2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Szépségdíjas gólok Dorozsmán, itt a teljes megyeegy

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság második fordulójában a Kiskundorozsma a Mindszentet fogadta, és 3–1-re le is győzte.
Kiskundorozsma–Mindszent 3–1 (2-0)

Kiskundorozsma, 200 néző. Vezette: Bánáthy.

Kiskundorozsma: Trepák 6 – Takács 0 (Nagy N., 6), Tóth I. 7, Kiss Cs. 7, Bress 5, Fődi 6 (Győri 6), Marjanucz 6, Kiss D. 7 (Laczkó, 7), Csányi 5, Gomez 8 (Huszár) – Rézműves 8 (Farkas). Edző: Bóka Ferenc.

Mindszent: Molnár 7 – Galambosi 5, Szobácsi 7, Terbán 5, Szabó B. 5, Antal 6 (Kispál), Brizik-Bodrogi 6, Szecskó 5, Kocsis 5 (Rideg), Bartucz 6, Tóth Cs. 6.

Edzők: Tóth Csaba, Bartucz Sándor.

Gólszerzők: Rézműves (2), Gomez, ill. Szobácsi.

Ifjúságiak: Kiskundorozsma–Mindszent 6–2. Gólszerzők: Molnár K., Lengyel, Molnár B., Szentes-Bíró, Fábián, Ottlik, ill. Korom (2).

A Szeged 2011 NB II-es fiókcsapatának számító Kiskundorozsmában több olyan játékos is szerepet kapott, akik előző nap még Vácott jártak. A megerősödött hazaiak ennek megfelelően uralták a találkozót a nagy melegben is, amely azért megviselte mindkét alakulatot. A hazai fölény a 24. percben érett góllá, amikor bal oldali elfutás után Kiss D. Rézművesnek gurított vissza, aki két védőt megelőzve a kapuba lőtt, 1–0. A 39. percben nőtt a dorozsmai előny: a kolumbiai Gomez a bal oldalon indult meg, majd centerezett, Rézműves pedig a védők közül kilépve a kapu bal oldalába gurított, 2–0.

A szünet után alig telt el néhány perc, amikor nőtt a hazai előny – nem is akármilyen góllal. A 48. percben Gomez a hazai térfélről indulva a vendégek tizenhatosának vonaláig öt embert kicselezett, és kilőtte a bal felső sarkot, 3–0. Szépségdíjas találatban nem volt hiány a hajrában sem, amikor a Mindszent is eredményes volt. A 88. percben egy mindszenti előrevágott labdát Szobácsi 16 méterről Trepákot átemelve szerezte meg a vendégek szépítését 3–1.

Bóka Ferenc: – A látottak alapján megérdemelten tartottuk itthon a három pontot, támadójátékunk még igen pontatlan, van rajta csiszolnivaló.

Tóth Csaba: – Megérdemelt hazai győzelem született, gratulálok a dorozsmai csapatnak.

Újszegedi TC–Tápé 0–2 (0–0)

Újszeged, Kertész utcai pálya, 200 néző. Vezette: Gera.

UTC: Béry – Szanka (Szántó), Péczely, Gonda, Tombácz, Bokányi, Balogh (Padi), Szűcs, Drágity, Kovács (Gajdacsi), Tari. Edző: Pálfy Zoltán.

Tápé: Kispéter – Simon (Farsang), Hegyesi Á., Szélpál, Kárász, Juhász, Márki, Németh, Dlusztus (Bubori), Jenei (Cseh), K. Tóth. Edző: Paksi Péter.

Gólszerzők: Bubori K. (11-esből), Kárász D.

Pálfy Zoltán: – A szerencsésebb csapat nyert a végjátékban. A múlt héthez képest egy fokkal jobban játszottunk, de ez a teljesítmény is messze volt még attól, amit tudnak a fiúk.

Paksi Péter: – Második meccsünket játszottuk idegenben, ami meghatározta a taktikánkat. Fegyelmezett védekezésből rutinos, gyors támadóink révén kontrákból igyekeztünk gólt szerezni. A hajrában egy cserével, illetve váltással sikerült jogos büntetőt kiharcolnunk, amit értékesítettünk. Ezt követően kitámadtak a hazaiak, ezt kihasználva remekül vittünk végig a bal szárnyon egy kontrát, és bebiztosítottuk a győzelmet.

