2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Több remek egyéni teljesítmény a Picknél

Magabiztos, 39–23-as győzelmet aratott az eddig mumusnak számító Tatabánya otthonában a Pick Szeged. Marjanac kapussal az élen több kiváló teljesítmény volt a vendégeknél.
A Tatabánya–Pick Szeged bajnoki kézilabda-mérkőzéseknek az adja meg a különlegességét, hogy a valamikori bányászváros csapatából többen is megfordultak a bajnoki címvédőnél. Éppen ezért volt minden alkalommal veszélyes a szegediekre nézve az összecsapás.

– Ennyire komolyan soha nem melegített még Szente, mint most – jegyezte meg Mézes Sándor, az a szegedi szurkoló, aki rendszeresen elkíséri a csapatot. Legutóbb például Bresztben is ott volt társaival. Már az ifjúsági csapatok összecsapása is nagy küzdelmet hozott, végül a szegediek örülhettek a 38–31-es győzelemnek.

Amint az várható volt harcosan kezdett a hazai csapat, s ennek meg is lett az eredménye, hiszen hiába szerzett kétgólos előnyt a Pick, Halászék gyorsan kiegyenlítettek. Aztán, főleg Andjelkovics gólerős játékának köszönhetően háromra nőtt a vendégek vezetése, ami egyben Szente leváltását is okozta. Az iramra nem lehetett panasz, hiszen mindkét csapat a gyors játékra törekedett. Érdekesség, hogy mindkét balszélső feltűnően eredményesen játszott. A 25. percben a hazaiaknál Kanyó az ötödik, míg a vendégeknél Zvizej a negyedik gólját jegyezte. Néhány Marjanac bravúr után pedig egyre jobban elhúzott a Pick, nem mellesleg ekkor már Vadkerti kezében volt a karmesteri pálca.

Ghionea öt gólt szerzett Tatabányán. Fotó: Schmidt Andrea

A második félidőre Zvizej a lövő kezén kötéssel jelent meg, így a folytatásban nem is küldte pályára Matics edző. Egy kicsit összeszedetlenül kezdte a Tisza-parti gárda a második félidőt, amit természetesen a tatabányaiak ki is használtak, egy ideig csak csökkent a vendégek előnye.

Azonban a 40. percre ismét lendületbe jöttek a szegediek, s nyolcgólos előnyüket nem is bírta tovább nézni Füzesi edző, ám a Bányászon az időkérés sem segített, a tréner nem tudott jelentős változást elérni játékosainál. Marjanac továbbra is brillírozott, még Halász büntetőjét is kivédte. Amikor pedig kilenc gól választotta el a két csapatot, csak a maroknyi szegedi drukker hangja hallatszott. A hajrában tízgólos Pick-előnynél az ünneplés már örömujjongásba csapott át, s ez megmaradt egészen a találkozó lefújásáig. Két perccel a találkozó vége előtt csupán egyetlen kérdés maradt: meglesz-e a negyvenedik gól is. Ezt végül nem sikerült elérni, ez azonban semmit nem von le a szegedi játékosok érdemeiből.

Vladan Matics: – Nehezen lendültünk játékba, de amikor felvettük a ritmust, az ellenfelünk már nem tudott lépést tartani.

Tatabánya - Pick Szeged: 23-39

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 9. forduló. Tatabánya, 900 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Tatabánya: Szente – Vancsics 4, Serfel 1, Szögi 2, Savics 1, HALÁSZ 5, KANYÓ Á. 7 (2). Csere: Liszkai (kapus), Hodi 1, Manics, Kiss, Kanyó Balázs 1, Keindl, Kanyó Bence 1. Edző: Füzesi Ferenc.
Pick Szeged: MARJANAC – Ghionea 5, Djurkovics 3, Herbert 2, ANDJELKOVICS 5, ZVIZEJ 5, Petrea 4. Csere: Krivokapics 4, Bendó 1, Bajusz 1 (1), VADKERTI 5, Stamate 4, Sutka. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-3, 19. p.: 9-12, 25. p.: 12-14, 44. p.: 18-28, 55. p.: 21-37.

• 1. lappland 2007. november 04. 13:19
    „Örülök a kézilábdások fölényesgyőzelmének,de az elszomorít,hogy a magyar játékosok hol vannak?Tudom,évek óta nemzetközi tendencia,a,határok a klubcsapatoknál eltünnek.A tatabányai csapat hazai szinten nem rossz erőt képviselő együttes, ilyen alapos verést kapjon otthon,ez azért elgondolkodtató!”

ASA-HNKC: az idei utolsó bajnoki

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata szombaton 18 órakor játssza idei utolsó bajnoki mérkőzését,… Tovább olvasom