2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Szépen, könnyedén: Kecskemét-Pick Szeged 22-37

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Kecskeméten lépett pályára és magabiztos győzelmet aratott a hazai csapat ellen. A Skaliczki fiúk 37-22-re nyertek.
Kecskemét-Pick Szeged 22-37 (11-18)
Férfi kézilabda NB I, 2. forduló, Kecskemét, Messzi István sportcsarnok 600 néző.
Kecskemét: Kiss - Vancsics 3/2, Atsushi 2, Cifra 2, Varsandán 2, Rossoni 2, Temesvári 6. Csere: Tóth E., Kupcsik 1, Szilágyi  1, Kun 3/1.   Vezetőedző: Avar György.
Pick Szeged: Mikler, Prodanovics 6/2, Ancsin 3, Buday, Larholm 5/2, Zubai 2, Vadkerti 2. Csere: Tatai, Tóth M.  (kapusok), Czina, Sulc 3, Pribanic 6, Nagy 3, Balogh 2, Blazevic 3, Kekezovics 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresből: 4/3, ill. 4/4.

Antonio Pribanic: – Sokkal magabiztosabbak vagyunk, mint az elmúlt idényben, mivel minden posztra két hasonló kaliberű játékos jut. Nekem is könnyebb így játszanom, mert többen vagyunk veszélyesek a csapatból, megoszlik az ellenfél figyelme. Az elmúlt három meccsen jó érzés volt kézilabdázni, jól működött a csapat, és ami a lényeg, hogy komplett a Pick Szeged.

Skaliczki László: – Voltak kiváló szakaszai a mérkőzésnek, még akkor is ezt mondom, ha tudom, a két gárda nem ugyanazokért a célokért küzd. Külön örömet jelentett a gyors játékunk, amelybe mindenkinek volt lehetősége megtalálni a helyét. Jó látni, hogy csapatom tagjai élvezik a játékot, könnyedén kerülnek helyzetbe.

60. perc: Hazai hetes. Vancsics, 22-37. Ez a végeredmény!

59. perc: Kun, 21-37. Pribanic, 21-37.

58. perc: Larholm ziccer, 20-36. Larholm ejtés, kapufa.

57. perc: Pribanic, 20-34. Pribanic, 20-35. Időt kér Avar György.

56. perc: Ölik az időt a hazaiak. Tóth E. mellé. Blazevic, 20-33.

55. perc: Blazevic most fölé.

54. perc: Már 20 másodperce passzív. Varsandán kínaiból: 20-32.

53. perc: Blazevic előtt megnyílt a fal: 19-32. Tóth Misi a kapuban.

52. perc: Jó szegedi blokk. Kupcsik emelkedik, 19-31.

51. perc: Kun mellé. Larholm eladja.

50. perc: Varsandán mellé, de hozzáért a blokk.

49. perc: Eladjuk a labdát. Tatai, majd Kiss rúgja ki a labdát.

48. perc: Tatai véd. Temesvári, 18-31.

47. perc: Megint Nagy, 17-31.

46. perc: Tatai indít, Nagy, 17-29. Hasonló koreográfia, 17-30.

45. perc: Tatai véd, Prodanovics kezéből kiperdül a labda. Kekezovics, 17-28. Időt kér a Kecskemét.

44. perc: Eladják a hazaiak. Sulc kézzel együtt, 17-27.

43. perc: Labdát szerzünk, majd eladjuk.

42. perc: Vonalra lépett Pribanic. Labdát szerzünk, Prodanovics, 17-26.

41. perc: Kecskeméti belemenés. Sulc mellé, de hozzáértek.

40. perc: Sulc zseniális átadása után Pribanic csodás gólt szerez, 17-25.

39. perc: Tatai 2 védés. Sulc belemenés. Hazai hetes+Zubai 2 perc. Kun, 17-24.

38. perc:
Blazevic ziccer, bevágja, 16-24.

37. perc: Atsushi, 16-22. Balogh a pipába varja, 16-23.

36. perc: Zubai, 15-21.  Sulc a szélről, 15-22.

35. perc:
Kekekzovics a szélről válaszol, 14-20. Cifra, 15-20.

34. perc: Sulc fölé. Temesvári nem tud hibázni, 13-19.

33. perc: Balogh fordul le, 12-19. Temesvári gólja, 13-19.

32. perc: Temesvári, 12-18.

31. perc: Tatai a kapuban. Kekezovics is bejött, kapott egyből egy 2 percet.

Félidő.

30. perc: Larholm a hosszúba, 10-18. Kun zárja a félidőt, 11-18.

29. perc: Temesvári, 9-17.

28. perc: Larholm hátmögötti átadás, Vadkerti gól, 8-17. Szilágyi szépít, 9-17.

27. perc: Vancsics mellé.

26. perc: Mikler könnyedén. Sulc mellé lő.

25. perc: Kecskemét kapufa után Sulc a szélről, 8-16.