Ifjúságiak: Újszegedi TC–Tápé 0–2

Csongrád-Turbó SE–SZVSE 4–2 (2–2)

Csongrád, 300 néző. Vezette: Ámán.

Csongrád-Turbó: Bíró – Tóth, Török (Somodi), Bodor (Sándor), Bánfi, Szeles (Zsigó), Deli, Szabó, Sarusi, Bertók, Bálint A. (Kovács). Edző: Keller Mihály.

Szegedi VSE: Weszelovszky – Kozma (Balogh), Pécsek (Petrovics), Ágoston, Bálint D., Busa, Papp, Németh (Ónodi), Szalma, Bagi (Árva), Varga. Edző: Kántor Ferenc.

Gólszerzők: Szabó (2), Bertók, Kovács, ill. Pécsek, Szalma.

Jók: Bánfi, Török, Szabó, Bertók, ill. Papp, Varga, Szalma.

Keller Mihály: – Küzdelmes meccsen hoztuk a hazai győzelmet.

Kántor Ferenc: – Még keresem a csapatomat...

Ifjúságiak: Csongrád-Turbó–Szegedi VSE 1–3, gólszerzők: Kiss, ill. Juhász, Kiss, Kardos.

HFC II.–FK 1899 Szeged 1–0 (0–0)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Samu.

HFC II.: Nagyistván – Jesenszki (Badi J.), Tóth II. J., Bokor, Huszár, Brizik-Bodrogi I., Varga A. Szabó M. (Cernak), Komán (Hanga'), Badi R. (Forrai),
Huszka M. (Papp D.). Edző: Dezső Ferenc.

FK 1899 Szeged: Brunczvik – Szecska (Nagy V.), Turján, Gonda, Kálmán (Meszes Cs.), Herczeg G., Klippel, Imre Z., Szalai N., Szabó T. (Ács P.), Dóra T. (Ács S.). Edző: Hűvös Gábor.

Gólszerző: Papp Dávid.

Kiállítva: Herczeg.

Jók: Bokor, Tóth II. J., Huszár, ill. Brunczvik, Turján, Nagy V.

Dezső Ferenc: – Alacsony színvonalú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna, de a szerencse ezúttal mellénk állt.

Hüvös Gábor: – Bosszantó, hogy az elmúlt két mérkőzésen az utolsó öt percben három pontot vesztettünk. Jobban kell koncentrálnunk a találkozók hajrájában is.

Ifjúságiak: A Hódmezővásárhelyi FC II.–FK 1899 Szeged meccs elmaradt.

Csanádpalota–Sándorfalva 2–0 (2–0)

Csanádpalota, 100 néző. Vezette: Fodor L.

Csanádpalota: Hajdú – Vlad, Halász (Nagylaki), Luculescu, Szellelki, Erdélyi (Veréb), Siclovan, Cotuna, Lakatos, Piue, Sepsik. Edző: Molnár László, Putárik György.

Sándorfalva: Vasas – Lippai, Grósz, Molnár, Mihalkó, Bitó, Gémes, Túri (Fodor), Takács, Fröhlich (Major), Bálint T. (Bálint D.). Edző: dr. Tóth János.

Gólszerzők: Sepsik (2).

Jók: Luculescu, Szellelki, Siclovan, Cotuna, Lakatos, ill. Molnár, Lippai, Túri, Takács.

Molnár László: – A hazai együttes minden csapatrészében jobb volt, megérdemelte a győzelmet.

Dr. Tóth János: – Ez van...

Ifjúságiak: Csanádpalota–Sándorfalva 0–9, gólszerzők: Faragó, Kovács, Szél (2), Tóth A, Hevesi (2), Tóth M. (2).

Nagymágocs–Kistelek 4–1 (1–0)

Nagymágocs, 150 néző. Vezette: Brezovai.

