint, Szőke, Süveges 1, Marnitz. Edző: Cseh Sándor.

Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 4/3. Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.

Az „odavágón": Szolnok–Szeged Beton 9–8 (1–1, 3–0, 1–3, 4–4), a szegedi gólszerzők: Molnár T., Younger 2-2, Török, Kayes, Varga P., Busila.

Az elődöntőbe jutott: Szeged Beton 17–16-os összesítéssel.

Meglepetésre hátrányban kezdte a Szeged Beton a Szolnok elleni mk-negyeddöntő visszavágóját. A szombati szolnoki meccset ugyanis 9–8-ra elveszítette az Euroliga főtáblájára jutott gárda. Ez leginkább annak volt „köszönhető", hogy az előnyöket katasztrofálisan értékesítették (a 16-ból csak 2-t váltottak gólra) a betonosok, de a fegyelmezetlenség is közre játszott (Komlósit, Busilát és Kiss Csabát is cserével végleg kiállították) a nem várt vereségben. Mentségükre szolgáljon, a Bátori, Molnár bírókettős nem minden esetben állt feladata magaslatán, ugyanis a szegediek közül Varga Péternek a szemhéja repedt föl, míg Juhász Zsoltnak a szájpadlása.

Feszült légkörben kezdődött a visszavágó. Még csak 66 másodperce tartott a meccs, amikor a Török által kiharcolt ötméterest Vindisch értékesítette. Gyorsan ledolgozta hátrányát a Beton, de továbbjutásra csak a harmadik negyed elején állt, amikor az immár negyedik gólját jegyző Török Béla bombájával 5–3-ra vezetett a Kásás-legénység. A zágrábi Európa-bajnokságon is szerepelt 20 éves óriás élete mérkőzését játszotta, egyszerűen képtelen volt hibázni. Extraklasszis teljesítményt nyújtott, nem tudtak mit kezdeni vele a szolnokiak. Elhúzott a Beton 6–3-ra, vezetett 7–4-re, de nem nyugodhattak meg, mert a megerősödött Szolnok nem adta fel, és két és fél perccel a vége előtt a román Georgescu előnyből dobott találatával felzárkóztak 8–7-re. Ha így marad a eredmény, következik a hosszabbítás. Nem lett ráadás, mert – ki más? – az est hőse, Török szabaddobásból saját maga hatodik, csapatának pedig kilencedik gólját szerezte. Nyert a Szeged 9–7-re, és bejutott a magyar kupa november 20-án és 21-én rendezendő négyes fináléjába.

– Felnőtt szinten még nem dobtam hat gólt, örülök neki, de annak sokkal jobban, hogy bejutottunk az elődöntőbe – nyilatkozta a meccs után Török Béla. – Ma nekem ment jól, máskor másnak jön ki a lépés, ezért alkotunk igazi csapatot.

Kásás Zoltán: – A négy közé jutás örömmel tölt el, de meg kell jegyeznem, a védekezéssel adódtak problémáink. Béla ma kimagaslót produkált, most bepótolt valamit abból, amivel eddig adós volt.

Továbbjutottak

A Szeged mellett a Honvéd (a Vasast búcsúztatta a két meccs alapján 16–15-tel), az FTC (a BVSC-t kettős győzelemmel verte ki), és az Eger (a Pécsen lépett túl kettős sikerrel) jutott a négy közé.

• 4. Yucca 2010. október 18. 15:13
    „Kérés: ha valaki netán tudja, miért nem lehet napok óta megnyitni a szegedi pólósok új honlapját, illetve ma megnyitásra miért a Csm.-i focilap jön be, az írja már meg, megköszönöm!
    Bécinek pedig nagy gratula! Óriási tehetség, csak nem mindig jön ki neki a lépés, főleg akkor nem, ha görcsösen akar bizonyítani. Hát most kijött, sokat tett a csapatért ezen a meccsen.
    Hajrá Szeged!!!!!”
  • 3. csizmadialaszlo 2010. október 18. 13:57
    „Gratulálok!”
  • 2. stevestone 2010. október 18. 11:16
    „Tényleg hasonlítanak, de igazad van, köszönjük.

GyI”
  • 1. klox 2010. október 18. 10:40
    „A képen nem Somogyi Balázs van? Vagy ennyire hasonlítanak??”

Megye II.: hatgólos döntetlen Szőregen

A megyekettő Homokháti csoportjában Zsombón nyert a listavezető Szatymaz, a Tisza–Maros… Tovább olvasom