24. perc: Varsandán, 8-14. Pribanic hetest harcol ki. Larholm, 8-15

23. perc: Nagy a kapufára ejti.

22. perc: A japán Atsushi, 7-14.

21. perc: Pribanic emberrel együtt, 6-14.

20. perc: Időt kérünk! Kiss tolja ki Sulc lövését.

19. perc: Mikler véd könnyedén. Nagy ziccert, Temesvári nem, 6-13.

18. perc: Cifra, 5-12. Pribanic hetest harcol ki. Kupcsik 2 perc. Larholm a biztos kezű, 5-13.

17. perc: Pribanic okosan, 4-12.

16. perc: Pribanic hetest harcol ki. Prodanovics 5. gólja, 4-11.

15. perc: Zubai passzol, Prodanovics csel a levegőben, 3-10. Rossoni beállóból, 4-10.

14. perc: Prodanovics most hatalmas lendülettel, 3-9.

13. perc: Ancsin emelkedik, 3-8.

12. perc: Prodanovics kapufa. Újabb hazai hetes. Mikler véd.

11. perc: Zubai fésüli meg Kisst, 2-7. Rossoni, 3-7. Zubai 2 perc. Kiss véd.

10. perc: Kiss véd. Vancsics, 2-6.

9. perc: Hazai hetes. Vancsics, 1-6. 8.35-ig bírtuk kapott gól nélkül!

8. perc: Labdát szerzünk, de elrontjuk a helyzetet.

7. perc: Milker ziccert fog, Vadkerti okosan 0-6.

6. perc: Prodanovics zunder, 0-5. Parádés akció volt. Ziccerig játszott a Pick.

5. perc: Ancsin második dugója, 0-4. Időt kér a Kecskemét. Mikler fölé tolja.

4. perc: Larholm ziccer, 0-3. Mikler újabb védés.

3. perc: Ancsin brutálisan nagy gól, 0-2.

2. perc: Prodanovics biztosan, 0-1. Mikler véd.

1. perc: A Pick kezd. Zubai hetest harcol ki.,

Hiába játssza az idei szezonban harmadik meccsét a Pick Szeged, ez hivatalosan a második fordulóbeli meccs! A Pécs elleni találkozó előrehozott bajnoki volt. Eldőlt, hogy az első Zágráb elleni idegenbeli meccset (szeptember 29-én) 18.30-kor játssza a Pick a horvát fővárosban.

Mindkét csapat melegít. Kecskeméten gondokról hallani, a játékosok ebben az évben még nem sokszor kaptak fizetést... Több egykori szegedi is a csapatban. A tréner, Avar György a Pick egykori kiváló szélsője és volt másodedzője. A kapuban Kiss Olivér - anyukája, nagypapája is eljött a meccsre -, Vancsics János, Kupcsik Bálint egykor játszott Szegeden.

15 órakor indult a Pick Szeged csapata az újszegedi sportcsarnok elől, 16 órakor pedig már a kecskeméti csarnoknál szálltak le a kedvencek. Szerencsére nem kellett sokat utazni. Mindenki egészséges, teljes a Pick-kerete.

Teljes a Pick kerete, a sérültek, Tatai Péter és Czina József játszott már a Gyöngyös ellen megnyert bajnokin, egyre jobb állapotban van mindkét játékos.

Kecskeméten nagy változások történtek, több meghatározó kézilabdás is távozott: Bajusz Sándor, Szabó Péter, a beállós Andrej Petro, vagy éppen Bakos Dávid. Továbbra is maradtak egykori szegediek a csapatban, Kiss Olivér a kapuban, Vancsics János a szélen, Kupcsik Bálint átlövőként és Avar György vezetőedző a kispadon.

Blazevicéknek nem jelenthet gondot a Kecskemét legyőzése. Fotó: Schmidt Andrea

A Bács megyei csapat egy meccset játszott az idei szezonban, a címvédő MKB Veszprém otthonában 35–22-es vereséget szenvedett. Kiss több bravúrt is bemutatott a kapuban, Vancsics és Varsandán Áron pedig 5-5 gólt szerzett.

A Picknek kötelező a győzelem, hétfő este a Gyöngyös ellen a szurkolók is elégedetten távoztak a csarnokból, hiszen a Tisza-partiak kiszolgálták a 36–21-re megnyert bajnokin a közönséget.

• 2. Bábkacsa 2012. szeptember 14. 21:02
    „Tetszik a Pick játéka, végig hajtva nyomták...ez eddig nem volt így!!!

Hajrá Pick!!”
  • 1. TUTI 2012. szeptember 14. 18:11
    „Ez a Kecskemét az egyik kieső jelölt...szvl tartani kellene ezt a ritmust

HAJRA PICK SZEGED!!!”

Reménységek versenye

2008 után újra Szeged ad otthont a kajakosok és kenusok európai olimpiai reménységei versenyének. Tovább olvasom