2017. 05. 23. kedd - Dezső 16°C | 25°C Még több cikk.

Tiszavirág Szeged Diapolo: megvan az 5. hely

A férfi vízilabda OB I-ben a második, idegenbeli mér- kőzésén is nyerni tudott a Honvéd elleni párharcban a Tiszavirág Szeged Diapolo, így az ötödik helyen végzett a bajnokságban.
1 perc 39 másodperc. Tulajdonképpen ennyi idő elég volt arra, hogy már az elején eldöntse a Honvéd elleni párharcát a Tiszavirág Szeged Diapolo OB I-es férfi vízilabdacsapata. Az 5. hely megszerzéséért vívott első, Tisza-parti csata hihetetlenül kemény és szoros volt, Palotás Gergely az utolsó másodpercben döntötte el, de a második, budapesti derbi máshogy alakult.

Az első három támadása mindegyikéből gólt szerzett a Szeged, ráadásul mindhármat akcióból, ami komoly fegyvertény. Ezúttal nem is volt annyi kiállítás és könnyebb gólszerzési lehetőség, mint a párharc első felvonásán, így a Honvédnak nehezebb körülmények között kellett futnia az eredmény után.

Ezt a feladatot szerencsére csak nehezítette, hogy Meixner Marcell 59 százalékos hatékonysággal védte a szegedi kaput, míg a vendégek támadószekciója az egyaránt négy góllal záró Lukas Seman és Kiss Csaba vezérletével lendületben maradt, így a második és a harmadik negyedben is egy-egy találattal növelte előnyét.

Kiss Csaba 4 góllal vette ki a részét a sikerből. Fotó: Frank Yvette

A hajrában mindent egy lapra tett fel a Honvéd, öt gólt szerzett is, de ez már késői ébresztő volt, a Tiszavirág Szeged Diapolo végig kézben tartotta a rangadót, ezzel pedig megszerezte az ötödik helyet, ami remek eredménynek számít a világ legerősebb bajnokságában.

Varga Péter: – Remek kezdésünk megalapozta a sikert, önbizalmat adott nekünk. Végig magabiztosan játszottunk, nem kellett izgulni. Az itt mutatott teljesítményért és a bajnokság ötödik helyéért rengeteget dolgozott a csapat, mindenkinek szívből gratulálok hozzá!

Honvéd–Tiszavirág Szeged Diapolo 9–11 (2–4, 1–2, 1–2, 5–3)
Férfi vízilabda OB I, Rájátszás az 5. helyért, 2. mérkőzés. Budapest, Kőér utcai uszoda, 400 néző. Vezette: Horváth, Marjay.
Honvéd: Lévai (5 védés) – FAZEKAS 2, Kiss G. 1, Illés 2, Fülöp 1., Simon A., Steinmetz. Csere: Kiss B., Szőke 1, SHIMIZU 2, Sztojcsics, Takei, Simon R. Vezetőedző: Vad Lajos.
Tiszavirág Szeged Diapolo: MEIXNER (13 védés) – Varga II Zs. 2, Manhercz K., Manhercz Á., KISS CS. 4, SEMAN 4, Kunac 1. Csere: Sánta, Zsigri, Török A., Palotás, Imnaishvili, Chilkó. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól – emberelőnyből: 9/0, ill. 9/1.
Ötméteresből: 4/3, ill. 2/2.
Kipontozódott: Steinmetz, ill. Varga II Zs., Kunac.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Tiszavirág Szeged Diapolo javára.