2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Több mint helytállás: UTC-Győr 2-4

A férfi futsal NB I 9. forudlójában az UTC Futsal Team a Győr ellen tisztesen helyállt, és a második félidőt ikszre hozva 4-2-re kikapott az esélyesebb Győr ellen.

UTC FT-Győr 2-4 (0-2)
Férfi futsal NB I, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Viczián, Benyovszki.
UTC: Tombácz - Hegyesi, Dürgő, Bullás, Fülöp. Csere: Béry (kapus), Végh, Szűcs D., Berndt, Juhász I., Balogh Á., Szentes Bíró, Pataki. Edző: Brinszky Adrián.
Győr: Balázs - Lódi, Harnisch, Dróth, Peczár. Csere: Matkovics (kapus), Alvaro, Fabio, Carlitos, Bognár, Püspök, Szűcs A. Edző: David Madrid Sanchez.
Gólszerzők: Hegyesi Zs. (34., 38.), ill. Lódi (11.), Harnisch (15.), Carlitos (26.), Dróth (28.).

40. perc: támad az UTC, Fábio csel után az üres kapu mellé lő. Tombácz lesi le Dróth passzát. 13 mp van hátra, győri időkérés. Miért?

39. perc: Tombácz is támad. Carlitos saját térfeléről emel, mellé.

38. perc: 2-4, Hegyesi Zs. A vendégek cseréltek, eközben Dürgő meglépett, beadta, Hegyesi Zs. pedig előrecsúszva belsőzött a hálóba, 2-4.

38. perc: Tombácz megint parádés.

37. perc: nem ért labdához egy percig az UTC, a vége Alvarito lövése és Tombácz védése.

36. perc: Tombácz előbb kifejeli Fabio emelését, majd védi Dróth kapáslövését.

35. perc: Tombácz védi Alvarito lövését.

34. perc: a negyedik és az ötödik győri fault, 1:5.

34. perc: 1-4, Hegyesi Zs. Szegedi labdaszerzés, Hegyesi vezeti Balázsra, kibillenti az egyensúlyából a kapust, és az üres kapuba lő, 1-4.

33. perc: Alvarito a kapuban, a labda nem, szegény légiós megsérült.

32. perc: a harmadik vendégfault.

31. perc: Balázs ment a hosszún érkező Pataki elől, majd Pataki lövőhelyzetbe kerül, Balázs véd.

30. perc: a második győri fault. Sok a pontatlanság, nincs helyzet.

29. perc: Tombácz elöl, Dróth gurít az üres kapura, mellé. Végh várt, Dróth elvette tőle, majd dupla talpas csellel kapura gurít, Juhász ment.

28. perc: 0-4, Dróth. Dróth kilép, majd félemeléssel veszi be a kaput, 0-4.

28. perc: Hegyesi szép cselek után lő, megint blokk.

27. perc: Dróth kapsából, Tombáczé a labda.

26. perc: 0-3, Carlitos. A vendégek légiósa, Carlitos lefordul, gyors, majd ballal a kifutó Tombácz fölött éles szögből emel, 0-3.

24. perc: az első győri fault a szünet után. Pöspöki föléollóz. Tombácz védi Carlitos lövését. Harnisch ziccerben elesik.

23. perc: Harnisch melléspicceli a labdát. Aztán kapásból messze fölélő. Carlitos pörget mellé.

22. perc: Fabio fölébombáz. Tombácz jól zárja a szöget.

21. perc: győri labdabirtoklás. Bullás blokkol fontos pillanatban.

A Győr igazolja a jó hírét, bár sokáig nem tudta feltörni a szegedi védelmet. A második tíz percben egy szabadrúgás, majd egy remek páros játék után szerzett gólt a vendáégcsapat.

20. perc: a negyedik győri fault, 5:4.

19. perc: az UTC ötödik faultja. Carlitos marad le Fabio keresztpasszáról. Fabio láb között lövi a hosszú kapufa mellé.

18. perc: Carlitos a rövid felsőnél a hálót találja el.

17. perc: már 4:3 a faultarány. Fülöp sokat várt, elécsúszott Dróth, oda a helyzet.

16. perc: Fülöp szemben Balázzsal, a kapus nyer.

15. perc: 0-2, Harnisch. Gyönyörű vendégakció: Dróth húzza le Harnischnak a labdát, aki spiccel kilövi a bal felsőt, 0-2.

