2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Top 10: a Szentesé az első arany

A Hungerit-MetalCom Szentes női vízilabdázói kupagyőzelmükkel a 2010–2011-es szezon első aranyérmét nyerték a megyei csapatok közül, amellyel kiérdemelték a novemberi top 10-es válogatásunk első helyét.
Egyéni és csapatsikerekben is bővelkedett november hónap: magyarkupa-érmek, nemzetközi győzelmek és Eb-sikerek is bekerültek e havi top 10-es válogatásunkba.

1. Hungerit-MetalCom Szentesi VK

Tíz év után hódította el ismét a női vízilabda magyar kupát a Hungerit-MetalCom Szentes együttese. Zantleitner Krisztina csapata a Szőnyi úti uszodában rendezett négyes döntőben előbb a Dunaújvárosi Főiskolát verte 8–6-ra, majd a döntőben a megyei rivális Taylor&Nash Universitas Szeged együttese ellen a hajrában 4–5-ről 6–5-re fordított, megszerezve ezzel a Csongrád megyei csapatsportágak idénybeli első aranyérmét.

A szentesi női vízilabdacsapat tíz év után örülhetett ismét kupagyőzelemnek.  Fotó: MTI
A szentesi női vízilabdacsapat tíz év után örülhetett ismét kupagyőzelemnek. Fotó: MTI

2. Pick Szeged

Az évtized egyik legnagyobb BL-győzelmét aratta a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában: Lékai Mátéék a tavalyi Final Four-résztvevő orosz Csehovszki Medvegyi otthonában diadalmaskodtak 26–25-re. A csapat sikerére – nem túlzás – az egész európai kézilabdaélet felkapta a fejét.

3. Szeged Beton

Döntetlennel mutatkozott be a legrangosabb európai sorozatnak számító Euroligában a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Kásás Zoltán együttese a Vasas ellen kezdte a csoportküzdelmeket az újszegedi sportuszodában, és bár 9–5-ös hátrányban is volt a meccsen, fantasztikus hajrával és Komlósi Péter az utolsó másodpercekben szerzett góljával végül kiharcolta a 9–9-es döntetlent.

Szeged Beton-Vasas 9-9

4. Taylor&Nash Universitas Szeged

Tavaly még újonc volt a bajnokságban, idén viszont már a kupadöntőig jutott a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata. A négyes döntőben Drávuczék 13–8-ra legyőzték a BVSC-t, ám a döntőben a rutinosabb Szentestől 6–5-ös vereséget szenvedtek – így is remek eredmény az ezüst a szegedi együttestől.

5. Farkas Csamangó Petra

A 17 éves Farkas Csamangó Petra aranyérmet szerzett a belgiumi Antwerpenben megrendezett kötélugró Európa-bajnokságon. A mórahalmiak büszkesége folyamatos triplázásban a legmagasabb pontszámot kapta, így összességében a dobogó tetejére állhatott – négyezer néző szeme láttára.

6. Kovács Ádám

Azerbajdzsánban rendezték meg a WAKO kick-box, light-contact, low-kick és K1 szakágak Európa-bajnokságát, amelyen 32 ország 427 versenyzője vett részt. A megyét a Tigers KBSZSE versenyzője, Kovács Ádám képviselte a magyar csapatban, aki harmadik helyen végzett a light-contact kategória –57 kilogrammos súlycsoportjában.

7. Kovács Mária

A szegedi bokszoló, Kovács Mária kapta a torna legjobbjának járó elismerést a vecsési ökölvívó országos bajnokságon, ahol a 75 kilogrammos súlycsoport aranyérmét is megnyerte.

8. Nagy Péter

A Szegedi Lelkesedés SK versenyzője, Nagy Péter aranyérmet nyert a +105 kilogrammban a 84. súlyemelő országos bajnokságon, egyben ötödik az Orvos András-emlékversenyen. Nagy az abszolút versenyben a Sinclair-pontok alapján a harmadik lett.

A Szegedi Lelkesedés SK versenyzője, Nagy Péter. Fotó:DM/DV
A Szegedi Lelkesedés SK versenyzője, Nagy Péter.
Fotó:DM/DV

9. Kistelek

A Kistelek megyeegyes futballcsapata a 6. fordulóból elhalasztott találkozón hazai pályán 2–1-re legyőzte a Csongrádot, ezzel megszerezte a bajnokság őszi bajnoki címét. A Czeigersmidt Roland edzette kisteleki együttes korábban még soha nem állt az élen félévkor a megyeegyben.

10. Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub

Kecskemét adott otthont a cápa- és juniorkorú búvárúszók országos bajnokságának, ahol a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzői 13 aranyérmet nyertek: Dimák Dávid 9, Szabó Lujza 4 egyéni számban diadalmaskodott.