Nagymágocs: Hogyor – Sándor L., Takács Á. (Makai), Takács B., Kerekes (Marsovszki), Sándor Z., Szepesi (Paczuk), Markovics I. (Fazekas Vígh), Markovics N., Lászlai (Füredi), Fejes. Edző: Plenter Ferenc.

Kistelek: Csanádi – Gera (Bárkányi), Tóth M., Tóth T. (Széll I.), Kailinger, Keller Z., Zuh, Zámbori, Szél R., Rostás, Kispál (Vámos). Edző: Hódi Mihály.

Gólszerzők: Sándor Z. (2), Takács, Lászlai, ill. Gera.

Jók: Lászlai, Makai, Sándor Z., ill. senki.

Plenter Ferenc: – Az első félidei tapogatózás után szerencsés góllal szereztünk vezetést, a második félidőben már jól támadtunk, ami gólokban is megmutatkozott.

Hódi Mihály: – Az első félidőt uraltuk, a két sérülés azonban megpecsételte a sorsunkat. Gratulálok az ellenfélnek, de ilyen pályán nem szabad meccset rendezni.

Ifjúságiak: Nagymágocs–Kistelek 1–4, gólszerzők: Danka, ill. Jójárt, Molnár A., Lajos Á, Lajos T.

Röszke–Algyő 1–3 (0–3)

Röszke, 150 néző. Vezette: Cseh.

Röszke: Szabó – Lacak, Papdi, Bálint (Tóth), Szuparity (Mácsai), Fülöp, Répás (Kovács), Takács (Szabó), Balogh, Kohajda, Nagytorma. Edző: Molnár Tibor.

Algyő: Szűcs – Koza, Gábor, Gonda, Daróczi, Takács (Farkas), Hegedűs, Balogh (Orosházi), Pataki, Bogdán (Kiss), Hadár. Edző: Takács Zoltán.

Gólszerzők: Kohajda, ill. Bálint (öngól), Hegedűs, Hadár.

Jók: Balogh, Kohajda, Szabó, ill.

Molnár Tibor: – Jó erőkből álló Algyőnek egy félidő előnyt adtunk.

Takács Zoltán: – Magabiztosan nyertük meg a meccset, hiszen az első félidőben tíz perc alatt három gólt szereztünk. Később kihagytuk ugyan a helyzeteket, de a lényeg az idegenbeli három pont.

Ifjúságiak: Röszke–Algyő 1–5, gólszerzők: Mata, ill. Bella 2, Kiséri 2, Ibriszk.

Bordány–Ásotthalom 0–1 (0–1)

Bordány, 300 néző. Vezette: Fehér.

Bordány: Sztankovics – Bán (Szabó), Bosánszki Zs., Bosánszki M., Dobó, Retek, Kasza (Király), Kovács, Ruzsinszki, Füleki (Szentmártoni), Veres (Sádt). Edző: Bozó Csaba.

Ásotthalom: Ábrahám – Török, Vastag, Bogdán, Németh, Rencsár, Kiszner, Csáki (Frank), Hatvani (Kothencz), Baji R. (Baji Sz.), Szűcs. Edző: Hevesi Tibor.

Gólszerző: Németh.

Jók: Bán, Bosánszki Zs., Kovács, ill. mindenki.

Bozó Csaba: – Tipikus ikszes meccs volt, egy jól eltalált lövés döntött.

Hevesi Tibor: – Jó erőkből álló Bordányt sikerült legyőznünk, gratulálok a fiúknak.

Ifjúságiak: Bordány–Ásotthalom 1–3, gólszerzők: Fülöp, ill. Szolákovics, Babarczi, Malitinszky.

Tudósítóink: Tanács Attila (Kiskundorozsma), Pálfy Zoltán (UTC), Borsándi István (HFC II.), Kiss István (Csongrád-Turbó), Jancsik Jánosné (Csanádpalota), Bozó Csaba (Bordány), Sztuparity József (Röszke), Plenter Ferenc (Nagymágocs).

Biacsiék a zászlóvivők

A pályafutásuk első paralimpiáján induló szegedi ikertestvérek, az SZVSE versenyzői, Biacsi Bernadett és Ilona atléták lehetnek a magyar zászlóvivők. Tovább olvasom