2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Szeviép: ízlett a zalai

Magabiztos, 88–59-es győzelmet aratott a Szeviép-Szeged NB I-es női kosárlabdacsapata a Zalaegerszeg otthonában. A szegedieknél Olena Zserzserunova 24 pontjával volt a legeredményesebb.
Ha csak egy órára is, de a hétvégén zalaegerszegi győzelmével átvette a vezetést a tabellán a női kosárlabda NB I A csoportjában szereplő Szeviép-Szeged, amelyet kicsivel később a Szolnokon kínkeservesen győző Pécs előzött vissza a tabellán.

Bencze Tamás együttesének nem jelentett komolyabb erőpróbát a zalai kirándulás, már az első negyedben 12 ponttal húztak el, és bár a második játékrészben egál körül alakult az eredmény, a fordulás után a vendégek kétséget sem hagytak afelől, ők bizony győzni jöttek Egerszegre.

– A második játékrészben a játékvezetők ítéletei igencsak borzolták az idegeket, leginkább az enyémet – mondta a meccsről Bencze Tamás, aki több pozitívumot is kiemelt csapata játékát látva.

– Ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk, hiszen Ciglar, Németh és Zserzserunova is remekül játszott. Külön öröm volt látnom a zóna elleni játékunkat, amely remekül működött a zalaiak ellen – mondta.

A visszatérő Fürész (jobbra) és Russai jól védekezett. Fotó: Schmidt Andrea
A visszatérő Fürész (jobbra) és Russai jól védekezett.

Nemcsak a mutatott játék, egyik játékosa is örömet szerzett az edzőnek, hiszen tíz perc erejéig visszatért a csapatba a január 18-i térdműtétje óta harcképtelen kapitány, Fürész Emőke, akire a bajnoki hajrában nagy szüksége lesz a Szeviépnek.

További eredmények: Cegléd–Szekszárd 55–82, Vasas-Csata–Győr 71–77, BSE– Sopron 39–94, Szolnok–Pécs 78–86, Baja–BEAC-Újbuda 78–58.

Zalaegerszeg–Szeviép-Szeged 59–88 (15–27, 17–20, 9–23, 18–18)
Női kosárlabda NB I, A csoport. Zalaegerszeg, 400 néző. Vezette: Páli, Tóth K.