2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Szegedi AK: meggyőző játék

A női Jet-Sol labdarúgó NB I 5–8. helyéért zajló rájátszásában a harmadik fordulót rendezték.
A Szegedi AK együttese azt a Feminát fogadta, amely az utóbbi évek alapján a mumusának számít, hiszen emberemlékezet óta nem sikerült legyőznie. A meccs szegedi szempontból kedvező előjelekkel indult, mert a sérültek közül többen is játékra jelentkeztek. Aztán a SZAK végig dominált, és ha pontosabb a befejezéseknél, akkor lényegesen nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna.

Szegedi AK–Femina 2–0 (1–0)
Női labdarúgó Jet-Sol NB I alsóházi rájátszás az 5–8. helyért, 3. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, vezette: Bán Imre (Minda G., Virág).
Szegedi AK: Hodzic – Harcel, Tumbas, Mesterházi, Lévai – Szalai, Varga Zs., Szil, Dudás (Fehér, 63.) – Papp D., Barta (Zimányi-Kovács, 40.). Edző: Cserenkó Szabolcs.
Gólszerzők: Varga Zs. (35.), Zimányi- Kovács (62.).
Cserenkó Szabolcs: – Az alsóházban nem a legjobb és legmotiváltabb csapatok találkoznak egymással. Úgy gondolom, hogy sokkal jobban akartuk ezt a győzelmet, és bár az első félidő kiegyenlítettebbnek tűnt, jobban bírtuk erővel a hajrát, mint a vendégek. Megérdemelten szereztünk vezetést, és a mutatott játék alapján lehetett volna nagyobb is a különbség. Varga Zsuzsinak gratulálok az első NB I-es góljához.

Zimányi-Kovács (fehérben) csereként is gólt szerzett. Fotó: Szil Zsolt

A hétvége sporthőse Germán Tamás, a Szeged 2011 játékosa

Mindhárom találatban szerepet játszott a csapatkapitány, aki jelenleg 11 találattal holtversenyben harmadik a másodosztály gólvágói között. Tovább olvasom