15. perc: Harnisch fölétüzel. Szegedi szabadrúgás a kilencesről, kissé jobbról. Faultban 4:2. Végh lő, sarokrúgás.

14. perc: Harnisch kapott sárgát szövegért. Tombácz véd bravúrral. Szegedi időkérés.

13. perc: Lódi felpassza pontatlan.

12. perc: az első győri fault, 4:1 ide.

11. perc: 0-1, Lódi. Dróth legurítja a labdát Lódinak, aki a hosszú felsőbe emel, 0-1.

10. perc: Dróth passzából Alvarito estében mellélő. A negyedik szegedi fault, szabadrúgás éppen a hetesről.

9. perc: a hattyú halálát játssza el Harnisch, a bírók eszik, a harmadik fault - már. Harnisch lő, Tombácz mellel. Lódi oldalhálót lő.

8. perc: Hegyesi gyengén, estében Balázs kezébe emel. Dróth remek passza meglepi Lódit, akitől a hatoson belül elpattan a labda. Dróth lő, Tombácz lábbal véd. Beszorul a Szeged, sorban jönnek a sarokrúgások - négy is.

7. perc: Carlitos kilép, szemben Tombáczcal, ám elgurít a hosszú mellett, ahol nem jött senki. Újabb szegedi fault.

6. perc: Püspöki ellő keresztbe a kapu előtt, a kapufa mellett megy ki a labda.

5. perc: Alvarito bead, elmegy mindenki előtt. Az első szegedi fault. Tombácz ment Püspöki elől.

4. perc: Püspöki lő, mellé. Tombácz indít, hosszú.

3. perc: akadnak szegedi lövőhelyzetek, jó látni az UTC bátor játékát. Dróth lő ballal mellé.

2. perc: Peczár nem találja el a labdát, Tombácz felszedi a hatoson belül.

1. perc: szegedi szabadrúgás a hatosról, Bullás Balázsba lő.

Csupa magyar válogatott a Győr kezdőjében, a padon három légiós meg fiatalok - minőségi csapat érkezett Szegedre.

Korábban:

– Ha profi futsalosok lennénk, akkor mind fizikálisan, mind mentálisan megfelelően felkészülhetnénk a rövid időn belüli két párharcra – vélte Brinszky Adrián, az UTC FT edzője a komoly terhelés előtt. – Ám a csapatnak nagypályán is helyt kell állnia, ráadásul több keretből dolgozunk, így azért nehéz lesz. Éppen ezért mérlegeltünk, és úgy döntöttünk, ma este a sebezhetetlen Győr ellen a tisztes helytállás a cél, míg szerdán az Aramis ellen szeretnénk továbbjutni a kupában. Az őszi nagypályás szezon végeztével pedig megpróbálunk újra úgy összeállni, hogy az alapszakasz zárásakor legyen esélyünk a nyolc közé jutásra. Nekünk az Aramisszal és a vele azonos szintű csapatokkal kell foglalkoznunk, rájuk kell felkészülnünk. Sajnos még mindig nem vagyok derülátó a play offal kapcsolatban, de abban bízom, hogy Koncz Zsolt és Tóth Attila bekapcsolódásával a velünk azonos súlycsoportú együttesekkel, így a Haladással, a MAFC-cal, a Dunakeszivel, a Veszprémmel és a Debrecennel eredményes harcot vívunk majd.

Lesz-e szegedi öröm ma, netán szerdán? Fotó: Karnok Csaba
Lesz-e szegedi öröm ma, netán szerdán?
Fotó: Karnok Csaba

Nagy kérdés, vajon hogyan lehet felkészülni a két, kétségkívül jelentős játékerőt képviselő csapatra.

– A Győr ellen nem kell készülnünk. A mai találkozó jó edzéslehetőség lesz, az újoncaink pedig meglátják, miről is szól az igazi futsal, mit jelent a sportág elitje. Remélem, az Aramis elleni bajnokiból, amelyen 5–2-re kikaptunk, tanulunk. Ott az első tíz perc játéka egy kicsit kilátástalan volt, de utána fizikálisan felülmúltuk az ellenfelet. Az ottani második félidőre alapozva lehet esélyünk a szerdai kupamérkőzésen a továbbjutásra – jegyezte meg végül Brinszky.

Megye III: 22 meccsen 122 gól született

Kitettek magukért a megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság játékosai. Tovább olvasom